folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Bulgaristan'da Türk Lidere Suikast GirişimiBulgaristan'da Türk Lidere Suikast Girişimi

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Mycity
  Mycity's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 01/Şubat/2011
  Erkek

  Bulgaristan'da, üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) lideri Ahmet Doğan'a karşı silahlı saldırı girişiminde bulunuldu. Kürsüde konuşma yaptığı sırada Doğan'a silah doğrultan saldırganın tabancası tutukluk yaptı. Türk olduğu ortaya çıkan Oktay Hasanov Yenimehmedov isimli saldırgan, yakalandıktan sonra "Bırakın beni" diye bağırdı.

  Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da, HÖH'ün sekizinci olağan kurultayında parti lideri Ahmet Doğan'a karşı silahlı bir kişi saldırıya teşebbüs etti.

  Doğan'ın, kongrede konuşmasını yaptığı esnada saldırgan, elindeki tabanca ile hızla kürsüye doğru koşarak, ateş etmeye çalıştı.

  İŞTE O İNANILMAZ ANLAR


   
  Yaklaşık 3 bin kişinin bulunduğu salonda, kürsünün yanında bulunan HÖH milletvekilleri Ahmet Doğan'ı yere yatırırken, saldırganı ateş etmeden etkisiz hale getirdiler.

  SABIKALI ÇIKTI
  Yaklaşık beş dakika süren olay sırasında saldırgan, salonda bulunan HÖH milletvekilleri ve delegeler tarafından etkisiz hale getirildi ve güvenliği sağlayan Milli Güvenlik Servisi yetkililerine teslim edildi.

  Anadolu Ajansı'nın haberine göre, saldırganın, Burgaz doğumlu Oktay Hasanov Yenimehmedov olduğu açıklandı. DHA, Sofya dördüncü bölge karakoluna götürülen 25 yaşındaki Yenimehmedov'un uyuşturucu ve hırsızlık suçlarından sabıkasının bulunduğunu bildirdi.

  SALDIRGAN KÜRSÜYE BÖYLE GELDİ / FOTO GALERİ

  CHP'Lİ VEKİL: İNANILMAZ BİR SAHNEYDİ
  Kurultayı takip eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) heyetinden Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, suikast anını hurriyet.com.tr'ye anlattı.

  Köprülü, "Saldırgan koşarak geldi. Kürsüye geldiği anda silahını çekti. Genel Başkan Doğan'ın şakağına dayadı. İnanılmaz bir sahneydi. Salondaki herkes şoka girdi. Bizler de şoka girdik" dedi.

  Köprülü, salondaki güvenlik zafiyetine de dikkat çekti. CHP'li vekil, "Bir güvenlik zafiyeti olduğu ortada. Salona girişte herhangi bir arama yapıldığına şahit olmadım" diye konuştu.

  Olay sırasında salonda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ise, "Tetiğin düştüğünü duydum ama silah ateş almadı" dedi.

  KILIÇDAROĞLU'NDAN KINAMA

  DURUMU İYİ
  Anadolu Ajansı'nın haberine göre, kongre salonunda yaşanan paniğin ardından verilen arada konuşan HÖH Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan, Doğan'ın sağlık kontrolünden geçirildiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi.

   

  Saldırgan suikast girişiminin ardından çevredekiler tarafından feci şekilde dövüldü.

  Mestan, bu tatsız olayın ardından Doğan'ın kendini iyi hissettiğini ancak bu ortamda konuşmasını sürdürmesinin mümkün olmayacağını bildirdi. Bulgarca, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlanan konuşma metninin tüm delegelere dağıtılacağı belirtildi.

  HÖH Milletvekili Remzi Osman ise AA muhabirine yaptığı açıklamada, saldırıyı sert bir dille kınayarak, saldırganın tanıdık biri olmadığını söyledi.

  BAŞKANLIĞI BIRAKACAKTI
  Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisinin 23 yıllık lideri Doğan'ın, kongrede yapacağı konuşmada, görevden çekilerek, HÖH genel başkanlığı için Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan'ın adaylığına destek verilmesi çağrısında bulunması bekleniyordu.

  Saldırı yüzünden ara verilen kongre salonunda arama yapılırken, toplantının, gerekli güvenlik önlemleri alındığında devam edeceği bildirildi. Salon girişine silah tarayıcı cihazlar yerleştirildi.

  Bulgaristan'ın en etkili siyasi figürlerinden biri olarak gösterilen Doğan'ın liderliğindeki HÖH, bir önceki koalisyon hükümetinin küçük ortaklarındandı.

   


  Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Tnrsk
  Tnrsk's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Ağustos/2005
  Erkek

  izledim sıksaydı adamı kafa patlıcaktı şans işte

  son fotoğrafta filmlerdeki gibi olmuş

  Tnrsk tarafından 19/Oca/13 19:00 tarihinde düzenlenmiştir

  osckar schindler
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Ayro
  Ayro's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Ağustos/2005
  Erkek

  Geçen sene gitmiştim ; Türklere karşı baskı ve zulüm var. Herkes sessiz.

  Bazıları gibi "bize işkence yapıyorlar, zulümv ar, baskı var" deyip dağlara çıkmıyorlar. Ama avrupanın, amerikanın falan desteğini almak için illa dağa mı çıkmak lazım ???

  Oradaki Türkleri azımsamayın. Resmi olmayan (bi tanıdık Türk partisindeydi - sanırım bu parti) Bulgaristanın yarısına yakındır Türkler diyor (2 milyon kadar Türk kökenli adam vardır)

  Normalde %8 olarak geçiyor. Fakat orada yaşayıp , Türk kimliği olmayıp; Bulgar kimliği olanları hesba katmışlar. Ama benim gittiğim ve ziyaret ettiğim insanların %85-90'ının Türk kimliği yoktu.

  --

  amk 500 küsür sene Türklerin yönetimi altındaydılar. 1908'de bağımsızlık kazandılar ; 115 sene sonra tüm tarihi unuttular. Türklere orada durduk yere zulüm var. Baskı var, sürekli birşey yapıyor bir tane ırkçı parti.

  Fakat bu iş böyle yürümez. Şiddet karşı şiddet doğurur. İŞin kötüsü; ne Bulgaristan'ın devleti devlet, nede polisi polis. Eski zamanlarda Türkiye'deki efelere , kabadayılara benzeyen bir kaç kişi var. Daha doğrusu Türk ama biraz psikopat. Polisler zaptedemiyor. Hatta karışmıyor bile olay çıkarttığında.

  Yani korkaklar. İŞin özü, Bulgaristan bir karışırsa harbiden karışır. Umarım kötüye gitmez.

  @ Tnrsk :

  hocam sıkmış herif. Dikkat et bak, ben sesi açıp bir kaç kez dinledim , metal sesi çıkıyor yanlış duymadıysam. Fakat silah tutukluk yapıyor. 

  --

  edit :

  badigardlar geldikten sonra parti lideri şu uçuyorum diyen eleman gibi yuvarlanıp sağa atlamış sanırım.

  Ayro tarafından 19/Oca/13 19:08 tarihinde düzenlenmiştir
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  zeybekustasi
  zeybekustasi's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Mayıs/2012
  Erkek

  Adamı tekme tokat dövdüler.

  Hayır adam ölecek dayak yemekten. 

  Birde insanların ne meşakkatli işleri var. 


  https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kvasir
  kvasir's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Ağustos/2005
  Erkek

  Heyt be adam film gibi çıkmış.

   

  Katilin haberi yoktur silahtan, çalışıyor sanmıştır o fakat işi veren kişi ona tutukluk yapan silahı bilerek vermiştir zira öldürecek adam termal dürbünlü tüfekle duvar arkasından bile vurur, göz önünde bu atraksiyon siyaset için.

 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  NoToLeRaNcE
  NoToLeRaNcE's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Eylül/2005
  Erkek

  tetikçinin yüz ifadesi acayip etkiledi beni. Adam feci soğukkanlılıkla çekmiş dayamış makinayı. Valla büyük şans ateş almaması.


  Asosyal hayatta yaşanan, Yasal bir masalım ..
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Bulusma Fatihi
  Baracuda
  Baracuda's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Temmuz/2010
  Erkek

  öldürün amına kodugumu diye bağıran kim ya gülümsetti beni. Bide millet durduktan sonra bi amca geliyo elinde demir sopa gibi bişey var korumalardan almış heralde şu açılanlardan onla vuruyo yanlış görmediysem 


  adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Esconda
  Esconda's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Eylül/2007
  Homo

  3 sene önce  Sofya'da, Mimar sinanın yaptığı Ana camide cuma namazı kılarken Bulgaristanın faşist partisi saldırmıştı.

  Faşist partinin ismi ATAKA

  http://www.youtube.com/watch?v=6jMZeL5-8LI

   

  Esconda tarafından 19/Oca/13 20:06 tarihinde düzenlenmiştir

  Madem bu dünyanın hem başı hem sonu hiç,Bu iki hiç arasında varlık olur mu hiç
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  buruksu
  buruksu's avatar
  Kayıt Tarihi: 20/Eylül/2003
  Erkek

  http://www.youtube.com/watch?v=V2YNfQz0618

   


  :) mutluyum, huzurluyum
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  AllahinOglu
  AllahinOglu's avatar
  Kayıt Tarihi: 04/Mart/2007
  Erkek

  umarım bizimkiler türkiyede bulgarlardan önemli birini katlederde akılları başına gelir...

 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  sniperscope
  sniperscope's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 14/Mart/2009
  Erkek
  zumsuk bunu yazdı
  @ Tnrsk:

  hocam sıkmış herif. Dikkat et bak, ben sesi açıp bir kaç kez dinledim , metal sesi çıkıyor yanlış duymadıysam. Fakat silah tutukluk yapıyor.

  MKE yapimi mermidir o yuzden patlamamistir. :)


  "Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
Toplam Hit: 2884 Toplam Mesaj: 27