folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Bunu Yazılımla Nasıl Yaparım? Neyi Araştırmam Lazım?

Bunu Yazılımla Nasıl Yaparım? Neyi Araştırmam Lazım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Selamlar,

Unity kullanarak binlerce resmin içine 3d bi öge eklemem gerekiyor. Ama bunun için sürekli unity açamam... 3D nesne belli resim belli her resmin ortasına ekleyeceğim.

Ben istiyorum ki. Bir program yazayım binlerce resmi ve 3d ögeyi sırasıyla unity de yaptığım gibi yapayım ama ASLA MANUEL DEĞİL.

Unity bana bu konu için api vermiyorsa ben bunu nasıl yapacağım?

Bu problem sadece unity konusu değil.

Ben istiyorum ki manuel olarak bazı programları kullanarak bir şeyler yapabiliyorsam bunu STANDARTLAŞTIRACAK bir program yazayım benim yerime BÜTÜN İŞLEMLERİ O PROGRAM YAPSIN.

Buna çoook ihtiyacım var.. 

Nasıl ilerlemeliyim aklıma ingilizce tag gelmedi..

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Kaydedeceğin dosya formatı ne olacak? Yani olay iki resmi birleştirme ise filigran basan programlarla yapabilirsin. Değilse de macro denilen zımbırtıyla otomatiğe bağlıcan bi kere göstereceksin macro programına kaydedeceksin o defalarca yapacak aynı şeyi

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek

Hocam eski konunda da gormustum vuforia kullaniyordun. Sorun onunla mi alakali? Eger bahsettigin image target ve 3d modelleri disardan dinamik olarak cekmek ise o is o kadar kolay degil. 3d modelleri bir sekilde halledersin ama image targetleri otomatik olusturmak zor :) Biraz daha detay verirsen daha net yardimci olurum.

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Aradığın şeyin anahtar kelimeleri "macro", "macro tools". Bunlara dair pek çok çalışma var internette. Hazır bir araç olarak AutoIT olabilir, daha karmaşık şeyleri yapabilmek için nodejs tabanlı olan robotjs olabilir, C# ile biraz daha uzun sürer ama ilgili eklentileri bulursan oldukça güçlü şeyler yapabilirsin.

Diğer yandan bahsettiğin resim ve 3D obje olayının sonunda ne elde etmek istediğini tam olarak anlamadığım için pas geçiyorum.

Sadece bi imza..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

bu tarz işler için en uygun programlama dilleri script diller değil mi?

HACKEROKAN!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

3D modelin png renderını alıp ps de ekle

yoksa benmi çok yanlış anladım olayı

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Unity'de script yazman gerekir.

Nesneni sabit tutar, resmi oto değiştirirsin, görünümü kaydettikçe sıradaki resme geçersin.

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler!

Sadece unity gibi düşünmemek açısından başka bir örnek vermek istyorum.

Videolarla uğraşmayı seven birisiniz ve elinizde 10.000 video olsun. Bu videoların başına kısa bir intro ekleyip yeniden kaydetmek istiyorsunuz.

Bunu en kolay Microsoft Movie Maker programına ekleyip birleştirerek yapabilirsiniz. Ancak bir iki on derken rakam 10.000 ler olduğunda bunu programla yazmak istediniz.

Manuel yaptığınız bu adımları C# kullanarak otomatize ederek yapmak istiyorsunuz. Belki videoya başka bir video eklemek için C# da library vardır ancak BURADA YAPMAK İSTEDİĞİM MOVIE MAIKER i kullanarak bu işlemi yapmak.

Yani yazılan diğer bir uygulama manuel yaptığınız işlemleri -bu işlemler hep aynı olduğu için- otomatize şekilde kendisi yapacak. BÖYLE BİR ŞEYİ YAPMAK NASIL MÜMKÜN OLABİLİR?

Gerçek problemde şu:

Elimde devamlı artan image target lar var. Bu image target ları 3D görüntüler ile AR uygulaması için birleştirmem gerekiyor. Bunh manuel olarak şöyle yapıyorum. Image yi alıyorum 3D ögeyi alıyorum. Bunları vuforia da birleştirip export ediyorum. AMA BEN İSTİYORUM Kİ,

BIR FORM UYGULAMASI OLSUN.

IMAGE TARGETLARI ALSIN

KARŞILIĞNDAKİ 3D OGEYI ALSIN

TAMAM A TIKLAYINCA IMAGE ILE 3D BIRLESSIN BANA BIR EXPORT VERSIN.

Api si varsa kolay. AMA HER UYGULAMA İÇİN API BULAMAYIZ SONUCTA.

BU NEDENLE HANGI PROGRAM OLURSA OLSUN TIKLAYARAK YAPTIĞIM İŞLEMLERİ SIRASIYLA BIR PROGRAM ARACILIĞI İLE YAPMAM MUMKUN DEĞİL MIDIR?

Teşekkürler.

zeybekustasi tarafından 31/Ağu/18 05:06 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    PcK0 bunu yazdı

Aradığın şeyin anahtar kelimeleri "macro", "macro tools". Bunlara dair pek çok çalışma var internette. Hazır bir araç olarak AutoIT olabilir, daha karmaşık şeyleri yapabilmek için nodejs tabanlı olan robotjs olabilir, C# ile biraz daha uzun sürer ama ilgili eklentileri bulursan oldukça güçlü şeyler yapabilirsin.

Diğer yandan bahsettiğin resim ve 3D obje olayının sonunda ne elde etmek istediğini tam olarak anlamadığım için pas geçiyorum.

Ayrıca inceliyorum çok teşekkürler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

Öğenin liste olarak 0-1 li kodları alsan daha sonra her resmin çözünürlüğü aynı ise direk pythondan öğenin geleceği yerin kodlarıyla değiştirsen daha sonra kaydettirme işlemi yapsan olmaz mı ben mi olayı yanlış anladım yoksa ??

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

3d öge mesela bir karakterin resmi mi? Her seferinde farklı bir poz mu verecek?

Ekleyeceğin resimler normal jpg sanırım.

unity'i sadece 3d modeli JPEG üzerine yerleştirip watermark için mi kullanacaksın?

--

Ben böyle anladım ve çözümüm şu:

unity'den 3d modelin eklenecek halini arkası transparan PNG olarak çıkış al. unity'i kapat :) Photoshop içindeki automate özelliği ile oynayıp bu png'yi her klasördeki resimlerin ortasına konumlandıran bir makro yapabilirsin basitçe.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 2425 Toplam Mesaj: 15
standartlaştırma