folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bursaya Gezmeye Geleceğim Nereye Gidiyim

Bursaya Gezmeye Geleceğim Nereye Gidiyim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Arkadaslar selaminaleykum nasipse pazar gunu hatunla beraber bursaya gelecegim gezmeye. Daha onceden bi kackez geldim ama net hatirlayamadim sorularim var size.

1)Bursa merkezde arabayi nereye parkederim stratejik yer olsun sabah birakiyim aksam aliyim.

2)pideli kofte nerde yiyebilirim guzel biyer tabsiyesi bekliyorum.

3) tophane , ulucami vsvs buralara gitmek istiyorum. Dedigim gibi daha onceden gittim ama cikaramayabilirim tam olarak. Arabayi oyle bir yerr parkediyimki bifaha hiç isim olmasın vasitayla , bursadan cikana kadar. Bi unlu vatandaşın  mezari vardi onun az asagisinda pideli kofte yedik sonrasında  tophaneden bursayi izlemistik biyerlerde nargile icmistik falan. Kisa oz bi bilgi veren olursa makbule gecer. 

ari41 tarafından 26/Nis/17 10:00 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Stremauncion
    Stremauncion's avatar
    Homo

Hocam sırayla cevaplayayim 

1)Merkezde otoparklar bol bursada gezeceğin yerleri yazmissin zaten merkezde yürüyerek çoğu yere gidebilirsin ulucamii nin ilerisinde katlı bi otopark var oraya bırakabilirsin yada yolun sol tarafı belediyeye ait park yeri

2)Pideli köfteyi  Kayhanda yiyebilirsin hepsi iyidir beğendiğin bi dükkana girersin :)

3)Pirinçhan da felan nargile sakın içme hocam nerde arizona kertenkelesi pirinçhandadir tophanede çay içebilirsiniz güzel yerdir bizim buralar :) 

İyi eğlenceler

Yaptıklarım için pişman değilim aklım hâlâ yapmadıklarımda. Bu hayatta unutulan değil iz bırakan ol.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Hocam genelde her yerde paralı otopark var. Yol kenarları zaten belediyenin otopark olarak işlettiği yerler ama pek belli olmaz yoğun saatlerde park yeri bulmak zor olabiliyor.

Pideli köfte Cumhuriyet Caddesinde Bendensin var. Orası güzel yapar. Tophaneye çıkmadan Zafer plaza var. Onun üstünde tramvayın geçtiği cadde var. O cadde üzerinde 300metre ilerde kapalı çarşı girişini geçince solda benim dediğim yer. Ayrıca pideli köftenin asıl yapıldığı yerler Reyhan Çarşısı taraflarıdır.O da heykel caddesinden aşağı inerken sağda İşbankası var. İş bankasından sağa dönücen o cadde olduğu gibi pideli köfteciler dolu. Paran varsa İskender de ye. Hatta Kent Meydanında Uludağ kebapçısı var. Oradan da yiyebilirsin.Orası da ünlüdür.

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Hacı abi pahalı gelirse hastane ve avm otoparklarını araştırabilirsin

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Hocam genelde her yerde paralı otopark var. Yol kenarları zaten belediyenin otopark olarak işlettiği yerler ama pek belli olmaz yoğun saatlerde park yeri bulmak zor olabiliyor.

Pideli köfte Cumhuriyet Caddesinde Bendensin var. Orası güzel yapar. Tophaneye çıkmadan Zafer plaza var. Onun üstünde tramvayın geçtiği cadde var. O cadde üzerinde 300metre ilerde kapalı çarşı girişini geçince solda benim dediğim yer. Ayrıca pideli köftenin asıl yapıldığı yerler Reyhan Çarşısı taraflarıdır.O da heykel caddesinden aşağı inerken sağda İşbankası var. İş bankasından sağa dönücen o cadde olduğu gibi pideli köfteciler dolu. Paran varsa İskender de ye. Hatta Kent Meydanında Uludağ kebapçısı var. Oradan da yiyebilirsin.Orası da ünlüdür.

Arkadaşın tavsiye ettiği mekanı ben de tavsiye ederim. Her ne kadar pideli köftesini yemesemde. Arada bir dönmeyen dönerini yemeye giderim. Lokum gibi şerefsizim. Aracını zafer plazanın otoparkına bırak. Zaten mekanda oraya çok yakın. Orada köftenizi yer akabinde etrafı gezip görebilirsiniz.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek

arabanı zafer plazanın kapalı otoparkına bırakabilirsin

pideli köfte yiyeceksen arkadaşlarında dediği gibi kayhanda herhangi bir dükkana girebilirsin hepsi iyidir , ama iskender yiyeceksen çekirge üst meydanda gönlüferah hotel karşısında hacı rıfat bey kebapçısına git mutlaka. Kömürde yapıyorlar , mükemmel.

Nargileni de , tophaneyi falan gezdikten sonra yeşil türbesinin orada ki çelebihan konağında iç. Büyük lüle , çift elma efsane. Oradan da bi emirsultana geçersin yürüyerek beş dakika. Emirsultandan zafer plazaya yürüyerek 20-25 dk. Otobüsler de var.

Yeşil türbe , emirsultan falan görülmesi gereken yerler. Emirsultan camii'nin karşısında tam ortada çay bahçeleri var açık hava. Güzel zaman geçirirsiniz.

İyi eğlenceler şimdiden

Anarsistherif...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek

Bu hafta sonu bende gidiyorum.

Izgara için önerebileceğiniz ekonomik yer var mıdır.

Cumalıkızık a gidiyoz

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ari41
    ari41's avatar
    Homo

Tum arkadaslara tesekkurler. Simdi anladigim kadarıyla ilk etapta araci zafer plazaya birakacagim ve yuruyerek yesil cami vsvs yerleri gezecegim tophane vs. Teşekkür ediyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Huerfanos
    Huerfanos's avatar
    Erkek
    ari41 bunu yazdı

Tum arkadaslara tesekkurler. Simdi anladigim kadarıyla ilk etapta araci zafer plazaya birakacagim ve yuruyerek yesil cami vsvs yerleri gezecegim tophane vs. Teşekkür ediyorum

bence iyi plan. hem zaferi de gezersiniz 

Anarsistherif...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Bence pidelo kofte degilde uludağ iskendercisinde bir iskender ye mukemmel gercek koz ateste iskender keyfi nefis yapiyor adamlar.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pikacu
    Pikacu's avatar
    Erkek

Benim de niyetim var. 

Toplam Hit: 2935 Toplam Mesaj: 23
bursa