folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Büyük Bir Savaş Çıkarmı

Büyük Bir Savaş Çıkarmı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek

2011 KASIM

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yokumben
    yokumben's avatar
    Erkek

Hans bunu yazdı:
    -----------------------------

İranın bölgede sözü geçer bence israil büyük ihtimal gemilerin geçişine göz yumacak şu anda israilin  irana kafa tutması büyük risk taşır. Ahmedinejatın daha önceki konuşmalarında İsrailin kotasını doldurdugunu ve bir daha ki hatalarında israili yıkacagını duyurmuştu.

................................................................

Çeker-Çizer-Söver
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aluine
    aluine's avatar
    Erkek

FireX bunu yazdı:
    ----------------------------

Yanılmak? Ben İran'ın gözünden İsrail sıcak savaşını değerlendirdim. Sen benim demediklerimi kendi kafana göre tamamlayıp kendince teori uyduruyorsun. Diğer konu gizli terör örgütleri, karanlık lordlar vs saçma sapan ne üdüğü belirsiz Kurtlar Vadisi teorileriyle iş olmayacağını öğrenmeniz lazım. Ayrıca füzelerin İran'dan İsrail'e  o kadar mesafeden atılması da bir o kadar ütopik duruyor. 

Yanılmak.

FireX bunu yazdı:

Savaşmaları zor. Yan yana olsalar İran belki kolaylıkla İsrail'in kafasını ezerdi. Fakat arada birçok devlet var. Bunların olaya karşı tutumları ve alınacak izinler bir yana mesafenin bu derece uzaması İran'ın savaştaki etkinliğini bir o kadar düşürecek.

Sen diyorsun ki, iran israile taarruz edecek.

Bunu kime söylesen güler. Savaş bekleyenler bile israil-abd ortakların irana ani baskın şeklinde operasyon düzenleyeceğini düşünüyor. Yani bir savaş durumunda iranın yapacağı 1- Kendini savunmak 2- Uzun menzilli füzelerle (Şahap ve Scud) israil hedeflerini vurmak 3- Hizbullah vb örgütleri harekete geçirerek israil üstünde baskı kurmak.

Kimse iranın israile karadan havadan yada denizden saldırmasını beklemiyor. İsrail zaten küçük bir yer. Füze atışlarında isabet oranı düşük olsa bile çok yüksek zarara uğrayacaktır. İran ise kocaman ülke, sadece füze saldırısıyla pek bişey yapılamaz.

Şahab-3

Menzili: 2000 km

İran-İsrail arası mesafe: yaklaşık 1000 km

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TBT
    TBT's avatar
    Erkek

HoLyCat bunu yazdı:

2011 KASIM

1 yıl fazlası var onun kasım 2010

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

rstr617 bunu yazdı:

Bunu kime söylesen güler. Savaş bekleyenler bile israil-abd ortakların irana ani baskın şeklinde operasyon düzenleyeceğini düşünüyor. Yani bir savaş durumunda iranın yapacağı 1- Kendini savunmak 2- Uzun menzilli füzelerle (Şahap ve Scud) israil hedeflerini vurmak 3- Hizbullah vb örgütleri harekete geçirerek israil üstünde baskı kurmak.

Kimse iranın israile karadan havadan yada denizden saldırmasını beklemiyor. İsrail zaten küçük bir yer. Füze atışlarında isabet oranı düşük olsa bile çok yüksek zarara uğrayacaktır. İran ise kocaman ülke, sadece füze saldırısıyla pek bişey yapılamaz.

Şahab-3

Ben taaruz edecek mi dedim? Nerenle okuyorsun çok merak ediyorum. Millet İsrail ve İran'ı sıcak savaşa sokmuş. Ben bunun mümkün olmadığını açıkladım. Fettoş hakkındaki görüşlerimden dolayı bana şahsi gıcığın var sanırım. Kurtlar Vadisinden izlediklerimi yazmak yerine kendim ihtimalleri yazıyorum. İran'ın İsral'e taaruz etme ihtimalinin ne kadar düşük ve zor olduğundan bahsettim. Sen ne diyorsun?

Ek olarak o eşşek kadar füzeler onca kilometre havada gidecek İsrail ve ABD'nin eli armut toplayacak. İşte buna gülünür.

Ya git Allahını seversen daha ne demek istediğimi anlamamışsın. Zekan el vermiyorsa yorumlarımı okuma. Zaten şu forumda sizin gibi götünden anlayıp, çarpıtan adamlar yüzünden yorum yapmaya soğudum arkadaş. 

λ
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

amerika aslında israil için skini kıpırdatmaz.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bigpower bunu yazdı:

bide çok bilmeden sallayan var , yok şöyle yaparız yok böyle yaparız. Geçen olayda diyolar Türkiye - İsraile saldırsın , saldırsında neyle saldırıyo Türkiye bidaha toparlanamaz savaşa girerse

neden saldırdıgında eger galip gelirse pkk biter. pkk'da savaş degilmi onu geçtim israilin bütün varlıgına el koysa ki savaşlar herzaman olmuştur. 3.dünya savaşıda mutlaka çıkacak burda önemli olan kendine güvenmektir

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Kafama Takilan Bir Nokta Var Pek Anlamıyorum Devlet Mevzularindan :)

1: İsrail Neden Kendine Bu Kadar Guveniyor Gotu Basi Kalkiyor
    2: Eger İsrail İranin Gemisini Durdurursa İran ne Yapacak
    3: Turkiye İsraile Neden Halen İran Kadar Boyun Kaldiramiyor
    4: İran ve İsrail Savas Olur ise Turkiye Bundan Zarari yada Faydası Dokunurmu
    5: İran ve İsrailin Savas Esnasinda Kullanacagi Araclari Yazabilirmisiniz / Ucaklar / Fuzeler / Silahlar / Bombalar / Gemiler

ve son olarak :D  savas olursa her yonden kim galip cikar israilmi - iranmi?

:bukadar birisi hayrina cevaplayabilirmi :D  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JeremYC30
    JeremYC30's avatar
    Erkek

rstr617 bunu yazdı:

FireX bunu yazdı:
    ----------------------------

Yanılmak? Ben İran'ın gözünden İsrail sıcak savaşını değerlendirdim. Sen benim demediklerimi kendi kafana göre tamamlayıp kendince teori uyduruyorsun. Diğer konu gizli terör örgütleri, karanlık lordlar vs saçma sapan ne üdüğü belirsiz Kurtlar Vadisi teorileriyle iş olmayacağını öğrenmeniz lazım. Ayrıca füzelerin İran'dan İsrail'e  o kadar mesafeden atılması da bir o kadar ütopik duruyor. 

Yanılmak.

FireX bunu yazdı:

Savaşmaları zor. Yan yana olsalar İran belki kolaylıkla İsrail'in kafasını ezerdi. Fakat arada birçok devlet var. Bunların olaya karşı tutumları ve alınacak izinler bir yana mesafenin bu derece uzaması İran'ın savaştaki etkinliğini bir o kadar düşürecek.

Şahab-3

İran-İsrail arası mesafe: yaklaşık 1000 km

Şunu unutma ki senelerdir Irak amerika işgalinde, Irak ta ne var ne yok kimse bilmiyor, o füzenin koca amerikan işgalindeki Irak'ı geçip israili vurması bir mucize olur bence.

Onun dışında İran hep bunu yapıyor israilin her hareketinde hep savaş açacak hep savaş açacak senelerdir bu böyle, hem saddamda amerikaya o kadar kafa tuttu yok şöle yok böle,

Iraktaki yapılanmayıda hiçe saymamak gerek, saddam zamanında araplardan çok fazla etkili silah kaçırdı ama ne oldu fıs.

Sonuç olarak aradaki diplomatik ilişkiler, ticaretler ve İran'dan menfaat sağlayan işbirlikçiler buna asla izin vermez, local çatışmayla biter gider. 

Neden Ben?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    griffin
    griffin's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

FireX bunu yazdı:

rstr617 bunu yazdı:

Şahab-3

Ben taaruz edecek mi dedim? Nerenle okuyorsun çok merak ediyorum. Millet İsrail ve İran'ı sıcak savaşa sokmuş. Ben bunun mümkün olmadığını açıkladım. Fettoş hakkındaki görüşlerimden dolayı bana şahsi gıcığın var sanırım. Kurtlar Vadisinden izlediklerimi yazmak yerine kendim ihtimalleri yazıyorum. İran'ın İsral'e taaruz etme ihtimalinin ne kadar düşük ve zor olduğundan bahsettim. Sen ne diyorsun?

Ek olarak o eşşek kadar füzeler onca kilometre havada gidecek İsrail ve ABD'nin eli armut toplayacak. İşte buna gülünür.

Ya git Allahını seversen daha ne demek istediğimi anlamamışsın. Zekan el vermiyorsa yorumlarımı okuma. Zaten şu forumda sizin gibi götünden anlayıp, çarpıtan adamlar yüzünden yorum yapmaya soğudum arkadaş.

hoca sende sanki o füze havada 10 saatmi yolcak yok mola vs. vs. iran saldırmak için yer arıyo rusyanında iranın arkasında olugu biliniyo sen hangi diziyi izliyosun merak ettim

Türkiye, kendisine din olarak Kemalizmi almış, başka hiçbir dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir. Oysa en üst belirleyici İslam'ın ilkeleridir. Her şey ona göre belirlenir." -Recep Tayyip Erdoğan
Toplam Hit: 10963 Toplam Mesaj: 71