folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Büyük Problem Var ! Chrome Eklentileri Canıma Okudu :(

Büyük Problem Var ! Chrome Eklentileri Canıma Okudu :(

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

Arkadaşlar chrome tarayıcıma kurduğum bazı eklentiler var. Bu eklentiler youtube reklam engelleme, bookmark, analiz eklentileri gibi çeşitli şeyler. Ben bu eklentileri chrome tarayıcıma kurduktan sonra başıma gelen bir problem var. Bilgisayarı her kapatıp açtığımda, üyesi olduğum sitelerden çıkış yapılıyor. Üyeliklere tekrar giriş yapmak zorunda kalıyorum. Buda yetmedi, Chrome tarayıcımdaki "Diğer Profiller" tamamen kendi kendine silindi. Yani her farklı tarayıcı bölümümde farklı işler farklı siteler kayıtlıydı. Bu "Diğer Profillerin" masaüstü kısayollarını sildim ben ve şimdi o profillere ulaşamıyorum.

Başka birşey daha başıma geldi, birkaç ay önce sabah bilgisayarı açtığımda google chrome geçmişim tamamen silinmiş halde buldum. Yani kayıtlı olan şifrelerin hepsi silindi tüm hesaplardan çıkış yapıldı, çerezler de dahil hepsi silindi. Bu nasıl olabiliyor, anlayamıyorum :(

Sorum şudur, ben bu bilgilere ulaşamıyorum sanırım ulaşamayacağım ama ulaşma yolum varmı öncelikle bunu sorayım. Diğer sorumda, bu eklentiler bilgisayarıma bağlantı kurabiliyor mu ? Yani uzaktan bir erişim sağlanarak kasıtlı mı yapılıyor yoksa sistem güvenlik gereği kendi kendine mi bunu yapıyor.

Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için ve yardımcı olmak isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

jargonphp tarafından 11/Haz/21 14:51 tarihinde düzenlenmiştir

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Önce Gmail hesabının giriş yapıldığı konumlara bak derim hacklenmiş olabilirsin.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Önce Gmail hesabının giriş yapıldığı konumlara bak derim hacklenmiş olabilirsin.

Böyle durumlar için bana ne yapmamı önerirsiniz ? En azından bilgisayarımı koruma altına alabilmek açısından sorayım. Gmail şifrelerimi değiştireyim hesap bilgilerini değiştireyim. Bilgisayarı korumak açısından neler kullanabilirim güvenlik programı olarak. Sizin tecrübelerinize güveniyorum hocam. Önerileriniz doğrultusunda hareket etmek isterim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

Arkadaşlar tüm eklentileri sildim herşeyi yaptım ama bilgisayarı kapatıp açtığımda, şifrelerini kaydettiğim tüm sitelerdeki üyeliklerimden çıkış yapmış halde karşılaşıyorum. Bu neden oluyor tam olarak ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek
    jargonphp bunu yazdı

Arkadaşlar tüm eklentileri sildim herşeyi yaptım ama bilgisayarı kapatıp açtığımda, şifrelerini kaydettiğim tüm sitelerdeki üyeliklerimden çıkış yapmış halde karşılaşıyorum. Bu neden oluyor tam olarak ?

Windows son güncellemesinden sonra ben de 2'dir bunu yaşıyorum. Genel bir problem olabilir.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aytekinet
    Aytekinet's avatar
    Erkek

Senkronizasyon da bir sorun olabilir mi?

Kendini bulmak istiyorsan, kendin için düşün.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

shadow explorer yukle bak, sistem koruman açıksa geçmiş tarihe ait dosyalar duruyodur

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    Aytekinet bunu yazdı

Senkronizasyon da bir sorun olabilir mi?

Bakıyorum hata görünmüyor hocam neden oluyor bu anlamadım. Geçmişte şey oldu, chrome tarayıcısında kayıtlı olan nekadar üyelik hesap şifreleri varsa 250den fazla şifre biranda silindi. Hesaplara ulaşamadım. Mesela onları nasıl geri getiricem veya nasıl bulurum bilmiyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    dcpromo bunu yazdı

shadow explorer yukle bak, sistem koruman açıksa geçmiş tarihe ait dosyalar duruyodur

Teşekkür ediyorum bir de öyle deneyeyim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo

Çok sık görmeye başladım bu olayı sosyal medyada. Güncelleme kaynaklı bişiler diye tahmin ediyorum, bende sadece bazı siteler yapıyor çok rahatsız etmedi henüz. 

Tek ifrit olduğum şey ne zaman register/login olsam hayvan gibi banner çıkıyor üstte bu parola bilmemne bilmemne değiştirmek için tıklayın ya da atla vs gibi ve evet abi gereksiz üyelik isteyen sitelere asdfasdf gibi parolalar giriyorum çünkü zükümde değil, illet gibi yapışıyor bi de gitmiyor puşt. 

Aha şu 

Çok sıkılıyom
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

sitelerden çıkış yapması hem chrome un hemde reklam engelleyicinin 3. taraf çerez engelleme politikası ile ilgili olabilir.

gmail ile senkronize olsa bile elle şifreleri silersen gidiyor malesef kurtaramıyorsun. belki google a mail atsan birşeyler yapabilirler.

düzgün bir antivüs kur mesela kaspersky free yada avast free ama avastı kurarken bütün tıkları kaldır sadece antivirüsü kursun.

sonra chrome u yeniden kurup gmailini kur senk yapmasını bekle. bittikten sonra bütün eklentileri kaldır. o haliyle bidaha senronize olsun.

sonra ayarları varsayılan yap onuda senkronize et. bundan sonra ise kurmak istediklerini tekrar kur.

@SweetyVolty hocam. google ın bir servisi ifşa olmuş şifreleri tarayıp kullanıcıyı "bak bu şifre internette herkesin elinde geziyor sende aynı şifreyi kullanıyorsun değiştir" demek için o uyarıyı veriyor.

password deoplayan siteler var sanırım onların önüne geçmek için bir ihzmet bu iyi birşey değiştir şifreni.

Toplam Hit: 4710 Toplam Mesaj: 12
chrome eklenti