folder Tahribat.com Forumları
linefolder Virüs - Trojan - Keylogger - BotNet
linefolder Bytescanner.Com - Güvenilir Dosya Analizi Sistemi

Bytescanner.Com - Güvenilir Dosya Analizi Sistemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

merhaba,

yaklasik 1 bucuk aydir uzerinde calistigimiz coklu virus tarama sistemini 8 antivirus ile test yayinina actik.

URL : http://www.bytescanner.com

taratmis oldugunuz dosyalarinizi, antivirus yazilimi gelistiren firmalara bilgi vermemekteyiz.

Sisteme kayit olup, emailinize gelen aktivasyon linkine tikladiktan sonra servisi kullanmaya baslayabilirsiniz.

3 tane ucretsiz tarama hakkiniz vardir.

Bilgi guvenligi sektorunde calisan arkadaslar icin, tarama sonuclarini PDF/XLS/PNG formatinda export edebilme ozelligi eklenmistir.

iyi forumlar.

🏴‍☠️Hi'dan gelen varır Who'ya, Hi'da onun adıdır Who'da...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

wowwww harika olmuş knk çok beğendim

tamamen senmi kodladın la bunu

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

can abiye selam söyle abi :) elinize saglik.

[22817//kaanabak]
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Abi iyi hoş güzelde; virüs taraması için kim niye bu paraları versin? virustotale girip şak diye halledebiliyor herkes..bilgi paylaşmadığımız için kodlar tanınır hale gelmez diyorsun ama adam zaten bir dosyadan şüpheleniyorsa niye tanınmamasını istesin? Fudcular falan belki kullanır ama benim aklım pek almadı açıkçası.

:)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

emailini etkinlestirirseniz, ucretsiz tarama hakkina sahip olacaksiniz... ayrica virustotal tarama sonucunu pdf, xls, png formatinda rapor vermemektedir.

"bilgi paylaşmadığımız için kodlar tanınır hale gelmez diyorsun" ben boyle birsey soylemedim.

bytescanner.com firmalarda yapilan guvenlik testlerinde suphelenilen dosyalara ait analizlerinin sonucunun valid bir sekilde raporlanabilmesine olanak verir... bununla birlikte taranan bir dosya herzaman zararli olmayabilir.

bireysel bir kullanici olarak aklinizin almamasi gayet normal. bytescanner.com amaca ve sektore yonelik bir servistir... ilgisi olanlar zaten o bahsi gecen odemeleri yapabilecektir.

sisteme kayit oldugunuz emaile gelen dogrulama mailindeki linke tiklarsaniz, hesabinizi etkinlestirebilir ve kredi limitiniz bitinceye kadar ucretsiz taramalar yapabilirsiniz.

ornek bir rapor formati:

http://www.bytescanner.com/permalink.php?Key=761f22b2c1593d0bb87e0b606f990ba4974706de

wh0 tarafından 02/Eyl/13 13:28 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

Sistemi deneyen ilk kullanıcılardanım , gayet başarılı ve hızlı sonuç veriyor , yalnız sıkıntı av'lerin azlığı , çoğaltılabilirse fudcular için konuşuyorum para dışarı çıkmaz , 2 de 1 down olan s4 ve f2 gerek kalmaz.

Ignorance is bliss.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    WH0 bunu yazdı

emailini etkinlestirirseniz, ucretsiz tarama hakkina sahip olacaksiniz... ayrica virustotal tarama sonucunu pdf, xls, png formatinda rapor vermemektedir.

"bilgi paylaşmadığımız için kodlar tanınır hale gelmez diyorsun" ben boyle birsey soylemedim.

bytescanner.com firmalarda yapilan guvenlik testlerinde suphelenilen dosyalara ait analizlerinin sonucunun valid bir sekilde raporlanabilmesine olanak verir... bununla birlikte taranan bir dosya herzaman zararli olmayabilir.

bireysel bir kullanici olarak aklinizin almamasi gayet normal. bytescanner.com amaca ve sektore yonelik bir servistir... ilgisi olanlar zaten o bahsi gecen odemeleri yapabilecektir.

sisteme kayit oldugunuz emaile gelen dogrulama mailindeki linke tiklarsaniz, hesabinizi etkinlestirebilir ve kredi limitiniz bitinceye kadar ucretsiz taramalar yapabilirsiniz.

ornek bir rapor formati:

http://www.bytescanner.com/permalink.php?Key=761f22b2c1593d0bb87e0b606f990ba4974706de

png exportta görüntü sıkıntısı var galiba hocam sadece banada özel olabilir bu durum.

Eğer servis sadece bu gördüğümüz kadarıyla Enterprise tarafda yetersiz kalabilir. Biraz daha incik cıncık, cloud'da zararlı analizi vs. gibi şeylerle son kullanıcı içinde bir seçenek olabilirsiniz. Bence gelecek vaad eden birşey. Tubitak vs. gibi yerlerle görüşüp destek alabilirsiniz.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wh0
    wh0's avatar
    Homo

calisma zamanindaki bir exe dosyasinin davranis analizi uzerinde bi takim calismalar yapiyoruz. ilerleyen zamanlarda eklenecek...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fatih54
    Fatih54's avatar
    Erkek

Tasarımı çok iyi.

Ama üye olma sistemini devre dışı bırak bence.

3 tane ücretsiz hak var ama arttır onu.

Fatih54 tarafından 02/Eyl/13 14:04 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek
    WH0 bunu yazdı

ornek bir rapor formati:

"taratmis oldugunuz dosyalarinizi, antivirus yazilimi gelistiren firmalara bilgi vermemekteyiz." şu cümleyi "bilgi paylaşmadığımız için kodlar tanınır hale gelmez diyorsun" olarak yorumladım ben. Tarama sonuçlarını raporlayabilme tabikide bir artıdır eğer ciddi bir iş yapılıyorsa.

Öyle ya da böyle sonuçta yerli üretim, hayırlı uğurlu olsun =)

@Schwarz: 30 tane av görünüyor listede, şu anda sadece 8i kullanımda ama sayısını arttıracağız denilmiş :)

:)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Birde bu kullanım konusunda antivirus firmalarınla bir sorun yaşama ihtimali yokmu? Adamların lisanslı ürünleri üzerinden kâr elde ediyorsun vs. gibi?

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
Toplam Hit: 3371 Toplam Mesaj: 18