C - C++ İş Alanları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek

İleri derecede C ve C++ bilmek bize ne gibi iş olanakları sağlar?

bu programlama dili üzerinde yoğunlaşmak bizi maddi açıdan doyurmaya yeter mi?

c ile günümüzde para kazandırabilecek ne gibi şeyler yapabiliriz?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

embedded sistemlerde işe yarar onun dışında bi işe yaramaz. :D şimdi bi ton laf edecekler yok linux yok bilmem ne falan filan.

şöyle açıklayayım c++ cılar için 1 birimlik iş alanı var ise diğer diller için 10x 100x alan var. burdan yola çıkalım. yoksa ikiside baba dillerdir.

ftw
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek

çoğu insan için c ve c++ zevk işidir. burdan çıkar sen sonucu.

. . .. . ... .
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeadSoul
    DeadSoul's avatar
    Erkek

Türkiye olanaklarında daha çok c# ve java tercih ediliyor.Ama kendini çok iyi geliştirirsen iyi paralarda kazanabilirsin güzel projeler vs. çıkartırsan.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

windows yazacak kadar ileri derecede bilirsen belki bir turk bil gates olursun.

onun disinda ortamda zaten herkes ileri derecede bildigini iddia ediyor :D o yuzden pek fazla is avantaji saglamayabilir.

heheheee...

anca gidersin...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bilenyok
    bilenyok's avatar
    Erkek
    İste bende sizin gibi dusundugumden okul boka sariyo.. Hedeflerim,yogunlastigim web alaninin bu dil ile ilgisi yok,haliyle okulda ilgimi cekmiyor cunku c gosteriliyor.algoritma mantigini, bu konudaki pratigini gelistiririm diye dusunuyorum ancak motive olamiyorum.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GomuluSistem
    GomuluSistem's avatar
    Erkek

Üniversite hayatımı mahvettiğini düşündüğüm iki dil, şimdi sadece Gömülü Sistemlerde kullanıyorum başka da bi halta yaradığı yok. Linux kullanıyorum ama o open source saçmalıklarına sakın inanma aç kalırsın ;) C# veya Java. İş bunlarda... 4 sene öncede yok Linux yok gelişicek yok bilmem ne deniyordu hala ileri seviye geliştiğini göremedik :)

Patlayıcı madde icat etmenin suç olduğunu öğrendiğimde artık çok geçti... Yok hapse felan girmedim, sadece benden önce icat etmişlerdi. :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

moteive olmak zorundasin. c ve c++ yazarak nasil program yazilacagini ogrene bilirsin, sonra ne istersen yazarsin iste.

anca gidersin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tugberk
    Tugberk's avatar
    Erkek

Linuxda da windowsda da yazılan "büyük" projelerin %90 ı C ve C++ ile yazılır. Bu postları attığınız browserlar, kullandığınız OS, girdiğiniz messenger, pc nizi koruyan antivirüs vs. 

Ancak, kurumsal şirketler kendi yerel yönetim sistemleri için (temel db programları) web ya da C# - java tercih eder. 

Özetle, hedefinizin boyutu ile ilgili, başka birşey değil.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hunter
    j4x
    j4x's avatar
    Erkek

tagext bunu yazdı:
    -----------------------------

embedded sistemlerde işe yarar onun dışında bi işe yaramaz. :D şimdi bi ton laf edecekler yok linux yok bilmem ne falan filan.

şöyle açıklayayım c++ cılar için 1 birimlik iş alanı var ise diğer diller için 10x 100x alan var. burdan yola çıkalım. yoksa ikiside baba dillerdir.

Senden beklemezdim hocam böyle bi yorum. Başka bi işe yaramaz demişsin piyasadaki neredeyse tüm ciddi programlar c/c++ ile yazılmış.

Türkiye'yi kastettiysen kısmen haklısın, zaten iyi bilen az hatta yok gibi o yüzden o 1 birimde iş bulmak o kadar zor değil ayrıca şartları iyi.

Tugberk bunu yazdı:

Linuxda da windowsda da yazılan "büyük" projelerin %90 ı C ve C++ ile yazılır. Bu postları attığınız browserlar, kullandığınız OS, girdiğiniz messenger, pc nizi koruyan antivirüs vs. 

Ancak, kurumsal şirketler kendi yerel yönetim sistemleri için (temel db programları) web ya da C# - java tercih eder. 

Özetle, hedefinizin boyutu ile ilgili, başka birşey değil.

Budur.

Zilyon tane c# cı olunca görecem sizi tagext hocam :)

The king is bleeding.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    masteryoda
    masteryoda's avatar
    Erkek

Sonuçta son kullanıcı taraflı düşünmeli son kullanıcı programı c# mı c mi delphi ilgilendirmiyor O programın işleyişine bakar, hepsinin yeri ayrı ben win32 uygulması yapacaksam dotnet'e bulaşmam zaman kaybı delphi ile yaparım web servisi yazacaksam veya el terminalleri için bir program yazacaksam dotnet dillerini kullanırım bu biraz ne yapmak istediğinizle ilgili gelecek kuşak dotnetçi doğuyor okullarda artık her şey dotnet üzerine her ne kadar dotnetle kısıtlandığımı düşünmek hoşuma gitmesede yinede güzel yanları yok değil.

Toplam Hit: 2996 Toplam Mesaj: 23