folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder C# Görüntü İşleme Üzerine Yaptığım İki Proje

C# Görüntü İşleme Üzerine Yaptığım İki Proje

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

sağ tarafa ne koymayı hedefliyosun :) Bu sırada proje gayet güzel hocam tebrik ediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek

sağ tarafı mouse click işlemleri için ayırdım :) ama şuan ki hali bi prototipten ibaret. belki de fareyi o şekilde değil de başka bi tarzda oynatıcam. bilmiyorum :s

@zeybekustasi, hocam bunlar zamanla olacak şeyler. profilinde ki gibi yaşın 19 ise, daha çok çok erken demektir zaten :)

attackatak tarafından 08/Oca/13 19:45 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo
    attackatak bunu yazdı

sağ tarafı mouse click işlemleri için ayırdım :) ama şuan ki hali bi prototipten ibaret. belki de fareyi o şekilde değil de başka bi tarzda oynatıcam. bilmiyorum :s

@zeybekustasi, hocam bunlar zamanla olacak şeyler. profilinde ki gibi yaşın 19 ise, daha çok çok erken demektir zaten :)

goruntuyu kameradan okutmak yerine kinect ile kullaniyorum ben fare isaretcigi ve farkli seyler ozel hareket kombinasyonlarinda cok ise yariyor; bir bak istersen bir ara.

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kütüphane ne kullandın?

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek
    cnr437 bunu yazdı

kütüphane ne kullandın?

Arkadaşın kullandığı kütüphaneyi bilmiyorum fakat AForge ve OpenCV sıklıkla kullanılıyor.

İlk projede yaptığın iş sanırım background-erease, ben mi yanılıyorum?

Olaylara karışmayın!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dragontr
    Dragontr's avatar
    Erkek

+ Emgu CV var Open CV'yi .Net üzerinde kullanmanızı sağlıyor.

Güzel proje tebrikler...

Obect Tracking işlemleri yaparsan izlemek isterim :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı
    attackatak bunu yazdı

goruntuyu kameradan okutmak yerine kinect ile kullaniyorum ben fare isaretcigi ve farkli seyler ozel hareket kombinasyonlarinda cok ise yariyor; bir bak istersen bir ara.

kinect süper bi alet, özellikle uzaklık algılanabildiği için yapılacaklar şeylerde sınır yok. ama ben şuan webcam üzerinde hobi olarak uğraşıyorum. ne zaman ki web cam den sıkıldım, o zaman kinect'e yönelicem :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    attackatak
    attackatak's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    cnr437 bunu yazdı

kütüphane ne kullandın?

Arkadaşın kullandığı kütüphaneyi bilmiyorum fakat AForge ve OpenCV sıklıkla kullanılıyor.

İlk projede yaptığın iş sanırım background-erease, ben mi yanılıyorum?

@cnr437, aforge ve opencv karışık gidiyorum hangisi işime gelirse. 2.proje şuan için aforge de ama opencv ye geçiricem.

yok hocam background u silmiyorum. kendi yaptığım bi filtre var, onunla çalışan bi algoritmayla yaptım. hazır kütüphaneyle yapılan bir şey değil. Sadece webcam görüntüsünü alarakta yapılabilecek bir şey. ama kütüphaneler işimi kolaylaştırıyor tabi :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efecan123
    efecan123's avatar
    Erkek

proje gayet güzel tebrik ederim dostum kaynak kodlarınıda paylaşırsan daha da güzel olur tabi ticari bir amacın yoksa

Benim evim valizimdir. http://efecetir.info
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Altair
    Altair's avatar
    Erkek

mouse yönetme işini gözle yapmak gibi bi proje var aklımda 1-2 senedir ama hiçbir zaman hayata geçiremedim engelliler için düşünmüştüm böyle birşey ama nasıl olacak ne olacak bilmiyorum göze birşey takmak gerekir sanırım + olara göz yerine ağız içinde dillede yapılabilir diye düşündüm ki böyle bir projede var zaten.

Toplam Hit: 5866 Toplam Mesaj: 22