folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder C# Hakkında Bilgisi Olan Arkadaşlar

C# Hakkında Bilgisi Olan Arkadaşlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

ben metod kullanarak yaptım..geri gönderen ve göndermeyen tipten..switch case kullandım.. sonuçta bu konular müfredatın içinde ve bunlarla yapmak daha mantıklı. çok profesyonelliğe girmedim. .:) basit ileri seviye gibi bir seviyede yazdım.. anlamadığın yerleri sorabilirisn..

http://www.sendspace.com/file/la3des

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

legion_of_doom bunu yazdı:
    -----------------------------

ben metod kullanarak yaptım..geri gönderen ve göndermeyen tipten..switch case kullandım.. sonuçta bu konular müfredatın içinde ve bunlarla yapmak daha mantıklı. çok profesyonelliğe girmedim. .:) basit ileri seviye gibi bir seviyede yazdım.. anlamadığın yerleri sorabilirisn..

http://www.sendspace.com/file/la3des

müfredatta zaten kesn vardır, o yüzden sorun yok, bu ara yeri deil ama bi soru sorcam ist deki iki yıllıklardan hangisine gidiyim hangisi daha iyi?

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek
    Eve geçince c#.NET ile yapar atarım hocam :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek
    aSdFgH bunu yazdı:

müfredatta zaten kesn vardır, o yüzden sorun yok, bu ara yeri deil ama bi soru sorcam ist deki iki yıllıklardan hangisine gidiyim hangisi daha iyi?

hocam nice iki yıllık mezunları var birşey anlamadan mezun oluyor. Ortalık programcı kaynıyor ve iş iş diye yırtınıyorlar :) Ama öyle iki yıllık programcılar var ki..

Şimdi şöyle bir mantık kuralım.

Bilgisayar Mühendisliğinde okumak istiyorsan yani DGS düşünüyorsan, istanbul dışındaki bir yerleri yaz.Bu sayede derslerin fazla ağır olmaz, DGS ye çalışacak vaktide bulursun, okuldan da iyi not toplarsın. Ama kaliteli bir yere gidersen DGS ye hazırlanman zorlaşır ve okuldan düşük gelir.. Çünkü çok kasarlar. Hem o kadar iyi bir üniversitede mühendislik okuyamazsın.

Buradan çıkan sonuç, eğer mühendislik istiyorsan küçük bir üniv. git rahat rahat geç ve onla büyük bir üniversitenin mühendisliğine yerleş..

yok mühendislik benim harcım değil diyorsan.. O zaman marmara üniversitesi iyidir diye biliyorum, başka okuyan iki yıllıkta arkadaşım yok. Marmara üniv. büyük iyi bir yer, istanbulun genel itibariyle okulları iyidir zaten. Ama daha önemlisi dünyanın en iyi okuluna gitsen de iş senin üzerindedir. Mesela Yarım dönem c# gösteriyorlar. Haftada 4 saatte sana ne kadar öğretebilirler? Kendini geliştirmen lazım, sertifikasyon programlarına girmen gerek, ayrıca bu üniversite ile yurtdışına gitme imkanın daha çok olmalı. Sertifika almak için istanbul daki üniv. okumak daha iyi. Kurslara yakın, sınav merzlerine yakın. Seminerler daha çok verilir oralarda v.s. İsmi yeter zaten.Ama geri kalan herşeyi sen dolduracaksın..

Böyle düşünüyorum ben

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek
    hocam valla güsel bi yaklaşımda bulundun hiç o şekilde düşünmemiştim, ayın 3'üne kadar zamanım var iyi düşünüp karar veryim en iyisi

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

büyük düşün hocam.. Mühendis olursan en azından senin için daha iyi olur.yığınla progamcı var, hepsi amale gibi..  (kötülemek amacında değilim.. aşağıdakini okuyun) mühendis sayısı da az değil.. Ama mühendisin bi karizması var.

geçen gün bir şirket için bir program yazdım.Adam yurtdışındaklerle çalışıyor. Bana 300 küsür tl gibi bi ücret verdi. aynı programı müşterilerine 500 eurodan satıyor. bu adamın 50 müşterisi olsa artık sen hesap et. Program ne kadar basit olursa olsun adamın senden kazandığı para kat kat.

Emek eden sensin ticaretini yapan o adam ve aranızda 3500 kat fiyat varkı doğuyor. toplam program satıştan elde edilen para  2.1 tl * 500 * 50 = 52.5 milyar..sana verdiği para 300 küsür.. :) işte sizce programcı amele olmuyor mu

ki benim bahsettiğim küçük çapta bir iş.. Bu işten trilyon kaldıran adamları biliyorum.boqtan programlar yazıp trilyon kazanmış insanlar var da var :) kafayı kullanacaksın. Birilerinin altında çalışacağına kendi ticaretini yaparsın, yanında mühendiste çalıştırırsın zor bir iş de değil..

sana kalmış.. gelecek senin..

not: ingilizcen çok iyi olsun. imkanın varsa git kurslara, yoksa da belediyelerin kurslarına v.s. git. çünkü sertifika için ingilizce şart. yurtdışı için ingilizce şart. şartoğlu şart!

iş başvurusu yapıyorsun, adam işine yaramasa bile ikinci dil istiyo senden :)

çok bilmen gerek türkiyede :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek
    Çok doğru diyosun piyasada fazlasıyla programcı var, bi şekilde aralarından sıyrılmak lazım. Gidceğim ünide hazırlık okuyamayı düşünüyorum sonuçta 1 sene sağlam bi eğitim verirler herhalde... İngilizce bilmek şart

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek
    ingilizce hazırlık bana göre pek mantıklı değil.. 1 yıl boyunca ingilizce gösteriyorlar ondan sonra bitiyor herşey.. öğrencinin ellerine bırakıyorlar. dili tekrar etmezsen unutursun, buna ana dil de dahil.O yüzden hazırlığı aldıktan sonra ingilizceyle haşır neşir olacak şeyler yap. Bu arada mühendisliğe ingilizce olan bir yere gidiyorsan büyük ihtimal hazırlığını saymayacaklar.O yüzden hazırlık aldığın yer önemli. Mesela mühendislikte %100 ingilizce istiyorsa, gittiğin hazırlık da %30 sa, dgs ile geçtiğinde hazırlığı tekrar okumak zorunda kalırsın.. O yüzden hesabını iyi yap..

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    persian
    persian's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Ödev için uğraşan herkesten Allah razı olsun ben 1tane istedim 3+1 tane oldu çok teşekkürler :) birisnide ben yaptım mı desem ne :D:D şaka bi yana hangisiini gösterirse hocaya burda belirticem kısa çağlı yarışma düzenlenmiş olaym :D  

çok çok çok teşekürler ben bile bu kadar mutlu olduysam arkadaşımın benden daha mutlu olacağını düşünüorum.

Dgs geçişi illa kafana takma bence 2yıllık bitir açıköğretimden 3 4 tamamla yada 2yıllık bitir git ing. 6ay dil eğitimi al kendini geliştir 4yıllıktan daha iyi olursn. Össde kazanmak neyse dgs de kazanmak odur Bilg. mühendisliğini (öğretmenlik demiorum) gerçektn hem okul derslerinde hemde dgs için kasman gerekiyor eğer alt yapın yoksa çok fazla umut bağlama derim çünkü her ünv. de çok çalışan dgs hedefleyenler vardır bizim sınıfta  4,00 çakan 12 kişi çıktı düşün 3,99 deil :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sniperscope
    sniperscope's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Sevgili muritler, hazir konu C# tan acilmisken. Bende birsey sorayim.

Hali hazirda iyi duzeyde php, vb6.0. orta duzeyde C, perl, asp vs biliyorum. Ama C#( .NET) ogrenmeye acayip kararliyim. Gordugum kadariyla C# ogrenilmesi kolay bir dil.  Sizce tavsiyeniz ne olur ? nereden baslamaliyim. Varsa elinizde baslangic duzeyinde C# e-kitap varmi ?

"Yer yuzunde hic bir pislik yoktur ki; altindan bir yahudi cikmasin" Adolf Hitler... "Turkiye de hicbir pislik yokturki altindan cemaat cikmasin" SniperScope "Nerede yavşak, hırsız varsa hepsi Allahçı" Fazil Say
Toplam Hit: 7475 Toplam Mesaj: 34