C# Network Programlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasas
    kasas's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bütün aramalarıma rağmen c#'nin network ile ilgili türkçe kaynak bulamadım sadece görsel eğitimi var ve sadece üç beş kod yabancı kaynaklar var onlarda ingilizce neden bununla ilgili türkçe bir kitap yazılmıyor..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Türkçe olarak spesifik konularda kitap bulamazsın hacı. Bu işi yapacaksan "you have to learn english immediately"

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasas
    kasas's avatar
    Erkek

Nette çok arayan olmuş demek böle bi kitap yazılırsa bi hayli satar gibi geliyor bana

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    kasas bunu yazdı

Nette çok arayan olmuş demek böle bi kitap yazılırsa bi hayli satar gibi geliyor bana

Hocam kitap işi ne yazıkki o kadarda para bırakan birşey değil (programlama kitabı anlamında dahada para bırakmayan birşey). Yoğun emek isteyen birşey. Ancak bir hoca moca kalkıp öğrencileri kullansın diye yazacak. Yoksa sektör profesyonelleri ve deneyimli çalışanlar bu işle uğraşmaya kalkmazlar. 

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wasd
    wasd's avatar
    Erkek

Networkden kastın bu mu?

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=115409

Kitap bende mevcut, multithreadingden falan başlıyor eposta uygulamaları basit keylogger örneği falan anlatıyor.

:)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

kendısını pek sevmem ama memık yanık bu adamın kıtaplarına bı bak derım 

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasas
    kasas's avatar
    Erkek

Networkden kastın bu mu?

Kitap bende mevcut, multithreadingden falan başlıyor eposta uygulamaları basit keylogger örneği falan anlatıyor.

Hocam sende varsa yollayabilirmisin bi bakıyım..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    wasd bunu yazdı

Networkden kastın bu mu?

İlk c# kitabım zirvedeki beyinler'in kitabıydı. Kitapçıdaki en kalın ve en pahalı kitaptı çocuk aklımla "herhalde iyidir abi baksana şuna kütük gibi" diyip almıştım. O dönemde iyide kullanmıştım yalan değil (evde internet yoktu). Sonrada yabancı kitapları, başka türkçe kitapları okudum. Resmen MSDN'den çeviri yapıp konulmuş. Programlama öğretmekden çok "kitap yazalım" amacı ile yazılmış. Boktan kitaplar çıkarıyorlar zirvedeki beyinler.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasas
    kasas's avatar
    Erkek

Zirvedeki beyinler, evet öğretme amacı pek yok sadece para kazanma derdinde keşke ülkemizdeki bu işi çok iyi bilenler zahmet edip kitap yazsalar..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    kasas bunu yazdı

Zirvedeki beyinler, evet öğretme amacı pek yok sadece para kazanma derdinde keşke ülkemizdeki bu işi çok iyi bilenler zahmet edip kitap yazsalar..

Hocam kitap yazmak çok zahmetli ve disiplin isteyen birşey. Özellikle birşeyi anlatmak vs. Heleki böyle spesifik bir konu üzerinde yazmak dahada zor. "Kitap nereden başlayacak?" bile bir sorun ve deneyim gerektiren birşey. O'Reilly bu konuda on numara yayınlar çıkarıyor.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

kodlabın kitaplarına göz gezdir.

ayrıca, C# de network konusunda türkçe dilde pek birşey bulamazsın bulacaklarında sınırlıdır zaten.  client / server / channel  vsvs.. socket tcp ip servislerini kavrarsın bundan ileriye gidemezsin.

ingilizceni geliştirmende fayda var hocu.

Toplam Hit: 3243 Toplam Mesaj: 16