Cad/Cam

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    m3m0
    m3m0's avatar
    Erkek

PTC Creo Parametric

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Ned cad

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ste1n
    ste1n's avatar
    Erkek

Draftsight var bi nevi AutoCAD. Cad dersinde bu programi kullandik okulda. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

ARES İSİS

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Herkes birsürü şey tavsiye etmiş.

Bilen de atmış bilmeyen de.

Kafanı bulandırma hocam.

Bir makine mühendisi,

1- İngilizce

2- Solidworks

3- Autocad

bilmek zorunda.

Render, animasyon, photoshop vs gibi saçmalıklarla zamanını boşa harcama. Onlar sonraki işler.

Emeklemeden yürümeyi öğrenemezsin.

Solidworks öğrenip çizim yapmanın mantığını kavradıktan sonra, ingilizcen de varsa diğer cad programlarını öğrenmen çok az vakit alır.

Önemli olan çizimin mantığı, 3nokta düzlem oluşturur, bir çizgi bir nokta düzlem oluşturur, 2 çizgi düzlem oluşturur gibi basit şeyleri gözünde canlandırabilmen lazım.

Öğrenmen gereken şey az değil,

ingilizceyi, solidworksu, autocad'i öğrenmen 2 yıl kadar alır.

Sonrasında gelişimin çok hızlı olur. Sonra NX öğrenebilirsin, 2 ayda halledersin en fazla. Biraz elektronik bakarsın temel düzeyde. Dijital input, analog input, pwm dediklerinde birşeyler

ifade etsin en azından.

Önce emeklemeye başlamalısın.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

teşekkürler tavsiyeleriniz için arkadaslar. benim için gerekli olan programları zaten kullanıyorum. benim amacım at eşek meselesi yada emeklemeden kosma meselesi değil sanırım yanlış anlasılıyorm. 3d olayları yada nasıl denir endstriyel animasyon olayları yada farklı modelleme seceneklerini değerlendirmek istiyorum. ya ni bi nevi kendime iş alanı acmak gibi görülebilir acad yada solidte orta kısımla prof kısmı arasında biryerlerde olduğumu düşünüyorum zaten yine de teşekkkürler

önerilerinizi yada tecrübelerinizi herzaman beklerim yada bu tarz programlar için yardım lazımsa tekrardan belirteyim yardımı borç bilirim teşekkürler

Evrim içi mürit..laugh is live..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

FreeCAD diye bir program buldum basit ve güzel geldi benden de size öneri olsn :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Kariyer sitelerine girin,

Solidworks, siemens nx, catia, inventor, spaceclaim vs yazarak aramalar yapın.

Piyasanın ne aradığını görebilirsiniz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

dostm piyasayı pek önemsemedim bu konuda ki zaten arama yapmaya gerek yok tekelleri görebiliriz. amacım kendim için altarnatifti. bi nevi hobi diyelim biz kısaca ozaman

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

3d scanner ve printer hocam cilgin hobi de olur iste. Aklimdasin hocam yorumu okuduum:) 

Toplam Hit: 2367 Toplam Mesaj: 22
cam cad