Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği XSS"Leri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    8mm bunu yazdı:
    -----------------------------

Attığım mailden sonra mailime oldukça geç gelen cevap:

Gördüğüm 2 önemli açığı kapatmışlar yanlız 1 tanesi varki onu zor kapatırlar.Bir mail daha atıcam birazdan bakalım ne olacak

Merhabalar xx Bey,

îcelikle ilginiz için çok teťkkür ederim. Web sitemiz yaklań?k 7 yıl önce programlanmıŮ Ben iť baŬayalı 1 yıl gibi bir süre oldu. ŵ an için Genel Kurul haftasındayız ve Bilgi İŬem olarak oldukça yoĵn bir dönemdeyiz. Böyle bir sorun bizlerin birçok iũni aksattı. Size teťkkür edemememizin sebebi de yoĵnluĵmuzdan kaynaklanmaktadır. Buradaki birçok problemden ve çeũtli bürokrasilerden dolayı yeni bir web sitesi yapmamız ertelendi ve bizde var olan site üzerinde hiçbir deĩũklik yapmadan kullanmaya devam ettik. Tekrar teťkkür ederiz, iyi çalıŭalar dileriz.

Genel Merkez

Bilgi İŬem Sorumlusu

Burada söylemek istedikleri: "Yapmayı düşündüğümüz site için bize bütçe ayırmadılar, bizde 'skimize kadar' dedik."
    Buzağıyı bulabildim mi¿ :)

vatandaşa kafam girsin!..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
     Site için bütçe diye birşey olmaz. İşini iyi yapan yada yapmaya çalışan herkes elindeki imkanları en iyi şekilde kullanır. Site yapmak için bütçe ayıran bilgi işlemci siteyi dışarıya yaptıran bilgi işlemcidir. Sistemin bütünlüğünü dışarıya emanet eden bilgi işlemciden de hayır gelmez.

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BiGGest
    BiGGest's avatar
    Erkek
    hoca Atatürk resmi olan siteye index basmam demişsin ama kimse sana resmi kaldır demiyo ki :) daha büyüğünü de koyabilirsin mesela..

BiGGest was here! [ C.r {YesileV GrandMaster} ]
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

8mm bunu yazdı:
    Site için bütçe diye birşey olmaz. İşini iyi yapan yada yapmaya çalışan herkes elindeki imkanları en iyi şekilde kullanır. Site yapmak için bütçe ayıran bilgi işlemci siteyi dışarıya yaptıran bilgi işlemcidir. Sistemin bütünlüğünü dışarıya emanet eden bilgi işlemciden de hayır gelmez.

Haklısın hacı, mantık para almamayı gerektirir. :) Ama elemanlar 'site 7 yıl önce programlandı.' demiş. Yani yeniden programlanması gerekli. Şimdi ben bilgi işlemde çalışsam vede sistemin yeniden programlanması gerektiğini düşünsem ama maaşıma ek birşey gelmeyeceğini bildiğimden dolayı bunu yapmam ( Ona harcayacağım zamanı daha yararlı işlere harcarım). Bu konunun görüşülmesi için de toplantıda ( Genel Kurulda) konuyu açarım ve istediğimi elde edemezsem 'bazı bürokratik sebeplerden dolayı...' gibi bir bahane bulurum...

Şimdi bunun bir örneği bizim uni. de var: bir otomasyon  sistemi var, bunun yenilenmesi ( sıfırdan programlanması) gerekli ama uni. kesenin ağzını açmadığı için yapabilecek kişiler s.klerine takmıyo olayı ( hah bu arada s.kine takmayan kişilerde sistemden sorumlu kişiler; bir nevi bilgi işlem diyebilirsin). 

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iMPaLa
    iMPaLa's avatar
    Erkek
    bırakalım bu siteyii!..gidip pkk sitelerini indexleyelim...gerci acığı yakalayan arkadas yinede ii yapmıs ya bi pkk lı piç yakalasaydı basardı index i!...önlemini alırlar..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    8mm
    8mm's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    İmkan yok diye birşey nasıl olabilir? Yağmur yağıyor evinin damı akıyor imkanın olmasa dahi kapatmak için birşeyler yapmaz ve sonunda da kapatmaz mısın? KAPATIRSIN.

Kimse sana özgürlük veremez. Kimse sana eşitlik veya adalet veya başka birşey veremez. Eğer adamsan, sen alırsın. 8mm@tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek

arkadaşlar açığı bulup, onlara bildirmek çok iyi birşey. fakat açığı bulup kamu yararına çalışan dernekler statüsünde bulunan çydd ye zarar vermek kötü. Hatta kimileri siteyi çökertip oraya siyasi mesajlar yazalım filan yazmış. Benim bildiğim kadarı ile tahribat vatanını, bayrağını, laik cumhuriyetini kanının son damlasına kadar savunacak yapıda fakat genel site durumu ile hiçbir siyasal yapıya angaje olmamış görünümündedir. ÇYDD ni sevmeyenler olabilir. Ama saygılı da olmak lazım. Ben Atatürkçü Düşünce Derneğinin Türkiye'deki en büyük metropol ilçelerinden birisinde şube başkanlığı yapmaktayım.  Ama burada bana karşıt düşüncede olanların bulunması beni tahribattan uzaklaştırmadı. Ama şu ana kadar buna benzer bir durumlada karşılaşmadım. Bu sebeplerle adminlerin bu tür konularda daha hassas olması gerektiğini düşünüyorum. 

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    editorial070
    editorial070's avatar
    Erkek

abiler ne yapmaya çalışıyoruz anlamadım ben tam olarak bu cydd nin sitesini çökertmeye mi çalışıyorsunuz helal olsun walla. ne güzel. bende bu haberi duyunca sisteme üye olmaya karar verdim demek ki dedim burda güzel şeyler yapılıyo. böyle şerefsizlerin sitesini çökertmek lazım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyberwarrior
    cyberwarrior's avatar
    Erkek
    Yazdığımız 2 satırlık yorumlar bile siliniyorsa,bir daha forum da yazı yazmamızın bir anlamı yok!

...Bilişim teknelojisinin yer altı dünyası.Türkiye'nin en büyük en organize siber sivil savunma gücü...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    samurai
    samurai's avatar
    Erkek
    cyberwarrior bunu yazdı:
    Yazdığımız 2 satırlık yorumlar bile siliniyorsa,bir daha forum da yazı yazmamızın bir anlamı yok!
    bence once nickini ve imzanı degistir..

Mart 31 cekiyorsa Tahribat napsin...
Toplam Hit: 5875 Toplam Mesaj: 32