folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Calculus I, Physics I Ve General Chemistry I Nasıl Çalışmalıyım?

Calculus I, Physics I Ve General Chemistry I Nasıl Çalışmalıyım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Benim bölüm %100 türkçe. Fizik 1 ve Fizik 2 yi BB ile veren biri olarak konuşuyorum(%15'te proje ödevi vardı. Yapmadım. Onu yapsam 2 dersi de AA ile verirdim.) http://www.istembil.com/dersler.php İstembil harika anlatıyor. Buradan çalıştım. Son gün 10 saat veya 20 saat şeklinde yardırarak çalışıyorum ben. Zaten lisede fizik dersine ilgim vardı. Umut Öncül(Youtube) sağolsun. Temelim iyi olunca kasmadan geçtik.

Bölümünüz ne bilmiyorum ama elektrik ile alakalı bir bölüm okuyorsanız fizik 2 ekstra zor bir hal alıyor. Elektrik ile alakalı konularda çok zorluyorlar. Hocanın insiyatifine kalmış. Ben elektrik elektronik müh öğrencisiyim. oda arkadaşım makine müh. öğrencisi. Defterine göz attım kondansatörlerde soru bile çözmemişler. finalde elektrikle alakalı bir soru varmış o da 10 puan. İnsan hayret ediyor bizim Fizik 2 finalinde 80 puanlık elektrik konuları vardı.

HACKEROKAN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

@Berkaycit Bazen öyle yapıyorum hocam mecburen ama yazarak benim için daha iyi oluyor. Tekrar etmiş gibi oluyorum :)

@67Impala Teşekkür ederim hocam pdf leri indirdim. Hayır zaten Türkçe çalışmayı bahsettiğimd derslerde sıkıntı çıkmadan anlayabilmek için bilinmesi gereken konular için dedim. Mesela fonksiyonlar gibi. Fonksiyonları filan Türkçe öğrenip anlarsam diğer türlü limit türev ve diğerlerini anlarım gibi geliyor. Çünkü bahsettiğin derslerin hepsini göreli çok uzun zaman oldu ve unuttum :)

@GuArDiAn55 Teşekkür ederim hocam verdiğiniz linke bakacağım. Bölümün malzeme bilimi. İşte altyapı sorunu olunca insan tedirgin oluyor. Bu konuları anlamak için neleri bilmesi gerektiği arayışı içine giriyor. :)

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    american
    mizahi
    mizahi's avatar
    Erkek

ses kayit cihazi ile hocanin sesini kaydet. tabi once izin al. tahtanin da fotografini cek surekli

ingilizce ogrendigin seyi turkce calisma. ders ingilizceyse sadece ingilizce kaynaklardan calis.

calculus : thomas calculus (ISBN-10: 0321884078)

physics: schaums outline (ISBN: 0070692548)

All I need is a possibility.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheM4D
    TheM4D's avatar
    Erkek

Ben de %100 ingilizce bir bölüm okuyorum, benim önerim kitap yerine ders notlarından çalışmak, çünkü kitaplar konuyu genel olarak ele alıyor ve çok uzun. Hem vakit kazanırsın hem de çok uğraşmazsın düzenli şekilde notlara çalışırsan. Etraftaki fotokopicilere bir bak derim, yoksa üst dönemlerinden bulabilirsin ya da aynı kitabı kullanan ders içeriği benzer başka bir üniversitenin notlarını kullanabilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

@mizahi Teşekkür ederim hocam. Dediklerinizi uygulayacağım. :)

@TheM4D Evet hocam kitaplar çok kalın olduğu için sıkıntı olabiliyor. Yapacağım tek şey önerilerinizi tek tek not alıp, onlara uymak olacak. Calculus'da önceki senelerde sorulan sorular paylaşılmış fakat diğerlerine de bakmam lazım. Bir arkadaştan rica ettim sağ olsun kendisi notlarını paylaşacak.

Hepinize tek tek teşekkür ederim. Çok yardımcı oldunuz.

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Dersleri dinle çalışkan bi kız bul notları ondan fotokopi çektir. Kesin çözüm

Si vis pacem para bellum.
Toplam Hit: 2008 Toplam Mesaj: 17
calculus physics