folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder Çalışanlara, Dürüstlere Yazık..

Çalışanlara, Dürüstlere Yazık..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

Dün bir kaç arkadaşla konuştum.Kıbrısta üniversite kazanmışlar.3 tanesi diyarbakır, bir tanesi mardin, bir taneside eskişehirli.Adamlar össye girdi.Ygs mi neyse yeni adı.Son 40 dakikada matematik sorularının hepsi gelmiş.

Nasıl oluyor bu iş.Vallahi fıttırdım.Her sene oluyor, her sene..Öğretmenler bu kadarmı şerefsiz napıyorlar nasıl yapıyorlar anlamadım.Birde mevzu doğduda oluyor.

Yıllardır yok şöyleyiz, böyleyiz deyip , elektrik, sudan yırtan, her türlü kaçakçılık şunu bunu yapan adamlarıda görünce tiksinmeye başlıyorum.Doğuda başlayıp , batıya uzanan bu olayı lanetliyorum.

İnsanlardan tiksinmeye başladım iyice.Kanıt falan bulsam deliller ile gizli bir şekilde mahkemeye başvurmayı düşünüyorum.Sadece kanıtları göndericem, gereğini yaparlar herhalde.Arkadaş istihbarat servsilerinden tut, öğretmenlere, müdürlere şunlara bunlara hiç gitmiyor mu bu olay.Yada gidiyorda onlarda bu işin içindemi.Yada ellerinden mi birşey gelmiyor anlamadım.

Kıbrısta çok daha rahatmış.Pek sallamıyorlarmış birde.Ne güzel mevzu ya.Batıdakiler olarak burada eşşek biz oluyoruz herhalde.Kıbrıs bizi kullanır, doğu bizi kullanır, dünya bizi kullanır, bizse yazık deyip üzülürüz.

Ne kadar adam işin içindeyse hepsinin allah belasını versin.Öss bokuna 3 senem heba oldu.Allahtan annemin işi biraz düzeldide adam gibi ücret geldi.Ne babadan bi fayda vardı nede annem üniversitede çalışırken o kadar emeğine karşılık , birde herkesin baltalamasına karşılık aldığı 1.700 liradan.

Bu ülkede şerefsiz olmayınca, paranız olmayınca ne okuma hakkınız oluyor, ne söz hakkınız, hatta en büyüğü yaşama hakkınızda olmuyor.Yazık böyle sisteme..Lanet olsun hepsine.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

aq başlık dikkatimi çekti

Van'da Emniyet Müdürlüğü'ne toplu kopya ihbarı yapıldı ancak ilgili kurumlar gereken önlemleri aldı

bu nasıl bir anlatım bozukluğudur mal bi yazar mı attı bu başlığı acabA:D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

önlemleri almışlar, babayı aldılar.Kaç kişinin telefonuna çekildi mesajlar.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cevik
    cevik's avatar
    Erkek

Ne desen haklisi ancak bu tür durumlarin önüne gecilbilirmi? bence cok zor, her sene yapilan bariz kopyalamalar v.s duyuyoruz yazili ve görsel medyadan,

ve buna nazaran hic bir YÖK görevlisi, devlet yetkilisi bu durumlari arastirma geregi duymuyor.. en azindan ben görmedim duymadim..

gercekten emek harcayan ögrenci kardeslerim adina üzülüyorum...

emek hirsizligidir bu ve affi  olmamali...

Parlayan bizi paylar...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

önlemleri almışlar, babayı aldılar.Kaç kişinin telefonuna çekildi mesajlar.

inş iptal olur yahu :d işime gelir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

& cevik  : hocam bu össler ile şunu kanıtlıyorlar sadece : iyi hırsız, üniversiteye gider.

& handsome : hiç sanmam iptal olacağını.Diyorum ya biraz kanıt, araştırma falan olsa belki mahkeme iptal eder.Fakat bu seferde çalışkanlar ayaklanır biz o kadar çalıştık stress falan diye.Devlet onu göze alamaz.Dershane masrafları falan fişman..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

& cevik  : hocam bu össler ile şunu kanıtlıyorlar sadece : iyi hırsız, üniversiteye gider.

& handsome : hiç sanmam iptal olacağını.Diyorum ya biraz kanıt, araştırma falan olsa belki mahkeme iptal eder.Fakat bu seferde çalışkanlar ayaklanır biz o kadar çalıştık stress falan diye.Devlet onu göze alamaz.Dershane masrafları falan fişman..

işte hocam benimkide fantazi :D 1999 tekrari olur diye düşündüm ama olmadı

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

abi arkadaş diyor ki arkamda oturan eleman telefonu çıkarmış bide direk hoperlorü açmış

yanı bu kadar olur resmen hakkımızı yiyorlar

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    override
    override's avatar
    Erkek

Böle sistemi kuranın,hak yiyenlerin Allah belalarını versin.. İki yakaları bi yere gelmesin

g͇̫͛͆̾ͫ̑͆l͖͉̗̩̳̟̍ͫͥͨ
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maximuss
    maximuss's avatar
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:

Dün bir kaç arkadaşla konuştum.Kıbrısta üniversite kazanmışlar.3 tanesi diyarbakır, bir tanesi mardin, bir taneside eskişehirli.Adamlar össye girdi.Ygs mi neyse yeni adı.Son 40 dakikada matematik sorularının hepsi gelmiş.

Nasıl oluyor bu iş.Vallahi fıttırdım.Her sene oluyor, her sene..Öğretmenler bu kadarmı şerefsiz napıyorlar nasıl yapıyorlar anlamadım.Birde mevzu doğduda oluyor.

Yıllardır yok şöyleyiz, böyleyiz deyip , elektrik, sudan yırtan, her türlü kaçakçılık şunu bunu yapan adamlarıda görünce tiksinmeye başlıyorum.Doğuda başlayıp , batıya uzanan bu olayı lanetliyorum.

İnsanlardan tiksinmeye başladım iyice.Kanıt falan bulsam deliller ile gizli bir şekilde mahkemeye başvurmayı düşünüyorum.Sadece kanıtları göndericem, gereğini yaparlar herhalde.Arkadaş istihbarat servsilerinden tut, öğretmenlere, müdürlere şunlara bunlara hiç gitmiyor mu bu olay.Yada gidiyorda onlarda bu işin içindemi.Yada ellerinden mi birşey gelmiyor anlamadım.

Kıbrısta çok daha rahatmış.Pek sallamıyorlarmış birde.Ne güzel mevzu ya.Batıdakiler olarak burada eşşek biz oluyoruz herhalde.Kıbrıs bizi kullanır, doğu bizi kullanır, dünya bizi kullanır, bizse yazık deyip üzülürüz.

Ne kadar adam işin içindeyse hepsinin allah belasını versin.Öss bokuna 3 senem heba oldu.Allahtan annemin işi biraz düzeldide adam gibi ücret geldi.Ne babadan bi fayda vardı nede annem üniversitede çalışırken o kadar emeğine karşılık , birde herkesin baltalamasına karşılık aldığı 1.700 liradan.

Bu ülkede şerefsiz olmayınca, paranız olmayınca ne okuma hakkınız oluyor, ne söz hakkınız, hatta en büyüğü yaşama hakkınızda olmuyor.Yazık böyle sisteme..Lanet olsun hepsine.

simdi birkac arkadasin kulagi cinlar , sana fasist , kemalist ayagi cekerler :)

bu ulke boyle arkadasim , acilim diye iyice basimiza micirttilar . kurd sorunu diye bir sorun yoktu ya , taaki tayyep 2004 te "kurd sorunu benim sorunum" diyene kadar . oralardan geldi , bugun ki kurd acilimina .  resmen yaptiklari hersey planli programli bu serrefsizlerin . Ataturkten sonra bu kadar planli calisan olmamisti ama tek fark ATaturkun arkasinda karanlikta kalan gucler yoktu .

bunun en buyuk suclusu ozal dir ! halepce ve 91 korfez  savasini bahane ederek , daha turkce bilmeyen 1,5 milyon kurdu ulkeye sokup , batiya da dagitinca kapkac , bilmeme ne her pis is bunlarin altindan turedi. Adam daha turkce bilmiyor OSS de 1.  , odtude , itude yuksek yerlerde.

adamlarin odemedikleri elektrik , su senin ailene ,  benim anama babama  charge oluyor . bize yukluyorlar . vergileri odemezler benim anam babam oder . sonra devlet sahip ciksin derler , insan haklari derler . akpciler halk kardesligi , esit haklardan bahseder .

Toplam Hit: 4115 Toplam Mesaj: 22