folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Çamaşır Kurutma Makinası Meselesi

Çamaşır Kurutma Makinası Meselesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Arkadaşlar uzun zamandır ihtiyacımız olan birşeydi malum yağmur sezonu başladı evde üç kişiyiz oğlan 2 yaşında ve makına sürekli çalışıyor bu sebeple kuruturken sıkıntı yaşıyoruz.

Çamaşır makinam A++ Beko 9 KG

İnternette yaptığım araştırmaya göre yetkili servis sadece aynı marka makina üzerine kurulum yapıyormuş yani bosch üzerine beko yada beko üzerine Siemens kurulumu yapmıyorlarmış bu nedenle marka olarak yine BEKO almaya karar verdim fakat sıkıntı bu değil.

KG ve KwH üzerinde takıldım.

Şuan piyasada 6-7 Bin TL civarına bulunan kurutma makinalarının elektrik tüketimi çok yüksek yaklaşık yıllık 600-700 KwH civarında tüiketimleri var.

Bende piyasadaki A+++ Ve A++ makinalara bakmaya karar verdim.

A+++ Olan ve bütçeme uyan tek makina

KM 82 B   8 KG  177 KwH / Yıl enerji tüketimi var (Hoover vb markalara göre neredeyse beşte bir Siemens Bosch lara göre yarıyarıya daha az yakıyor.

Buna en yakın bir diğer makina ise

Beko KM 90 9 kg  Buda bir kilo daha fazla kapasitesine sahip fakat A++ yıllık 259 tüketim gösteriyor.

Ayrıca bu tüketimlerin ortalama değer olduğunu yoğun kullanımda daha da artacağını hesaba katarak siz olsaydınız

Daha az tüketen 8 KG ama 2.000 TL daha pahalı modelimi

Yoksa 9 GB yıllık 100 KwH daha yüksek tiketimli ancak 2.000 TL daha ucuz modeli mi alırdınız ?

Model linkleri

https://www.akakce.com/camasir-kurutma-makinesi/en-ucuz-beko-km-90-a-9-kg-fiyati,855532906.html

https://www.akakce.com/camasir-kurutma-makinesi/en-ucuz-beko-km-82-b-8-kg-kurutma-makinesi-fiyati,1563237765.html

Ayrıca beko ya karar vermeden önce neredeyse tüm rakip modellere baktım aklımı en çok çelen model ise 9 KG Siemens model

Siemens WQ41G200TR 9 kg

https://www.akakce.com/camasir-kurutma-makinesi/en-ucuz-siemens-wq41g200tr-9-kg-fiyati,1685149445.html

bu yine 9 KG Beko ile neredeyse aynı tüketime sahip fiyatı 2.500 TL daha pahalı ancak bunu alırsam servise başka bir yere kurdurup sonra kendim makina üzerine almak zorundayım ve bir arıza verirse servis sıkıntı çıkartacak.

PanxeR tarafından 11/Ara/22 17:02 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Hocam çamaşır makinasının dört tarafına dört ayak, üstüne bir tabla (en basit hali bu) ya da dolap yaptırıp ara raf gibi birşeyinüstüne kurdurabilirsin. Benim evdekinin fotosunu atardım ama şu an evde değilim, haftaya kadar da olmayacağım :D

Ama fikir versin gözünde canlansın diye buyur nette şöyle birşey buldum, sen buradan devam edersin banyona ve hanıma göre tasarıma :D

https://www.trendyol.com/fokai-wood/secado-dark-camasir-ve-kurutma-makineleri-raf-sistemi-p-290563252

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    TheBattal bunu yazdı

Hocam çamaşır makinasının dört tarafına dört ayak, üstüne bir tabla (en basit hali bu) ya da dolap yaptırıp ara raf gibi birşeyinüstüne kurdurabilirsin. Benim evdekinin fotosunu atardım ama şu an evde değilim, haftaya kadar da olmayacağım :D

Ama fikir versin gözünde canlansın diye buyur nette şöyle birşey buldum, sen buradan devam edersin banyona ve hanıma göre tasarıma :D

https://www.trendyol.com/fokai-wood/secado-dark-camasir-ve-kurutma-makineleri-raf-sistemi-p-290563252

hocam ben şöyle yapacağım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Arçelik KMW82 kullanıyoruz. Wifi den kontrolü var. 175 civar KW yıllık ve A+++ dı galiba. Biraz sesli çalışıyor onun haricinde gayet memnunum. Gece açıp da milleti rahatsız etmeyelim diye evden içi dolu çıkıyoruz. Telefondan bağlanıp çalıştırıyoruz. Gelince kurumuş oluyor. İz yapmasın diye kendi kendine 5dk bir tur attırıyor iz yapmasın diye. 

Biz memnunuz tavsiye ederim. 9000 civarına almıştım.

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    TheBattal bunu yazdı

hocam ben şöyle yapacağım

Buna kurmaları lazım, benimki de bunun gibi ama yanda da dolağ var, Hoover, gelip kurdular birşey demeden...

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Arçelik KMW82 kullanıyoruz. Wifi den kontrolü var. 175 civar KW yıllık ve A+++ dı galiba. Biraz sesli çalışıyor onun haricinde gayet memnunum. Gece açıp da milleti rahatsız etmeyelim diye evden içi dolu çıkıyoruz. Telefondan bağlanıp çalıştırıyoruz. Gelince kurumuş oluyor. İz yapmasın diye kendi kendine 5dk bir tur attırıyor iz yapmasın diye. 

Yukarıda linkini koyduğum ürün seninki ile aynı hocam sadece biri arçelik logosu basılı biri beko genelde memnuniyet iyi gibi peki çamaşır makinanız kaç kg?

Bizim çamaşır makinası 9 kg kurutma 8 olursa sıkıntı yaşarmıyım bilmiyorum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Arkadaşlar uzun zamandır ihtiyacımız olan birşeydi malum yağmur sezonu başladı evde üç kişiyiz oğlan 2 yaşında ve makına sürekli çalışıyor bu sebeple kuruturken sıkıntı yaşıyoruz.

Ne gibi sıkıntılar hocam ? 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Yukarıda linkini koyduğum ürün seninki ile aynı hocam sadece biri arçelik logosu basılı biri beko genelde memnuniyet iyi gibi peki çamaşır makinanız kaç kg?

hocam 9 u agzina kadar doldurmuyorsun sanirim ? 

ben arcelik almistim 3 sene kadar once. hayatimizi cok kolaylastirdi. aninda kurutup dolaba... ses olayi biraz fazla ama yapacak bir sey yok. gunduz elektrik parasi yuksek :)

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Delegado_Zero bunu yazdı
    PanxeR bunu yazdı

Ne gibi sıkıntılar hocam ? 

Hocam çocuk olunca ne zaman üstünü kirleteceği ıslatacağı belli olmuyor bu sebeple normal bir evdeki çamaşırın 2 katı çıkıyor benim hanımda hassastır asla kirli şey görmek istemez hemen yıkar

o sebeple makınayı çok kullanıcağımızı düşünüyorum

bu arada 1 saat önce karar verdim elektrik masrafını düşünerek Beko km 82b aldım evet biraz pahalı bosch ve siemens parasına ama A+++ olduğu için ilerleyen zamanlarda bana düşük fatura olacak döneceğini düşünüyorum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Liquid bunu yazdı

Bizim çamaşır makinası 7 kg diye hatırlıyorum. O yüzden ağırlık olarak bir sıkıntı çekmedik. Bu tarz makinaları fazla ağırlıkla sınamamak lazım bence. Çamaşır makinasını ağzına kadar doldurmuyorsan bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Makina kg ı arttıkça kurutma için harcayacağı enerji de artacaktır. 

Kg - kw- tl hesaplarını sen yap ama biz memnunuz. Ortadan kocaman kurutma raflarını kaldırdık. Bir yanda ıslak bir yanda kuru çamaşır derdi yok. He kuruyunca hemen dolaba girmiyor. Sepetlerde katlanmayı bekliyor o ayrı dert zaten. Bir de katlama makinası olsa var ya tadından yenmez :D

İmzalamazsam ne olcak?
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sserkan
    Sserkan's avatar
    Erkek

KM 81 BMG kullanıyoruz. Memnunuz +4 yılda garanti uzattım 7 yıl kafam rahat. Garanti işi büyük konfor hocam. Yine servis hizmeti olarak şuan arçelik bekonun eline su dökecek firma yok.

Annemlerin evde siemens var kaç kere kanlı bıçaklı olduk servisle. Sırf o sebeple kendi evimde bütün beyaz eşya beko ve 7 yıl garantililer.

Çamaşır makineside beko 9 kg 1 kg fark için üst modeli almaya gerek yok. Özellikleri aynı zaten.

Toplam Hit: 1910 Toplam Mesaj: 22
siemens beko elektrik elektrik çamaşır kurutma