folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Camasir Makinesini Nasil Bozariz

Camasir Makinesini Nasil Bozariz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FireFly.
    BaBe
    BaBe's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

kesin çözüm:

o tür aletlere fiziksel zarar verme  hiçbirşekilde bilyası tamburu contası fialanı filanı ile oynama.

cihazın elektronik parçalarını bozmaya çalış.

elektronik arızası veren hangi maikna olursa olsun servis elektronik arızaları olan makinaları daha çok değiştirir.

fiziksel bir zararda o bölgeyi tamir eder gönderirler seni haberin olsun.

ama elektroniğini yaktınmı  direk üst modeli evinde bil :)

şimdi gelelim nasıl bozacağına. 

bu düğme ile çevirdiğin zımbırtıların arkasında board var bütün herşey orada çalışıyor.

makinenin sağından ince bir teli oraya sokmaya başla kontak olduktan sonra makina direk kapanır hiçbir ışık yanmaz.

onlarda koruma devresi var. muhtemelen birkaç devre yanındaktan sonra cam sigortası atacak.

sonra teli geri çıkart çizme iz belli etme telide çıplak elle tutma :D

edit: tel sağa sola temas ettikten sonra yanan veya hasar gören devrelerden sonra sigorta atar.

servis sigorta değiştirir ama cihaz büyük ihtimal çalışmaz buda makinanın değişmesi için yeterli bir sebep.

en iyi çözümü sunmuş dene bunu :)

,,,lel,,,
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

kum, yorgan , yuksek sicaklikta yikamaya hanim engel olabilir, (ev ahalisinin haberdar olmamasi lazim)

onerilen elektrosok ile makinenin butonlarini, sagini solunu , icini disini durtmeyi deneyecem, zaten kuru kuru calistirip dugmelere tecavuz ediyorum ev musait oldukca. zalimadam senin tel olayinida yapacam.

yere yan yatirip yikama yapsak faydasi olur mu acaba?

yine degisik onerileriniz olursa hora gecer. 

arkadas sormus markasi: emma 

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    Baracuda
    Baracuda's avatar
    Erkek
    HeYeT bunu yazdı

Dün bi teknoloji mağazasıma gittim.

Arkadaşa s4 bakıorduk cep kask muhabbeti açıldı bizimki en.iyisis diye anlatmaya başladı eleman.

Adamın biri gelmiş iphone5 almş.  Cepkasktan ötürü telin üst modeli çıktığında da  (5s)  üstüne belli bir yüzde koyarak yükseltebiliyormlsn. Herif bi süremsonra yine gelıor ben 5s e yükseltecem diyor tabidiyorlar.

Sonra adam diyorki bu teli ben kırsam yinede getirsem aynı olay olacakmı diyormtabi diyorlar  adam gidiyor bi süre sonra gelıor ipone5 i parçalara ayorıyor üstüne bir .miktar yüzdesini koyup 5s i alıp çıkıorr.

Aynısını oda arkadaşım yaptı s4 ü vardı 1 sene olmuş alalı şubat tatilinde otururken keserle parçaladı sonra üzerine 100 tl verip sıfırını aldı

adam bana çay verdi çay. bana çay verdi. çay veren adam kötü olur mu hiç?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    HolyOne bunu yazdı

Her türlü elektronik parça içeren cihazı 30 tllik elektroşok cihazıyla bozabilirsin hocam

ben yazacaktım, kesin çözüm :)

bu arada iphone u kıran adam vicdanı rahat mıdır bilmem ama ben vicdanen rahat edemem o şekilde. zaten sana telefonun %60 veya %70 bedelini ödüyolar. ki 1 sene sonra %60 bedelle telefonu 2. el olarak satabilirsin, belki 50-100 tl aşağı satarsın ama en azından vicdanın rahat olur bence..

Asıl vicdansızlar o telefonu gereğinden kat kat fazlasına satanlardır. İnsanları böyle bi yarışa sokup dayıyorlar resmen 5-6-7-8-9 gidiyor. Iphone piyasası en pahalı ülkelerden ilk 3 deyiz. Bence en iyisini etmiş.

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Persebar bunu yazdı

Hocam hiç uğraşma bence o kadar iddialılarsa bulurlar bir olay anlatayım.

Adidas marka bir ayakkabı almıştım valide sağ olsun çamaşır makinesinde yıkamış tabi ayakkabı pert götürdüm dedim böyle oldu adamlar 15 gün sonra bir rapor çıkardılar yıkanan deterjanın adı ve kaç derece sıcaklıkda yıkandığına dair değiştirme yapmadılar ayakkabı için böylesine ummalı bir test varsa elektronikde kesin çakarlar..

Hocam adidas ve nike markalarında ayakkabıyı makinaya attığında kabul etmiyorlar ki zaten garantiden çıkıyor. Deterjan ile alakası yok yani. Ha gel gelelim değiştirmek istiyorsan beyaz ayakkabıların çoğunda diş fırcası ve macunu ile fırçala yanları kabarıyor baloncık oluyor sonra onu patlat sararıyor. Direk ayakkabıyı götür yağmurdan sonra böyle oldu da abartmıyor 4-5 ayakkabı aldım bu şekilde. Sonuncusunu vermediler. Direk tüketici haklarına gittim orada gün veriyorlar geri gidiyorsun o günde ayakkabıyı gösterir göstermez direk parası karşılığı çek veya aynı ayakkabıyı alabiliyorsun. Nizza ve boğazlı yüksek modellerde ise yan taraflarını yan tornavida ile aç direk alıyorlar. Denenmiştir.

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı

kum, yorgan , yuksek sicaklikta yikamaya hanim engel olabilir, (ev ahalisinin haberdar olmamasi lazim)

onerilen elektrosok ile makinenin butonlarini, sagini solunu , icini disini durtmeyi deneyecem, zaten kuru kuru calistirip dugmelere tecavuz ediyorum ev musait oldukca. zalimadam senin tel olayinida yapacam.

Makinenin dili olsa ne söverdi sana hocam yengeye şikayet etmek lazım seni :))

matematik24.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek
    HeYeT bunu yazdı

Dün bi teknoloji mağazasıma gittim.

Arkadaşa s4 bakıorduk cep kask muhabbeti açıldı bizimki en.iyisis diye anlatmaya başladı eleman.

Adamın biri gelmiş iphone5 almş.  Cepkasktan ötürü telin üst modeli çıktığında da  (5s)  üstüne belli bir yüzde koyarak yükseltebiliyormlsn. Herif bi süremsonra yine gelıor ben 5s e yükseltecem diyor tabidiyorlar.

Sonra adam diyorki bu teli ben kırsam yinede getirsem aynı olay olacakmı diyormtabi diyorlar  adam gidiyor bi süre sonra gelıor ipone5 i parçalara ayorıyor üstüne bir .miktar yüzdesini koyup 5s i alıp çıkıorr.

gördün mü yoksa duydun mu ? Eğer duyduysan yalan ben sana söyliyim kardeşim  kendileri ile mahkemelik olma yolunda ilerliyoruz

Mevzu derin | Papikolas Planet
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

Bende bastaki koydugun videoyu koymak icn girdim konuya :D ama bldigimm kadarıyla dısardan bir mudahale olmasi durumunda diyelim ki yan yatirip yikadin veya elektrosok verdin teknik servis buari raporluyor yani teknik servise alet giderse adil kullanim kosulparinda kullanilmamistir falan diye bir belgeyle karsilasabilirsin benim fikrimce ortama veya kontrol paneline yqni dugme kismina fon makinesi elektrikli soba tut yksek sİcaklik ver surekli calistir gelen su icine bilimim camur katilablir not: binlarin hepsini bilimsel amacla yazdim herhangi ev uygulamasinda uygulanmasi durumunda sorumluluk kabul etmiyorum

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutum
    tutum's avatar
    Erkek

Bulaşık deterjanı koyup yıkama yap köpükten dolayı pompası falan bozuluyor. En azından bulaşık makinalarında bozuluyor. Bir dene istersen.

https://youtu.be/-bvKwS7GeVs
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    hojucuk bunu yazdı

gülmekten öldüm burada. :D :D :D

evdki o makineyi boş çalıştırıp bozmaya çalıştığın  halini hayal ediyorumda komedi hocam :D

kim bilir ne eziyetler yapıyorsundur.

piskoloji gitmiş hocam senin :D

evde kimse okken makinayı bozmaya çalışmak ne hocam ? :D

Toplam Hit: 9173 Toplam Mesaj: 66