folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Cambridge'de Görev Yapan Türk Akademisyenin İsyanı

Cambridge'de Görev Yapan Türk Akademisyenin İsyanı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Dogru soyluyor da elemanin da egoist bir yapisi yok mu? Ya da bana oyle geldi, bilmiyorum.

Uzmanlarla gorus diyorlar, bakanla gorusmezsem olmaz diyor. :/

Gel bizimle calis diye Ingiltere'den teklif gelmis, icimden s.ktiri ceksemde kucukte olsa bunun olma ihtimali var.

vatandaşa kafam girsin!..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    telekom bunu yazdı

Dogru soyluyor da elemanin da egoist bir yapisi yok mu? Ya da bana oyle geldi, bilmiyorum.

Uzmanlarla gorus diyorlar, bakanla gorusmezsem olmaz diyor. :/

Gel bizimle calis diye Ingiltere'den teklif gelmis, icimden s.ktiri ceksemde kucukte olsa bunun olma ihtimali var.

hocam adam diyorki çok kişiyle görüştüm hiç iplenmedim. Hani kendi ile denk yada üstleri ile görüşüyor iplenmiyor en son diyor ki artık fikerim böyle işi en üst olarak bakana gidecem yoksa yok diyor durum o. Yani son çare olarak bakana gidiyor. Ayrıca bireysel olarak bukadar çabadan sonra fiktiri çekmesi gayet mantıklı çünkü eşşeklerle çalışılmaz. Ego için de bilemem bana samimi geldi adam ama ego varsa hakkıdır yani olabilir.  Cambridge li adam ben olsam bende de olur ego valla boru değil ama adam bence samimi ve egosuz idi bana göre. 

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Adamin bahsettiği gezi gercekten doğru. Hatta gecen sene buraya yazmıştım.

Arkadaşım Prag a gitti 20 gün engelli çocuklarla ilgili konferans icin. 

Konferansa 3 gün katilmişlar. Ondan sonra Allah ne verdiyse gezmişler boy boy resimleri var ama bir tanesi konferanstan değil :)

Ne kadar harcadin dedim bilmiyorum devlet karsiladi dedi. Hatta sert diyemesemde bu resmen devleti soymak dedim.  

Yine bir müşterim 1 günlük iş için muğlada 5 yıldızli otelde 5 günlük yer ayirtmişti. Bütün masraflarda senin benim cebinden işte.

" Devletin mali deniz yemeyen domuz" mantiğiyla büyütülüyor çocuklar. Yazık cidden.

Devletin en üstünden en altına güzelce yiyorlar. Şikayet edip kontrol ettirecek bir mekanizma bile yok. 

Bu durum beni de çıldırtıyor delirtiyor. Devletinde öZel şirketler gibi yönetilmesi gerek. Kalem kalem her şeyin hesabının verilmesi gerek ancak bunu devlet kendi kendine yapamıyor düşünsene bi yetki sahibi olmuşsun, diyeceksin ki her şey artık takip edilecek -ben dahil sorgulanacağım- yapamazsın işte bu ülkenin ahlak yapısı şuan buna müsait değil.

Devlet kimdir ? --> Hükumet yani Akp. Denetleme mekanizması nedir kimdir ? --> Muhalefet ve ana muhalefet. Yani Chp ve Mhp. Şimdi bu 3 partiye baktığımız zaman genel başkanları hiçbir işe yaramayan tayfanın başkanları. Üyeler desen yine öyle. Birşeyler yapmaya çalışan projesi olan üye de biraz sesini yükseltince partiden ihraç ediyorlar zaten. Yukarısı güzel yapılanmış aralarına kimseyi almıyorlar. Erdoğan başkan , kemal ve devlet bahceli de yerlerini benimsemişler gayet rahatlar zaten biz 3 kankayız gardaşşş gibisine takılıyorlar. 3 ününde birbirinden hiçbir artısı yok. Birisi mhp yi yedi bitirdi çökertti , diğeri chp nin içine sıçtı Atatürk ün devlet yönetme ve ilke anlayışına nekadar ters iş varsa yapıyor , diğeri de ülkeyi kaos a soktu. 3 adet işe yaramaz siyaset adamı. Ülkedeki insanlar da bir garip.  Akp mhp chp diye bölünmüşler sittin sene oylarını başka partiye atmazlar fanatik takım tutar gibi parti tutuyorlar. Ülkenin geneli iç içe parçalanmış durumda ve en son daha büyük pasta haline geldi ve ana olarak 2 parçaya ayrıldı ülke ->

1) Terörist olanlar

- Fetöcü olanlar , Fetöcü olduğu iddia edilenler - Fetöcü olma potansiyeli olanlar - Fetöcümü acaba olanlar - Fetö olmasa da ne bilim başka bişey olabilir olanlar - akp ile görüş ayrılığında olanlar - eski akpliler - Pkklılar -Pkklı olabilirler vs.vs.vs.

2) olmayanlar

Düz vatanda. İçlerinde normal de var anormal de her kesimden var işte. Bir de kesinlikle sütten çıkmış ak kaşık olanlar var bkz. akp liler , ak gençlikler 

genel olarak bu iki grup var ülkede benim gördüğüm. Tabiki aslen 1000 kişiyi geçmeyecek bir kitle var terörist olan gerisi de normal vatandaş işte. Neyse olay siyasete kaydı ama öyle işte anasını satiyim. Siyasete mecbur kayacak. Ülkeyi siyasiler yönetiyor... Vel hasılbir başbuğ daha gelmedikçe kii imkansız bu ülke düzelmez. 100 yıl sonra bi suriye bi afganistan modeli olacak bizim ülkede.

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Noyan
    Noyan's avatar
    Erkek

Memur kafası çok iğrenç bir kafa. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyerek gidiyorlar.

Akıllı insan her düşündüğünü söylemez ama her söylediğini düşünür.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    Noyan bunu yazdı

Memur kafası çok iğrenç bir kafa. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyerek gidiyorlar.

suandada daha doğru düzgün iş yapamayan bi sürü memur var  devlete zarar hep

next next next install
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigor
    zigor's avatar
    Erkek
    Noyan bunu yazdı

Ülkedeki en iyi üniversitelerin en iyi bölümlerinden birinden bir arkadaşımın hayali, bölümü bitirip, kpss ye girip, devlette bir iş bulup yatarak para kazanmaktı. Artık ne çalışıcam oğlum, yattığım yerden paramı kazanırım diye savunuyordu kendini. Bahsettiğim bölüme girmek için millet gece gündüz demeden çalışıyor, ki o da aynı şekilde çalışıp girdi. 

zigor tarafından 30/Tem/17 21:06 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    zigor bunu yazdı
    Noyan bunu yazdı

Ülkedeki en iyi üniversitelerin en iyi bölümlerinden birinden bir arkadaşımın hayali, bölümü bitirip, kpss ye girip, devlette bir iş bulup yatarak para kazanmaktı. Artık ne çalışıcam oğlum, yattığım yerden paramı kazanırım diye savunuyordu kendini. Bahsettiğim bölüme girmek için millet gece gündüz demeden çalışıyor, ki o da aynı şekilde çalışıp girdi. 

Evet bir bakıma sistem insanı para alıp yatmaya zorluyor. O da ayrı mesele

next next next install
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coder2
    coder2's avatar
    Erkek

http://www.memurlar.net/haber/684881/bayburtlu-akademisyen-neleri-biliyor-neleri-bilmiyor.html 

özetlemek isterdim ama çok uzun :)

Önceleri Kızlar Utanınca Kızarırdı Şimdilerde Kızarınca Utanıyorlar..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Yazı çok uzun kabaca göz atınca yalanlama yazısı olduğunu tahmin ediyorum. Adam çıkmış takır takır konuşmuş kendileri de yazı yerine çıkıp takır takır konuşsaymış. Yıllardır biz tüm alanlarda hiçbir gelişim göremiyoruz. Vatandaş olarak ülke yönetiminin biz vatandaşlar için hiçbir yararlı çalışması olmadığı gibi biz vatandaşları magdur etmeye yönelik birçok faaliyetleri olmustur. Bkz. Terör örgütlerine destek vermek. Enerji bakanlarına da baktığımızda onların da sadece bakmakla yetindiğini görüyoruz. Daha kaçak elektrik mevzuunu bile çözemeyen ülkenin Milyar Eurolar dönen projelerle ilgilenebileceğini hiç sanmıyorum. İnanmıyorum. Zira devletin her alanına işi olmayan birilerinin bilgisiz becerisiz akrabaları doluşturulmuşken bırak enerjiyi tarım ve hayvancılıkta bile ilerleyemeyiz kiii son dönemde de zaten çiftçinin geçen yıla oranla 4 te 1 mahsül aldığı bu yıl ithalatta vergi almayacaklarını açıklayan yöneticiler var bu üülkede. Neyse  boşuna yazmışlar hiç uğraşmasınlar ülkenin içine sıçtılar.

Bir laf var çok severim : Süpürgeye sıçtın dört yanına saçtın. İşte tam olarak durum bu. 

Okadar kaale almadıkları(öyle görülen) birisi için okadar uzun yazı çok telaşeli olmamış mı ?

dcpromo tarafından 01/Ağu/17 21:39 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

şöyle birşey var

https://eksisozluk.com/entry/69752710