folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Canada Ya Nasıl Giderim

Canada Ya Nasıl Giderim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zamazingo
    zamazingo's avatar
    Erkek

Hangi yollarla Giderim orda yaşayan mürid veya müride varsa anlatırsa harika olur

@Mod: Mürid insan evladı gibi bir soru soruyor, neden siz de insan evladı gibi cevaplar vermiyorsunuz, adamla 2 sayfa taşak geçiyorsunuz?

Yol Güzeldir. Odak Bilgi İşlem
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

içimden atla otobüse git diesim geliyorda :)ama sen iyisi work and trawel  dene. bunun dısında bir uygulama varmı hiçbir fikrim yok acıkcası. ama yinede work and trawel sirketlerin bulundugu sitelerden iyi bilgiler verilir.

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ultrAsker
    ultrAsker's avatar
    Erkek

asiminnesli bunu yazdı:
    -----------------------------

chaigg bunu yazdı:

içimden atla otobüse git diesim geliyorda :)ama sen iyisi work and trawel  dene. bunun dısında bir uygulama varmı hiçbir fikrim yok acıkcası. ama yinede work and trawel sirketlerin bulundugu sitelerden iyi bilgiler verilir.

canadaya otobüsle değil uçak veya gemiyle gidilir

ne kadar zekisin sen öyle :D

dostum orda bir ingilizce kursuna kayıt olarakta gidebilrsin dil ögrenmeye gidiyorum diyerek.

i ve got nothing against god. its his fan club i cant stand.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek

abicim sene kaçtı hatırlamıyorum bi abimiz burda herşeyini bıraktı gitti, sadece yol parası biriktirmişti.

orada sürünmüş resmen tekrar Tr ye geldi rezillik deyip duruyordu, orda iş bulmak çok zor diyor, evsizlerin sığındıgı yerler varmış oralarda kaldım diyordu.

neci oldugu belli olmayan adamlarla kaldım diyordu, sabah 6 da kahvaltı verip dışarı salıyorlardı bizi diyordu. akşama kadar da asla binaya alınmıyorlarmış, akşamları bi giriş saati oldugunu ve bu saatten sonra içeriye asla adam alınmadıgını ve gece dışarıda kalmanın büyük olasılıkla ölümle sonuçlanacağını söylemişti. abimizin kaldıgı eyalet neresi bilmiyorum ama çok soğuk oldugunu söylüyordu. otobüs duraklarının 3 tarafı camla çevrili 1 tarafında kapı varmış, ama alttarafında ki 15 cm lik boşluktan dolayı kıçımız donuyo demişti, yürüyerek bi yere gidemiyoruz demişti, rüzgarlar insanın suratını anında uyuşturuyor demişti. kızılderililer baya varmış halk onlardan çekinirmiş baya (abimizde de tam kızılderili tipi var).

neyseki bi yerde çalışmaya başlamış, koleje (Tr de meslek yüksek okulu gibi bişey demişti) girmiş, bitirmiş Tr ye döndü, gidermisin diyorum;

okumaya devam etmeyi planlıyorum çünkü orada aldıgım eğitimin burada hiçbir geçerliliği yok demişti. ama şartların ağır oluşundan ötürüde kanadaya tekrar dönmek istemiyordu.

bu söylediklerinin ne kadarı doğru bilmiyorum ama yalan olacağına pek ihtimal vermiyorum...

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sagukn
    sagukn's avatar
    Erkek

Ya emekliğini yaşayacaksın orada ya da dil öğrenmeye gideceksin.Dil okullarında kurallar çok katıymış.Öteki gibi yaşam baya zormuş.Sağlık hizmetleri ve telefon görüşmelerinin de bedava olduğunu okumuştum.Bazı eyaletlerde fransızca ağırlıklı iken bazılarında ingilizce ağırlıklı konusuluyor.Zaten ülkenin ana dilleri içinde geçiyor.

Deli sevdalarım vardır benim çünkü ben Al Bayrağımın aşığıyım
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

VisualBoy bunu yazdı:

abicim sene kaçtı hatırlamıyorum bi abimiz burda herşeyini bıraktı gitti, sadece yol parası biriktirmişti.

orada sürünmüş resmen tekrar Tr ye geldi rezillik deyip duruyordu, orda iş bulmak çok zor diyor, evsizlerin sığındıgı yerler varmış oralarda kaldım diyordu.

neci oldugu belli olmayan adamlarla kaldım diyordu, sabah 6 da kahvaltı verip dışarı salıyorlardı bizi diyordu. akşama kadar da asla binaya alınmıyorlarmış, akşamları bi giriş saati oldugunu ve bu saatten sonra içeriye asla adam alınmadıgını ve gece dışarıda kalmanın büyük olasılıkla ölümle sonuçlanacağını söylemişti. abimizin kaldıgı eyalet neresi bilmiyorum ama çok soğuk oldugunu söylüyordu. otobüs duraklarının 3 tarafı camla çevrili 1 tarafında kapı varmış, ama alttarafında ki 15 cm lik boşluktan dolayı kıçımız donuyo demişti, yürüyerek bi yere gidemiyoruz demişti, rüzgarlar insanın suratını anında uyuşturuyor demişti. kızılderililer baya varmış halk onlardan çekinirmiş baya (abimizde de tam kızılderili tipi var).

neyseki bi yerde çalışmaya başlamış, koleje (Tr de meslek yüksek okulu gibi bişey demişti) girmiş, bitirmiş Tr ye döndü, gidermisin diyorum;

okumaya devam etmeyi planlıyorum çünkü orada aldıgım eğitimin burada hiçbir geçerliliği yok demişti. ama şartların ağır oluşundan ötürüde kanadaya tekrar dönmek istemiyordu.

bu söylediklerinin ne kadarı doğru bilmiyorum ama yalan olacağına pek ihtimal vermiyorum...

saint of fort washington filminin senaryosu la bu.o adam filmden falan etkilenmiş olmasın bukadar birebir uyması ilginç :)

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

aktarmalı gidebilirsin diye hatırlıyorum. lütfansa hava yollarına bir sor.

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

ultrAsker bunu yazdı:

asiminnesli bunu yazdı:

chaigg bunu yazdı:

canadaya otobüsle değil uçak veya gemiyle gidilir

ne kadar zekisin sen öyle :D

dostum orda bir ingilizce kursuna kayıt olarakta gidebilrsin dil ögrenmeye gidiyorum diyerek.

canada vizeyi kolay verir. sorum olmaz. yalnız uçakla da baya bi uzak sürüyor. aktarmalardır odur budur 19-20 saati bulur. geçede bilir.

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ciğerci
    hakanS
    hakanS's avatar
    Erkek

Belki su konunun faydasi olur hocam..

http://www.kanadam.com/forum/12-12-2007-kanadaya-gelmek-isteyen-arkadaslara

Ayrica kendine bir plan ve masraf cikar..Sonra gidip zorda kalma..

Yani olay sadece gitmekten ibaret degil..

Ayrica google'de aratirsan burada konu acmandan daha faydali olabilir..:)

En azindan google sana daha mantikli sonuclar cikarir..:)

Kolay gelsin..

...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek

siyahbereli bunu yazdı:

saint of fort washington filminin senaryosu la bu.o adam filmden falan etkilenmiş olmasın bukadar birebir uyması ilginç :)

yıllar önce ayrıldı aramızdan, yaklaşık 6-7 sene göremedik; o dönemde başka bi şehire gitmek için pasaport çıkarttırmamışsa yurt dışına çıkmıştır sanırım :D

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xdabbex
    xdabbex's avatar
    Erkek

yok hoca bu cana gitmez takımdan

.
Toplam Hit: 2953 Toplam Mesaj: 14