Canon 650D Mi Nikon D70 Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

Beyler bu fotoğraf olayına merakım vardı ne zamandır ancak yeni yeni boş zamanım oldu ilk iş olarak sıfır makina almaya karar verdim acemiliği atmak adına hemde biraz elim alışsın diye alacam makinayı

ARAŞTIMAM SONUCU BU İKİ MAKİNA ŞİMDİLİK BANA YETEBİLECEK GİBİ

1)Genellikle yakın mesafe çekim yaparım; ottur kuştur masa sandalye , Görüntünün net olması önemli hem ileriki aşamalar için pratik artırıcam ancak bir fotoğraf çekerkende 20 dakka uğraştırmayacak bir makina almak istiyom

2)Hangi makina işimi görür yada hangi lensle almak lazım

3)Bu alacağım cihaz ömürlük değil acemiliği atana kadar beni fotoğraf çekmekden soğutmasın yeter işim bitince satmakda önemli değil koyarım bi kenara dursun o yüzden aklımda 400-700 arası bi rakam var çöpe gideceksede bu kadarı gitsin.

Anlayan arkadaşlar şunu al işini görür mümkünse linkle verirse makbule geçer, birde ikinci el foto makinaları sıkıntılı olur mu ?

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kutikula
    Kutikula's avatar
    Erkek

Nikon hiç kullanmadım fakat canon 650d başlangıç için idealdir.

Öncelikle yakın çekim vs.. bunlar bodyle ilgili değil alacağın lensle alakalı mevzudur.

Kit lens olarak 18-55 yada 18-135 veriyorlardı sanırım bu lensler seni başlangıç için götürür zaten ama sonradan 50 mm 1.8 alırsan tadından yenmez.

2. el olayına gelirsek. Hayyam Pasajı dediğimiz yer var. İstanbuldaysan Sirkeci tramvay durağının dibindedir bütün fotoğraf malzemeleri 2. el piyasası burada döner. Temiz makineler bulursun çok rahat bence orada bir şansını dene direk teknosa vs.. ye gitme.

http://www.netfotograf.com/dijital-fotograf-makineleri/canon/canon-eos-650d/fotograflar-1.html =>> Canon 650d ile çekilen fotolar

http://www.netfotograf.com/dijital-fotograf-makineleri/nikon/nikon-d70/fotograflar-1.html =>> Nikon D70 ile çekilen fotolar

Kutikula tarafından 25/Oca/15 02:41 tarihinde düzenlenmiştir

insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faruk_sahin
    faruk_sahin's avatar
    Erkek

0 alacaksan burayıda inceleyebilirsin hocam eurasia garantili fiyat uygun

http://www.markafoto.com/canon-eos-650d-18-55mm-dc-iii-kit-dslr-fotograf-makinesi

faruk_sahin tarafından 25/Oca/15 02:50 tarihinde düzenlenmiştir

Hayat Senin Başkalarına Bırakma!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

nikon d70, canon 650d'ye göre daha eski bi makinedir. 
    Dolayısıyla yeni teknolojiden yanayım.

Kendim nikon d80 kullanıcısıyım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek

@kutikula hocam 650D mantıklı seçim gibi iştanbulda değilim nette araştırıyım temiz birşey bulursam alayım da bu ürünün piyasası nedir temiz bişey için

@faruk_sahin hocamşimdilik sıfır almıyıcam biraz kıra boza öğrenelim

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

fiyatları yakınsa 650d öneririm. daha yeni olmasından dolayı. 

en basit karşılaştırma olarak şurayı vereyim;

http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-650D-vs-Nikon_D70

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeZzZ
    DeZzZ's avatar
    Erkek

yeni başlıyorsan canon öneririm bende canonla başlaadım gayet güzel gitti cok karıışık değil

düşündüğümüz her şeyin olabilitesi vardır.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Atakan
    Atakan's avatar
    Erkek

Bende ikinci el 650d arıyorum

Çılgın şeyh Müritleri coşturuyor...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Ayni durumdayiz hocam 650d bakiyorum bende

Bana bir arkadas sony a57 onerdi. Kiyas.la da bakinca sony daha onde gozukuyor ama ben ikinci el piyasasini dusunerek 650d alicam. Sen dusunmuyosan a57 cok iyi

İmzalamazsam ne olcak?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Pentax kr modeli düşünüyorum bende gayet güzel makinr gibi bilen duyan varmıdır

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

650d

la?
Toplam Hit: 1794 Toplam Mesaj: 13