Canon 7D Veya Canon 60D ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Salu3
    Salu3's avatar
    Erkek

Hocam oturdum araştırdım. Netten birçok yorum okudum. Yabancı forumlarda anlayabildiğim kadar inceledim, örnek fotoğraflara baktım. Öncelikle ben de bir Canon kullanıcısıyım. 3 seneye yakın bir süredir 450D kullanıyorum. Neyse lafı uzatmadan; iki makinayı da kıyasladım hocam. Şu kanaate vardım: İki makina da genel olarak birbirine çok fazla bezniyor. Hatta sensör boyutları bile aynı.  Fakat EOS 7D daha üstün. Neden dersen;

*İncelerken şunu öğrendim Canon bu makinayı fotoğrafçılara danışarak onların rahat edebileceği bir şekilde tasarlamış. Yani cihaz ergonomik.  Öncesinde de bir DSLR makina kullandığın için bunun önemini bilirsin.

*İki makianın da fotoğraf çekim ve video çözünürlükleri aynı. Fakat 7D Canon'un ürettiği yeni bir AF sistemine sahip. Nasıldır bilmiyorum ama eminim ki eskisinden daha gelişmiştir.

*7D çift DGIC 4 işlemcisine sahip. (Tahminimce fazlasıyla seri bir makina). 60D ise tek işlemcili.

7D 8 frame, 60D ise 5,3 frame. Yani 7D daha hızlı.

*Senin için bilmiyorum önemli mi ama 7D'de Bulb modu var. Diğerinde yok.

7D'nin eksik yanları ise Full Frame olmaması, lokal çarpanın 1,6 olması ve malum biraz ağır olması :) Eğer Full Frame'lik bir işim yok dersen 7D her türlü işini görür.

Genel olarak gördüğüm farklılıklar bunlar hocam. Bana göre 7D daha avantajlı bir makina. Eğer ben ikisi arasında bir seçim yapmak durumunda kalsaydın kesinlikle 7D'yi tercih ederdim. Şimdiden hayırlı olması dileği ile.

Edit: Hocam ayrıca lcd ekranı hareket eden makinalara kılım. İtici geliyor :D

Tren odun seçmez hacı abi...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

Yorumun İçin Teşekkür Ettim Hocam Sana Özelden PM Attım Onu Bir Halledersen Sevinirim :)

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

canon d550 nasıl bir makine beyler. ondan almayı düşünüyorum ama şimdi değil 1-2 ay sonra.

amacım fotoğraftan çok video çekmek. kısa film ve çekim teknikleri üzerine çalışıcam. kendimi geliştirmek istiyorum. ama sağlam bi makine olursada yarışmalara felan katılmak istiyorum.

canon 550d mi daha iyi nikon d90 mı ? fazla anlamıyorum bu makinelerden ama en çok duyduklarım bunlar. video kalitesinin çok iyi olması lazım istediğim makinede, yani yakın çekimlerde felan  slow motion efekti verdiğim zaman sıçmamalı makine ?

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

Silent_King bunu yazdı:
    -----------------------------

canon d550 nasıl bir makine beyler. ondan almayı düşünüyorum ama şimdi değil 1-2 ay sonra.

amacım fotoğraftan çok video çekmek. kısa film ve çekim teknikleri üzerine çalışıcam. kendimi geliştirmek istiyorum. ama sağlam bi makine olursada yarışmalara felan katılmak istiyorum.

canon 550d mi daha iyi nikon d90 mı ? fazla anlamıyorum bu makinelerden ama en çok duyduklarım bunlar. video kalitesinin çok iyi olması lazım istediğim makinede, yani yakın çekimlerde felan  slow motion efekti verdiğim zaman sıçmamalı makine ?

-----------------------------
    video yonunden 550D daha iyi full hd 30fps kayıt yapabılıyordu yanılmıyorsam

Toplam Hit: 2873 Toplam Mesaj: 15