Canon Eos 700D Vs Nikon D5100

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

Herkese Merhaba 

fotoğraf makinalarından gram anlamadığımı farkettim. Şimdi bu iki makinayıda ikinci el almayı düşünüyorum yaşadığım şehirde ilanlara baktım bu iki cihaz arasında kaldım. Canon 700d 20 ay daha garantisi devam ediyor 1600 1700 arası alabilirim ama üstündeki lens 18-105 malesef. Birde nikon buldum d5100 bu cihazıda 1300 lira gibi alabilicem bununda garantisi devam ediyor olması lazım. bunun yanında sigma 18-250 ve nikon 55-200 lensler mevcut. Ha bir seçenek daha var oda kutusunda tertemiz bir d90 var 70-300 ve 18-105 lens ile birlikte buda 1500 gibi. Değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar şimdiden teşekkürler.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

benden çok çok çok daha iyi anlayan arkadaşlar var sitede.

canon 650d kullanıyorum.özellikle sonm çekilen fotoğraflar 18-55 

onun haricinde kimiside 50mm ile çekildi. nikon hakkında fikrim yok

https://www.instagram.com/fotograf_amatoru

https://t.me/pump_upp
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

canonda 18-105 yok bildiğim kadarıyla, 18-135 olabilir mi ?

eğer 18-135 STM ise video için biçilmiş kaftandır.

goo.gl/qBNZmW
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

pardon hocam18-55 miş canonunki

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

d90 çok eski bi makine pek tavsiye etmem.

ben canon kullanıyorum, canonu tercih ederdim, fakat nikon ile gelen lensler daha iyi.

https://kiyas.la/tr/fotograf-makinesi/karsilastir/Canon-EOS-700D-vs-Nikon-D5100

makinelerin kıyaslamasına burdan bakabilirsiniz hocam.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

hocam ben ordan hiç bişey anlamıyorum. okuyorum ama bilmediğim için karar veremiyorum. d90ı listeden çıkarıyorum o zaman. bişey dikkatimi çekti sanırım d5100 de af motoru yok doğrumudur ? o zaman hep motorlu lensmi almamız lazım.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hocam DSLR almak çok düşündüm sonra hep vaz geçtim. ancak bu karşılaştırmada Canon hep bir adım önde.

biraz daha teknolojiye çabuk uyum sağlaması ve aksesuarlarının daha ucuz olması ağır basan yönleri.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam daha önce hiç dslr kullanmadıysan kullanımı daha basit olan canon öneririm.

nikonda menüler çok karmaşık gelebilir, canon arayüzü daha kullanıcı dostudur.

başlangıçta 18-55 işini görür ancak illa ki değiştirmek isteyeceksin.

yine canon un lensleri aynı açıdaki nikonun lenslerine göre daha ucuzdur, ikinci el piyasası daha iyidir.

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Tabi ki shutteri az ise D90 derdim hiç düşünmeden.

Neden D90

Orta seviye bir gövde diğerleri başlangıç seviyesi.

Nikonun d serisi objektifleri rahatlıkla kullanırsın gövdesinde af motoru olduğu için.

Lcd ekranın kolaylığından faydalanırsın.

Eğer bir bilboard afişine koyacak fatoğraf çekmeyeceksen mpixlerre takılma fazla.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

Sigma 18/250 çok geniş aralıklı bir lens performas alamazsın 18/55 yanına 55/200 daha mantıklı 5100 ise başlangıç segmentinin birazcık üstü nikon bu konuda prim yapan bir makina değil hakkını yemeyelim kalite olarak 700d ile aynı oranda ama benim tercihim d700 olurdu çünkü bir yıl sonra lens arayışına gireceksin ve nikon seni çom üzecek bu konuda canon ise daha biraz daha uygundur.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

Kafam daha çok karıştı :D Şimdi sanırım ortak fikir canondan yana 

Toplam Hit: 1683 Toplam Mesaj: 13
canon nikon