folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Casus Uydu Alıyoruz!

Casus Uydu Alıyoruz!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Türkiye, PKK terörüne karşı casus uydu alıyor...

Türkiye PKK'ya karşı askeri casus uydu alımından vazgeçmedi. Savunma sanayii alımlarında uyduyu ilk sıraya aldı

23 Kasım'da Başbakan Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün katılımıyla yapılacak Savunma Sanayi İcre Komitesi'nin gündeminde ilk sıraya Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ihtiyaç duyduğu askeri elektro optik keşif gözetleme uydusu ihalesi alındı.

NEREDE OLURSA OLSUN

Türkiye casus uydu alırsa TSK, coğrafi açıdan hiç bir kısıtlamayla karşılaşmadan başta Güneydoğu ve Irak'ın kuzeyi olmak üzere, dünya üzerindeki herhangi bir yerden askeri amaçlı istihbaratı "Yüksek çözünürlü görüntüyle" elde edebilecek. Bu sayede özellikle terör örgütü PKK'nın hareketliliği net şekilde görülecek. Takip konusunda yetenek artışı sağlayacak olan casus uydudan gelecek bilgiler sayesinde PKK'ya karşı anında nokta operasyonlar düzenlenecek. Teröristlerin kaçabilecekleri yollar da rahatlıkla tutulabilecek.

TAHIL REKOLTESİ DE TESPİT EDİLECEK

Casus uydu, ormanlık alanların kontrolü, kaçak inşaat takibi, başta deprem olmak üzere doğal afetlerde en fazla hasara uğrayan bölgelerin belirlenmesi ve ulaşılması ile tarımda rekolte tespitinde de kullanabilecek.

DÖRT TEKLİF

Söz konusu ihaleye şimdiye kadar İngiltere'den Eads Astrium, İsrail'den IAI, Almanya'dan OHB-System ve İtalya'dan Telespazio firmalarının teklif verdiği öğrenildi. Özellikle İsrail'in "Ofek" olarak adlandırılan serisi, bu alanda dünyanın en ileri teknolojisine sahip. İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres de son Ankara ziyaretinde Türkiye'ye bu sistemi önermişti.

HELİKOPTERLERE İPTAL

Komite toplantısında ayrıca 54 adet genel maksat helikopteri ile Jandarma için düşünülen 12 adet keşif-gözetleme helikopteri ihalesinin iptal edilerek, yeni bir modelle ihaleye çıkılması planlanıyor. Toplantıda 80 orta menzilli tanksavar silah ve bunlara ait 80 füze alımı için de karar çıkması bekleniyor.

/ iyi bir savunma gücü olacak türkiye için yalnız şüphelerim var;

çünkü ihaleye ingiltere italya ve israil gibi ülkelerde katılcakmış. /

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XmV
    XmV's avatar
    Erkek

siz farkında değilsiniz ama italya gibi dostumuz olsun arkadaşlar avrupanın heryerini gezdim nerdeyse türkiye seven tek italyanlar italyaya da 7 kez gittim tamam apoyu sakladılar ama sike sike sakladılar çünkü avrupa birliği oyle bir demokratik anlayışa sahip sonra başlarından attılar zaten bir apo için türkiyeyi kaybedecek göt yoktu kimsede 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iSTaN_BuLL
    iSTaN_BuLL's avatar
    Erkek

/ iyi bir savunma gücü olacak türkiye için yalnız şüphelerim var;

çünkü ihaleye ingiltere italya ve israil gibi ülkelerde katılcakmış. /

başka ülkemi var bunlardan yapan?aldığın silahlar hep bu ülkelerden zaten 

savrulurken raconun kırmızı pelerini o zarif öfkeye; zaman ki sana hasta olmuş, incelikli haytasın. raksederken mahallenin maşallahı, eyvallahı, güzelleş be oğlum, şimdilik ölümüne kadar hayattasın, şimdilik, ölümüne kadar hayattasın.!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oktaysecurity
    oktaysecurity's avatar
    Erkek
    hayırlı olsun bakalım :) ama kullanma klavuzunuda almayı unutmasınlar. Yani zırt pırt ABD'ye help me demesinler

Sade Üye
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IRF
    IRF's avatar
    Erkek
    bu uyduyu bize bırakmazlar...kesin bizim bir üstümüz para verirler yine bize bırakmazlar...bana kalırsa ihaleye girenler türkiye ve diğerleri...

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jannissary
    jannissary's avatar
    Erkek
    XmV bunu yazdı:
    -----------------------------

siz farkında değilsiniz ama italya gibi dostumuz olsun arkadaşlar avrupanın heryerini gezdim nerdeyse türkiye seven tek italyanlar italyaya da 7 kez gittim tamam apoyu sakladılar ama sike sike sakladılar çünkü avrupa birliği oyle bir demokratik anlayışa sahip sonra başlarından attılar zaten bir apo için türkiyeyi kaybedecek göt yoktu kimsede 

apo'yu vermeyen,soykırımı tanıyan italyamı dostumuz hacım

15-17 yaşları arasında ham bünyeli,cahil,karanlık beyinler tarafından yetişmiş geleceğin statükocu elitleriyle bayağı ve gereksiz tartışmalardan sıkıldığımdan dolayı artık siyasi tartışmalarda boy göstermeyeceğim. o konulara yazanlara dışardan bakıp cahilliklerini nasıl kustuklarını son derece iyi görebiliyorum.size kolay gelsin. isteyen herkes üstüne alınabilir. gocunduysanız pm atabilirsiniz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KoZa
    KoZa's avatar
    Erkek

Şimdi açtım ağzımı!!! Yetti!...

Türkiyenin illerinden birin'de; Yahudiler; ( israil ) Askeri hava atış alanını kiralarken ?

50 kişilik Terör Örgütünü Pusuya Düşürüp Ateş Açacakken , Bir Telefon Gelip Ateş Kes Emri Verirken ?...

PKK 30 seneyi aşkın süredir Yok edilemezken ?...

Meydanlar'da Eline PKK Bayrağı alıp Yürüyüş yaparken ?...

Terörürist olduğu bilinen ve buna rağmen ( hapisdeyken ) Millet vekili olan bir kadın ?...

yine Türkiyenin belli bir ilin'de iki sene önce 600 mason EVİ kurulup faaliyet gösterirken ?...

Belkide Bir milyon askerimiz öldürülürken ve sayı hep düşük gösterilirken ?...

Amerika Irağı Bizim Hava Atış Alanımızı Kullanırken ?

İncirliğe Binlerce Asker Yığarken

Iraktan,İrandan , Suriyeden PKK ya destek vermeyin ( çsağrıları ötesi hiç olmadi ) Verirlerken? 

Avrupa Birliği; PKK isim değiştirdiği Dönem'de PKK Bir terörist Gurubudur diye ilan verirken? ( ismi tanıyor düşünün!!! )

Bu Bizim Millet, Devlet , Şu bizim üye olduğumuz Nato Nerdeydi ?

Derim'ki; Bu işin sonu Boka sarar...

'' Dileğim Ben Yanılırım!!! ''

http://www.antoloji.com/siir/sair/sair.asp?sair=51703
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DkN
    DkN's avatar
    Erkek
    dısarıdan almak yerine kendimizde uretebiliriz. uydu zaten angolanın bile yaptıgı birsey bizimde kendi uydularımız var. aselsan gerekli mali destegi aldıgı taktirde askeri amaclı uydu uretebilir. biraz daha uzun zaman ve belki biraz daha fazla maddiyatla yerli uretim yapabiliriz. uzun vadede bunların ihracatındanda TSK nın kasasına para girer. insansız kesif ucagımızında test ucusu gerceklestirildi. yakın zamanda hizmete girecek. elimizde aselsan gibi bir firma varken dısardan birsey alınmasına karsıyım. mali destek ile aselsanı cok buyuk bir sirket haline getirmek devletin elinde, aynı sekilde muhendislerinin hayatını korumakta!

Vatan ne Türkiye"dir Türklere, ne Türkistan; Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: Turan. ~ Saga qaygı kelgende qorqup qaşsam taa saga, Qayday betpen qararman aytaş yurtum men saga? Ne dermen dep aytarman sütün bergen anamga? Ne dermen dep aytarman maga sengen atamga? ~ Kök Bayraq"a selam olsun !
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oktaysecurity
    oktaysecurity's avatar
    Erkek
    jannissary bunu yazdı:
    XmV bunu yazdı:

apo'yu vermeyen,soykırımı tanıyan italyamı dostumuz hacım

bence en iyi dostumuz türk ülkeleri. türk ün türkten başka dostu yoktur. amk bizimkiler de azıcık afa olsa kursalar bi türk birliği

Sade Üye
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zigana
    zigana's avatar
    Erkek

çok geç kalınmış bir karar bile..

bu zamana kadar akılları nerdeymiş bunların.?

kayserililer ne diyor;  ordu bizimle çalışsın istediği gibi tank yaparız diyorlar. ne var bu israil yahudilerinde y*r*kmı var anlamıyorum.

Temel adalettir .
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    oktaysecurity bunu yazdı:
    hayırlı olsun bakalım :) ama kullanma klavuzunuda almayı unutmasınlar. Yani zırt pırt ABD'ye help me demesinler
    Hocam Koptum Yorumuna. :))) Eee hade bakalım hayırlı olsun, Memleketi Felaketten kurtaracak bişiye benziyor. Umarım hayırlı olur ama çok pahalı bi Oyuncak sanırım.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 1967 Toplam Mesaj: 14