folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Ccleaner Gibi Programlar Gerçekten İş Yapıyor Mu ?

Ccleaner Gibi Programlar Gerçekten İş Yapıyor Mu ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı
    DadasAdam bunu yazdı

Combofix gibisi daha gelmedi. Pc yavaşlayınca çakıyordum bi combofix ışık hızına ulaşıyordu kendine geliyordu alet. Win10 uyumlusunu çıakrmadılar henüz, keşke çıksa.

Harbi muadili yok mu hala. Bayagi cikar diye beklemistim ama simdi okuyunca fark ettim komple unutmusum krali.

https://www.clamav.net/

Bu var ama onun tadını verir mi bilemem :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

ccleaner  gayet iyiydi ama fud cikinca nsa1 a ait kaldirdim artik cleanmgr devam :) saka saka nsa2 dogrudan hala kullaniyorum 

2. ve 1. Nsa kelimeleri arasında fark var, değil mi? 

2. nsa ne anlama geliyor, ya da neyin kısaltması?

1. nsa için şurada :  

https://eksisozluk.com/entry/6352844  yazılanlar ilginçmiş ama. (ben bu ama bağlaçını niye en sonda kullanıyorum @@,#) )

RitmFarbRacourci tarafından 12/May/19 14:16 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baba3232
    baba3232's avatar
    Erkek

Bleachbit kullanın dostlar :)

"Dünyanın en yüce tahtına da çıksanız, oturacağınız yer, kendi kıçınızın üstüdür...(Friedrich Nietzsche)"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fotoğrafçı
    burakbet
    burakbet's avatar
    Erkek

biri şöyle yararlı program listesi yapsa da faydalansak. 

ccleaner kullanıyorum iyi bence. bi de şu adobe cache'lerini gösterebilsem tadından yenmeyecek de işte...

la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZaZu
    ZaZu's avatar
    Erkek

Ccleanerda bi ara coin miner var diye haber çıkmıştı

ShutterStock Portfolio http://shutterstock.com/g/ozkan26
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLin
    coLin's avatar
    Erkek

Microsoft’un Yazılım Uzmanı: CCleaner’ı Kullanmayın!

Microsoft’un bir canlı yayın konuğu olan yazılım uzmanı, CCleaner programının yanlış kullanılması sonucu sisteminizin zarar görebileceğini söyledi.

Eminim ki birçok kişi, kullanımı kolay ve etkili olan CCleaner temizlik programını kullanıyordur. Yaklaşık birkaç dakikalık işlemin ardından bilgisayarınızı birçok gereksiz ayrıntıdan kurtaran CCleaner, Microsoft’un yazılım uzmanına göre bilgisayarınızda kesinlikle olmaması gereken bir program.

Microsoft’un yazılım uzmanı olan Gov Maharaj, internetten canlı olarak yayınlanan The Defrag Show’da bir kullanıcının sorduğu soruya birçok kişiyi tedirgin edecek cevap verdi. (programı bilgisayarına kuran kişilerden bahsediyorum) Kullanıcı, Windows 7’den 10’a geçişi sırasında sistemin açılmadığını söyledi. Maharaj ise gereksiz sürücüleri ve yazılımları kaldırması gerektiğini, arkasından da “Kibarca nasıl söyleyebilirim bilmiyorum ama CCleaner… Onu kullanmayın, haydi diğer soruya geçelim” dedi.

Maharaj’ın bunu söylemesinin sebebi ise CCleaner’ın kayıt defterini temizlemeye yönelik araçlarının sistemde ciddi sorunların oluşmasına neden olduğunu ve bazı durumlarda sistemin baştan yüklenmesi gerektiğini iddia etmesi. (bunlarla uğraşmayın da başka bir program bulun diyor işte)

kaynak: webtekno

advanced systemcare ne zaman gereksinim duyup kursam pcnin a.koyuyordu. bir daha kuranı sevsinler deyip tövbe etmiştim.

coLin tarafından 12/May/19 22:08 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

https://www.r-wipe.com/

Yarıyor. Şunu sistem açılışında temizlik yap diye ayar yapıp onu da task diye kaydedersen gerçek manada iş görüyor. Atıyorum Temp i boşalt, prefetchi sil belli başlı programların artıklarını temizle gibi gibi.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PhYtOn
    PhYtOn's avatar
    Erkek

Revo uninstaller + wintools.net ikilisini öneririm.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    coLin bunu yazdı

Microsoft’un bir canlı yayın konuğu olan yazılım uzmanı, CCleaner programının yanlış kullanılması sonucu sisteminizin zarar görebileceğini söyledi.

Eminim ki birçok kişi, kullanımı kolay ve etkili olan CCleaner temizlik programını kullanıyordur. Yaklaşık birkaç dakikalık işlemin ardından bilgisayarınızı birçok gereksiz ayrıntıdan kurtaran CCleaner, Microsoft’un yazılım uzmanına göre bilgisayarınızda kesinlikle olmaması gereken bir program.

Microsoft’un yazılım uzmanı olan Gov Maharaj, internetten canlı olarak yayınlanan The Defrag Show’da bir kullanıcının sorduğu soruya birçok kişiyi tedirgin edecek cevap verdi. (programı bilgisayarına kuran kişilerden bahsediyorum) Kullanıcı, Windows 7’den 10’a geçişi sırasında sistemin açılmadığını söyledi. Maharaj ise gereksiz sürücüleri ve yazılımları kaldırması gerektiğini, arkasından da “Kibarca nasıl söyleyebilirim bilmiyorum ama CCleaner… Onu kullanmayın, /haydi diğer soruya geçelim” dedi./

Maharaj’ın bunu söylemesinin sebebi ise ;CCleaner’ın kayıt defterini *temizlemeye yönelik araçlarının sistemde** ciddi sorunların oluşmasına neden olduğunu ve bazı durumlarda*** sistemin baştan yüklenmesi gerektiğini iddia etmesi. (bunlarla uğraşmayın da başka bir program bulun diyor işte)

-0-

advanced systemcare ne zaman gereksinim duyup kursam pcnin a.koyuyordu. bir daha kuranı sevsinler deyip tövbe etmiştim.

Bana, şu Yıldızladığım (*.**.**) 3 gerekçe Çok saçma geliyor. Niye bilmiyorum ama çok yavan geçmişler.

Kayıt defterindeki girdinin silinmesi o kadar büyük sıkıntı yaratmaması lâzım, lâkin sürücü dosyası silip-değiştiriyor ise o büyük sıkıntı, mantık olarak. 

ayrıca "/haydi diğer soruya geçelim” dedi./"  Bu da ne demek böyle, böyle saçma şey olur mu. Bi soru varsa açıklayıcı bir cevabı da olmalı. 

Bencede Saçma bi Ketumiyet var ortada. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    coLin bunu yazdı

Microsoft’un yazılım uzmanı olan Gov Maharaj, internetten canlı olarak yayınlanan The Defrag Show’da bir kullanıcının sorduğu soruya birçok kişiyi tedirgin edecek cevap verdi. (programı bilgisayarına kuran kişilerden bahsediyorum) Kullanıcı, Windows 7’den 10’a geçişi sırasında sistemin açılmadığını söyledi. Maharaj ise gereksiz sürücüleri ve yazılımları kaldırması gerektiğini, arkasından da “Kibarca nasıl söyleyebilirim bilmiyorum ama CCleaner… Onu kullanmayın, /haydi diğer soruya geçelim” dedi./

Maharaj’ın bunu söylemesinin sebebi ise ;CCleaner’ın kayıt defterini *temizlemeye yönelik araçlarının sistemde** ciddi sorunların oluşmasına neden olduğunu ve bazı durumlarda*** sistemin baştan yüklenmesi gerektiğini iddia etmesi. (bunlarla uğraşmayın da başka bir program bulun diyor işte)

-0-

Bana, şu Yıldızladığım (*.**.**) 3 gerekçe Çok saçma geliyor. Niye bilmiyorum ama çok yavan geçmişler.

Kayıt defterindeki girdinin silinmesi o kadar büyük sıkıntı yaratmaması lâzım, lâkin sürücü dosyası silip-değiştiriyor ise o büyük sıkıntı, mantık olarak. 

ayrıca; "/haydi diğer soruya geçelim” dedi./"  Bu da ne demek böyle, böyle saçma şey olur mu. Bi soru varsa açıklayıcı bir cevabı da olmalı. 

Bencede Saçma bi Ketumiyet var ortada. 

Sözüm sana değil @coLin, açıklamalar ilginç ve kifayetsiz, gibi. 

RitmFarbRacourci tarafından 13/May/19 07:21 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 2682 Toplam Mesaj: 21
temizlik programları