folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder CD Surucudeki CD Nasil Patlar???

CD Surucudeki CD Nasil Patlar???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    dur bi forumda vardı buluyum :D

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Buyurun... Bunları başka yerde bulmazsınız ona göre...
    --------------------------------------------------------------------

VARAN 1--- Firmada oturuken bi tane intel 1.7 işlemcili bir sistem geldi. Sistemi tam monte ederken başka bir adam anakart ve işlemciyi getirdi şunu monte edermisin die. E önümde kendi kasam, 1 monte ettiğim kasa. bende işlemciyi koltuğa koydum. adamın anakartı monte ettim koltuğa bi güzel oturdum. Tabi oturmamla kalkmam bir biggrin.gif üstündeki478 pinden en fazla 5 i sağlam ayakta duruodu biggrin.gif tabi millet gülüyor filan aldım elime 0.5 rotring kalemi tek tek tek pinleri düzelttim smile.gif Calıştı.

VARAN 2--- Gene bir intel işlemci geldi elime fakat adam anakartın kutusuna anakartı ramleri işlemciyi ve harddiski sokma kabiliyeti bulunan birisi biggrin.gif getirdi bunlar kasaya monte olacak die. bi bakım işlemcinin bacaklarından bir tanesi bükülmüş büyük ihtimal bükük hallede anakarta takılmak istenmiş. O derece yamuk yani. gene aldım bizim emektar 0.5 kalemi tam düzeltiyim derken cat die elimde kaldımı işlemcinin bacağı? dedim şimdi sıctık işte. Neyse son bir ümit taktık işlemciyi. Aha odane sistem ram saymaya başladı biggrin.gif birde üstüne windows kurdu. biggrin.gif 3dmark bile yaptı alet biggrin.gif meğersem intelci amcalarım o bacağı fazladan koymuş :DDD

VARAN 3--- Bi sistem toplanacak içinde 64 mb geforce2 ekran kartı olan. Sistemi gayet güzel toplayorum bi ekran kartı takıp test edecem aleti. o sırada müşteri geldi. Adamla konusurken ben yanlışlıkla ekran kartının olduu kutuya elimi carpınca ekran kartı 4 takla atıp yere düştü biggrin.gif ben tabi istifimi bozmadan bişey olmaz bişey olmaz diyerek taktım ekran kartını. Allahtan calıştı alet en başta. tabi en başta biraz bozulan müşteride düzeldi suratı. neyse ben sistemi tamaman monte edip görüntü aldım gönderdim adamı. adam 3 saat sora cıktı geldi görüntü gitti die. Dedim noldu. Meğersem ekran kartının üstündeki kondansatörlerden bir tanesi yere düştüğüde hafif ayağa kalkmış. Adam evde windows kurmaya başladığındada sıcaktan genleşen lehimden dolayı kondansator atmış. kasanın içinde bulduk allahtanda oraya minik bi sıcak hava tabancası operasyonuyla düzelttik.

VARAN 4--- Bundan 4 sene önce. O zamanlar. gökan abiye thermaltake kasa gelmişti. Sistemi topladı herşey güzel aleti calıştıracak. tabi thermaltake bizde krallar gibi gibi karşılanır wink.gif içinde birde neon ledi var biggrin.gif Sistemin güç kablosunu taktı o bende önündeyim kasayı açma kapama düğmesine bir bastım arka tarafta gökan abi yok biggrin.gif ilk defa orada thermaltake power supplyın patladığını gördüm. içinden yaklaşık 50 gram alçıya benzer bir toz cıktı gökan abinin üstü battı tekniğin arka tarafı battı biggrin.gif. Millet gürlütüye geliyor gelen yerlere yıkılıyor gülmekten biggrin.gif

VARAN 5--- Bu en büyük varandır Hala aklıma gelir yani. bunda tam 5 sene önce. Bir server geldi önüme toplanacak. içinde bir harddisk var 80 gb IBM. O zamanlar piyasada görmek ne haddimize türkiyeye 10 tane getirmişler bir tanesi bizim firmaya gelmiş oda benim elimde. Yanlız gelen harddisklerden bir tanesi stoğa girdiya. firmanın hepsi girmiş depoya orospu etmişler harddiski gelen ellemiş giden ellemiş incelemiş. sonrada depocu Mehdi abi(şimdi askerde) Hdd nin torbasının altına ince bir bant yapıştırmış. geldi elime hard disk o aradada arka tarafta Cem yılmaz bir tat bir doku oynuyor. Sanırım şu uzay geyiğine tam başladığı sırada aldım elime hard diski, üstünden tuttum dişlerimin arasına tam götürüyordum bir anda bi sessizlik oldu. altı kesilip sora bantlana torba paaat die 2 ayağımın arasına düştü. Şimdi dedim sıctık. herkez önce harddiske sora bana baktı. taktık hard diski taktıkki sisteme zırrrr die ötüyor. Olan 278 Milyona olmuştu biggrin.gif

Daha onlarca şey var. ayağımla kasayı kollarımla monitoru kafamla ampulun karpuzunumu tutmadım. onlarca kere carpılmadımmı biggrin.gif
    Hepsi Mavibilgisayar teknik servis hatıralarında kayıtlıdır kesinlikle atma sıkma yoktur wink.gif
    -------------------------------------------------------------------------------------
    Bir Donanım sitesinde kendi tarafımdan yazdığım olaylar hepsi başımdan geçmiştir.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Imba
    Imba's avatar
    Erkek

Bende başıma gelenlerden anlatiim

--10 yaşında fln ım creative 48x kumandalı fln bi cd sürücü avr içine outlaws adlı oyunu taktım güney die bi arkadaş olm bu cd siz çalışır deid ben çıkar tuşuna bastım bi anda cd frizbi gibi fırladı benim yatağa çarptı tamda önünde ayna var ii ki kırmadı

---VE BENIM MEŞHUR MP3 PLAYER

Aleti alalı 2 ay olmuştu ben merak ettim içi nasıldır die tam merkaın üstüne 2 gün geçmişti

aletin kulaklık slotu içine girmezmi tam da dersteyiz aha ded,im alpin tenefüste içini aç halledersin dedim

açtım içini baktım olmucak tam kaptırken terastayız vidanın teki aşaı düştü bende indim vidayı arıom ama nası buliim vidayı ohooo micik vida kapatıım vidaları gökhan abiye verdim o günde beri 40*3 kez tamir parası ödedim alet de 200 milyon biilenler bi,lir aletin ekranında bildiin cam içine girmiş duumda kulaklık yerineyaprak takmadan ses gelmio fln filan  

Kibar ve sertimdir, çok iyi dans ve ısrar ederim..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yTSe_JaM
    yTSe_JaM's avatar
    Erkek
    Harbiden adamın yüreği agzına geliyo :) sanki baska bişey cıkacakmış gibi bişey oluyo anasını satayım vallahi bir kere benim eski bilgisayarda yapmıştı. o zaman ufaktık aglıcaktım bilgisayara bişey oldu diye :P

Our Master Miyamoto Musashi Says: The way is in Training Know the Ways of all professions. Distinguish between gain and loss in worldly matters. Do not think dishonestly.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MartyN
    MartyN's avatar
    Erkek

süper :)) bende bikeresinde kasayi ayagima düsürmüstüm.: )

222 gün siteye giriş yapmayı unutan emekli admin.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maydin
    maydin's avatar
    Erkek

Abi aynen bendede bir anı var adamın birine pc topluyorum adam biraz kıl yoq sen solesin ulan adamı deli ediyo ukala şimdi bana getirmiş yeni board almıs sksstar 2 uydu kartı ve 2 tane hdd cd rom rw filan herneyse şimdi şaşalı ışıklı bide kasa almış yatırdım kasayı dedim boardı oturtmak için sarı sarı vidalarvardır kasaya takılan dedim onları verin bunlar eski boardın vidalarını vermiş ben bakmadan taktım sistemi kurdum filan herşey çalışıyor SS2 uydu kartından ses gelmiyor ulan kaç kere pogram sil driver yukle sabahla yoq olmuyor ya ses gelir goruntu gelmez ya goruntu gelir ses gelmez delirdim en sonunda kasayı actım bir baktım eski vidalar küçük oldugu için board biraz aşşgıda kalmış  tabi ss2 ninde bir tarafı biraz oturmamış ondanda ses cıkmıyormuss ondan sonra anladımki ilk başta donanıma bakmak lazım :) tabi sabahlaya sabahlaya olan bize oldu

-----) Gene aynı şekilde bir kasa gene uydu kartı filan 2 tane hdd biri  160 lık biri 80 lik kasaya cok yukleniyolar onun yanında tw kartı cart cut uydu kartı ile tw kartını nie birlikte ister onuda anlamadım aama kasada p4 işlemci  1GB ram ama sistem yavaş çalışıyuor delircem nasıl bu kadar yavaş olur diyorum format atıyorum baştan kuruyorum programları deniyorum olmuyor sistem yavas beklenen performans yoq en sonunda bunu aldık tekmar a parcaları ordan almıştık dedik bole bole bole adam dediki sizin Power gercek 300w deil  bunlar 8 Usd ve bi işe yaramaz gidin iyisini alın iyisini aldık 24 usd ye pc canavar gibi oldu Şi,mdi ben düşünüyordum bilgisayar nerden arıza yapar die soruyolar diorumki 1 power 2 board 3 işlemci 4.... a.q ben ne bileyim Power ın sahte oldugunu buda bize tecrube oldu adımında Orda Power maydin kaldı  gittiggim zaman hala power maydin diolar :D ehu ehu ehu

İmza yerine parmak basmayı tercih ediyorum
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aforizma
    aforizma's avatar
    Erkek

bi di şunu dinlein. yeni almışım bilgisayarı neyse parçaları birleştirdim kurdum her şey hazır taktım fişi çalışmıyo gece gece tuttuk dedim ugras ugras olmuyoo.bi de baktım fişin yanındaki acma kapama dugmesini acmamışım org olur gibi rahatladım. az daha yusufun gücüyle kalpten gidecektim

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Erkek
    ZiLeKoN bunu yazdı:

geçnler rene nin böyle anıları çoktur arada sırada anlatsın da dinleyelim

oo saymakla anlatmakla bitmez abü :D var forumda bi yerlerde ama nerede bilmiorum...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek

dai en baba cdrom bence asus

asus un ustune cdrom tanımıyorum tanıyanada mani olmuyorum

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ir2
    ir2's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    LG'nin cd-rw+dvd-rw combo nası bişey beyler bilgisi olan varmı