folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Cebine Koyayım Windows ( Güç Seçenekleri Sıkıntısı ) (+18)

Cebine Koyayım Windows ( Güç Seçenekleri Sıkıntısı ) (+18)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Anasını satayım küfür dağarcığımı geliştirecekler zorla. Her tarafında mı bug olur amk sisteminin.

Windows 10 kullanıyorum, sadece cs:go oynamak için, bir de OSX te yapılamayanlar için. Nadir yani. Tertemiz windows duruyor üç beş program kurulu fazlası yok.

Güç ayarlarını yapayım diyorum güç planları kayboluyor. Balanced var sadece high perf ve power save gözümün önünde duruyordu kayboldular. Sıfırdan oluşturdum kafasına göre değiştiriyor. Sildim hepsini, cmd den "powercfg -restoredefaultschemes" ile orjinallerine(!) döndürdüm sadece balanced var yine.

Saatin ordan güç şeyine tıklayınca balanced modunda, yeni bir slider çubuk çıkıyordu sağa sola kaydırıp ayarlayabiliyorsun performans/tasarruf olayını. Yav sokayım planlarına onu kullanayım bari dedim, dediğimi duydu heralde o da kayboldu.

s2cem s2emiyorum :D

yardım falan istemiyorum sokayım böyle işletim sistemine

içimi dökmem gerekiyodu kusura bakmayın

başka bilgisayara windows kurarım başlat menüsü açılmaz

başka cihazda denerim ekran kartını tanımaz

kafasına göre kafasını s2min kafasızı

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

binlerce kullanıcının hislerine tercüman oluıyorsun. kendi adıma teşekkür ediyorum ve kafam girsin diyerek ayrılıyorum.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

binlerce kullanıcının hislerine tercüman oluıyorsun. kendi adıma teşekkür ediyorum ve kafam girsin diyerek ayrılıyorum.

kafaları zamanında ttnete soktuk hocam, haksızlık ediyorsun.... kol bacak falan diyeydin keşke......

burdan ttnetin de taaaa amk upload hızına kaydıklarım

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ilteris
    ilteris's avatar
    Erkek

Amd Ryzen5 1600 ve İ5 7600  (2si de masaüstü) | i5 4. nesildi heral laptop --> Bu 3 cihazda win 10 kullanıyorum bikere bile sıkıntı yaşamadım desem belki yalan olur ama hatırlamayacak kadar azdır heralde yaşadığım sorun.  Amma tabi tahmin edebiliyorum Win7 de de yaşıyordum sıkıntı klasik windows. Çıldırtmadan kullandırmaz kendini.

#FAA
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    motka
    motka's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

kafaları zamanında ttnete soktuk hocam, haksızlık ediyorsun.... kol bacak falan diyeydin keşke......

Öyle deme hocam ben TTNet sayesinde oyunda spawn oluyorum :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Adam içini dökmüş :) haklı ne yapcan malesef böyle :( exe olduğu sürece

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SinusX
    SinusX's avatar
    Erkek

Windows lisanslı mı? 

Damnant quod non intelligunt...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

Güldürdünüz. :) Ama yerinde tabi...

Estetik olan her şey çekicidir.. Güzel huyda ise estetik, hüner ister..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    SinusX bunu yazdı

Windows lisanslı mı? 

Aynen bende bunu yazmak için girdim konuya. Lisanslı mı hocam ? KMS cart curt keşke sadece crack yapsa. Kim bilir arkada daha neler neler yapıyorlar. Bunun dışında taş devrinden kalma bilgilerimi kullanarak "Eğer PC sürekli açıksa RAM'deki adressler sürekli dolup boşaldığından bir süre sonra bu adresslere erişmeye çalışan programlar hata verebiliyor bu yüzden ara sıra bilgisayarı kapatmak lazım ki elektrik bi boşalsın" diyeceğim :D 
    Ayrıca kurduğun üç beş program ne acaba ?  Bunlar da çok önemli etkenler ama benim en büyük şüphem kurduğun windows ile alakalı.  Eğer öğrenciysen https://imagine.microsoft.com/en-us/catalog/webstore  adresinden bir bak bakaım okulunun mağazası var mı. Eğer varsa birçok win10 sürümünü ücretsiz olarak indirebiliyorsun.(zaten biliyorsundur bunları (: )

Discord -> https://discord.gg/9XJ72Qk
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

https://www.chip.com.tr/haber/windows-10da-yuksek-performans-secengi-yok_54995.html

dostum chip ve bu gibi bikaç sitedede buna benzer acıklamalar yapılmış diye soyleniyo windowstan. doğru güncellemeyi pas geçersen format sonrası durumu cozüme ulaştırırsın sanırım. bende aylar önce aynı konuyu acmıstım. linki bi oku derim dostum

Evrim içi mürit..laugh is live..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxjokerxx
    xxjokerxx's avatar
    Erkek

Ben bunca yıllık tecrübem güncelleme yapmayacan cihaz ne olursa olsun

okmam yazmam yok möhür yada barnak bassam olmamı