folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Cehennem Hakkında Bilgi!

Cehennem Hakkında Bilgi!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Davos
    Davos's avatar
    Erkek

Az kaldı imana getirceksiniz beni:s:/(

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mektepli
    mektepli's avatar
    Erkek
    ya arkadaşım sen müslümansan emirleri yap yasaklardan kaçın sana ne gerisinden. yalan mı? burda sabaha kadar cehennemin nasıl olduğunu tartışsan ne sonuç çıkacak? ispat falan mı ediceniz biriniz? ilahi kitap ne derse odur tabii inanıyorsan

We can be more, we can be much more.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkness_izmir
    darkness_izmir's avatar
    Erkek
    benim duydukalrımda öyle ama eğer şirk koşmuyorsan cezanı öekip cennete geciş yapcaksın ..şahsen ben iki tarafıda görme yanlısıyım ;)

bendekiler hayel değil plan,planlarımda gerçek değil sadece birer rüya ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Davos
    Davos's avatar
    Erkek
    konpicyus bunu yazdı:
    -----------------------------
    ya arkadaşım sen müslümansan emirleri yap yasaklardan kaçın sana ne gerisinden. yalan mı? burda sabaha kadar cehennemin nasıl olduğunu tartışsan ne sonuç çıkacak? ispat falan mı ediceniz biriniz? ilahi kitap ne derse odur tabii inanıyorsan
    önemli olan tartışmak deyil ama bir yandan  tabi tartışcam kimin ne bildiğini  bilmem gerek yanlış bildiğimi doğru öğrenmem lazım sizin bilgileriniz sayesinde
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Davos bunu yazdı:
    konpicyus bunu yazdı:
    önemli olan tartışmak deyil ama bir yandan  tabi tartışcam kimin ne bildiğini  bilmem gerek yanlış bildiğimi doğru öğrenmem lazım sizin bilgileriniz sayesinde

Yanlış bildiğini doğru öğrenmen lazım da burada toplasan kaç yanlış kaç doğru var acaba?Bence Kur'an'dan öğren. Burada dini konu tartışması olmuyor. Birisi dinle alakalı birşey soruyor dine inanmayan biri atlıyor konuya. Sanane arkadaşım niye atlıyorsun sana mı sordular. Ateistlikle ilgili konu açılırsa o zaman konuş. Dini öğrenmek istiyorsak dini kaynaklara bakalım böyle ortamlarda alakasız cevaplar geliyor ve tartışmalar çıkıyor.Ayrıca burdaki kimse din alimi değil.Ki alim olmayı geçtim dine inanmayanlar daha çok cevap yazıyor. Burada dini soru sormak şunun gibi birşey:Dişiniz çürümüş ama diş doktoru yerine beyin cerrahına diş çektirmeye gidiyorsunuz. O beyin cerrahı artık ne şekilde çekerse!

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

darkness_izmir bunu yazdı:
    benim duydukalrımda öyle ama eğer şirk koşmuyorsan cezanı öekip cennete geciş yapcaksın ..şahsen ben iki tarafıda görme yanlısıyım ;)

Cezan olmasa da cehennemi göstereceklermiş galiba. O sıcaklığı çok hafifte de olsa hissedeceğiz :)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek
    Ben olsam cehennemi agustos ayında saat 3 civarı mecidiye köy emminet önü olarak tasarlardım.Sagdan soldan körüklüler geceiyor.Kırmızı ile yesilin yandıgını farkedemiyon yaya yolunda gecip gememekte teredüt ediyon.Millet üzerine üzerine yukardan asagı akıyor.Sigara dumanı suratına suratını vuruyor.Böyle bir yerse dünyada islamdan baska din olmaz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chass
    Chass's avatar
    Erkek
    hoca onun cevabını vercek kitap varken burda abuk subuk cevaplarla kafanı doldurma ki bir kaç kişinin saçmalaması gibi bence sen doğru adresden al bilgiyi boy abdestini almasını bilmeyen iki rekat kılmasını bilmeyen sana cehennemi cenneti yorumlayamaz  sonra böyle saçmalar lar

Sanat için soyunana alkış tutan eller allah için kapanana neden zulmeder...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SilenC3
    SilenC3's avatar
    Erkek

aynen hocam bende 2 yeri görme yanlısıyım maksat herşeyi yaşamak :D ama sadece cehennemi görcem gibi gelio nedense ?? :P 

Ben giderken sen dönüyodun, sen benden daha fazla şey bilirsin vs.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

SilenC3 bunu yazdı:

aynen hocam bende 2 yeri görme yanlısıyım maksat herşeyi yaşamak :D ama sadece cehennemi görcem gibi gelio nedense ?? :P 

Şöyle Söyliyim, Orada Zamanı ölçebileceğimiz Saat gibi bişeyler varmı bilmiyorum, Sonsuzluk Memleketinde, Cehennemde Ne kadar Kalınacağı Bilinmediğinden Yada Söylense dahi Sürenin uzun Olacağı Haber verildiğinden, Sanırım İki yeride Görme Fikri yine Nahoş. 

Öyle bi Söylemişsinizki Şöyle bi Göz atıp Action yaşayıp Cennete gidecem gibi Görünüyo. :)

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
Toplam Hit: 14673 Toplam Mesaj: 96