folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Cehennem Isınırmı? Soğurmu?

Cehennem Isınırmı? Soğurmu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeroCooL
    ZeroCooL's avatar
    Erkek

Çok yaratıcı ve ilginç bir cevaba hazır olun...

Washington Üniversitesi Kimya Fakültesi lisans öğrencilerine yazılı sınavda şu soru gerçekten soruldu:

'Cehennem ısınıyor mu, soğuyor mu? Tezinizi bir örnekle ispata çalışın.'

Öğrencilerin çoğu, teorilerini 'gazlar sıkışınca ısınır, genleşince soğur' diyen Boyle Kanunu ile desteklediler. Bir öğrenci hariç!! Öğrenci şu cevabı verdi:

'Bu soruya cevap verebilmek için ilk bilmemiz gereken, cehennem'in kütlesinin zaman içinde gösterdiği değişim. Özetle, Cehennem'e belli bir sürede ne kadar ruh giriyor, ne kadar ruh çıkıyor, bunu bilmeliyiz.

KAÇ RUH GIRIYOR ???

Hipotez olarak 'Bir ruh Cehennem'e bir kere girince bir daha çıkamaz' demek zannediyorum yanlış olmayacaktır. Demek ki, cehennem'e sürekli giriş var ama çıkış yok.

Elimizde olması gereken ikinci veri, Cehennem'e ne kadar ruhun girdiğidir. Bazı dinler 'Benim dinimden olmayanlar Cehennem'e gider' der. Buradan da herkesin (yani bütün ruhların) Cehennem'e gittiği sonucunu çıkarabiliriz.

RUH NÜFUSU ARTIYOR !!!

Şimdi, üçüncü olarak, Cehennem'in kütlesine bir göz atalım. Boyle Yasası'na göre, Cehennem'in ısısının ve basıncının aynı kalması için, hacminin yeni ruhların hacmi kadar artması gerekir. Bu durumda iki olasılıkla karşı karşıyayız:

1- Eğer Cehennem, yeni gelen ruhların hacminden daha yavaş büyüyorsa, ısısı ve basıncı, Cehennem'in sağının solunun delinmesine kadar artar.

2- Eğer Cehennem, yeni gelen ruhların hacminden daha hızla büyüyorsa, ısısı ve basıncı, Cehennem buz gibi olana kadar düşer.

Peki bu iki olasılıktan hangisini doğru kabul etmeliyiz? Elimizde delil var mı??? Var :

(a) Üniversiteye ilk girdiğim yıl Miss Therese Banyan'ın koyduğu şartı geçerli kabul edersek (Miss Banyan bana 'Cehennem'de soğuk bir gece yaşanmadan seninle yatmam' demişti)...

(b) Ben de dört yıldır bu okulda olup hala Miss Banyan'ı yatağa atamadığıma göre...

(c) Aksi ispat edilene kadar Cehennem ekzotermiktir (ısı verir).'

Yıl bitirme imtihanına girenler arasında sadece bu öğrenciye yıldızlı A notu verildi.

Not Alıntı: Yazar Bilinmiyor.. 

Yaşam ve Ölüm arasındaki ince çizgide alırken nefes bazen mutlu bazen mutsuz herkes...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TIGER_07
    TIGER_07's avatar
    Erkek
    Saçmalamışlar a.q

TBT ordusundan TSK ordusuna transfer olan mürit
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    rahat olun cehennemin ateşi hepimize yeter ;)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeroCooL
    ZeroCooL's avatar
    Erkek
    Katılıyorum :)) Ama Gülemekten Gorecekler Geldiginde O Malum Gün Neresi Sıcak Neresi Değil :)))

Yaşam ve Ölüm arasındaki ince çizgide alırken nefes bazen mutlu bazen mutsuz herkes...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek
    yaff benim bildiğim kadarıyla cehennemden cennete gidiliyormuş ama sadece müslümanlar için geçerliymiş bütün suçları kadar yandıktan sonra cehennemde cennete gidiliomuş hatta bi nehir varmış ona giriomuşun yanıkların geçooomuş :D

Bittik biz bittik
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ZeroCooL
    ZeroCooL's avatar
    Erkek
    cosmik kardeşim meraka gerek yok nede olsa gorecez hemide naklen :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek
    hackermemo bunu yazdı:
    -----------------------------
    rahat olun cehennemin ateşi hepimize yeter ;)
    -----------------------------
    KessinLikLe Aynı Yorumu Yazacaktım ((:

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FischExistenz
    FischExistenz's avatar
    Erkek

adamın biri ölmüş cehenneme gitmiş

adamı kaynar suya basıp haşlamışlar oradan çıkarıp ocakda közlemişler üstüne zift dökmüşler

adam durmuş durmuş demişki

eee böle yaparsanız kimse gelmezki a.k :D

----------------------------------------------------

adamın biri ramazanda oruç tutmuyomuş bi arkadaşı sormuş sen nie oruç tutmuyon demiş

- ne tutacam yaw

-tutsana olm sewap cennete gidersin

- cennete gidip hacı hocaylamı oturacam ne güzel cehenneme gider hülya avşarla banu alkanla vs. otururum   :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tuncaxxz
    tuncaxxz's avatar
    Erkek

herkes kendi ateşini yanında getircek :)

herkes yanıcak niye soğusun ki? ruh soyut bişey onu somut olarak almaları ilk hataları cehennemi bi oda gibi düşünmüşler buda 2. hata (: zaten başta yapmışlar hatayı böle saçmalık mı olur aq

punto cero
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    ben giderken odunumu kömürümü yanıma alcam.. eli boş gitmek olmaz :D
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NighT-7
    NighT-7's avatar
    Erkek
    cehennemde ateş yok, herkes kendi günahlarının ateşiyle yanacak. Ne kadar günahhı varsa okadar ateşi olcak. Böyle biliyorum

...
Toplam Hit: 6994 Toplam Mesaj: 43