folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Çeki Nakite Donusturme Isiyle Ugrasan Var Mi..?

Çeki Nakite Donusturme Isiyle Ugrasan Var Mi..?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snnyk
    snnyk's avatar
    Erkek

karatahta bunu yazdı:
    -----------------------------

alicem bunu yazdı:
    çekin vadesi olmaz ..

Yanlış bilgi vermeyelim arkadaşa..

Ekonomik Kriz sebebi ile 28 Şubat 2009 tarihinden itibaren geçerli olan ve 31 Aralık 2009'da yürürlülükten kalkacak geçici bir yasa maddesi çıkarıldı..

29 Şubat 2009'dan itibaren "üzerinde yazılı keşide tarihinden önce çekin ödenmek için muhatap bankaya ibrazı geçersizdir."

5838 sayılı Kanun Resmi Gazete'nin 28 Şubat 2009 tarihli 27155 (Mükerrer) sayılı nüshasında yayımlanmıştır.

Konuyla alakalı 17 Mart'ta yaptığım duyuru linki http://tahribat.com/forumdisplayfolder.asp?folderid=83349 

hocam konuyu ilk okuduğumda "ben biliyom lan bunu" diye heveslendiydim kursağımda bıraktın hea :)) 

snnyk.com - code is poetry all that i know...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    walla benim dayım çek kırma işinle uğraşıyordu ama o çok komisyon alıyor  geçen 25 milyarlk çekten 10 lira aldı komisyon ama ödenmeyecek çeklerden bu kadar alıyor

De Get Yalan Dünya...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

kendimi cahil hissettim bir an.pardon yanlış yönlendirme için. gerçi şu ana kadar gerçek bir çeki elime bile almadım :l

birde çekleri kıran şirketler çeki almadan önce size ciro ettiriyorlar. bu durumda zaten çek karşılıksız çıkarsa siz ödemek durumunda kalıyorsunuz .

Toplam Hit: 2422 Toplam Mesaj: 14