Çelik Kasadan Anlayan Varmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Bu arada neden kasa arıyorum söyliyim. Çok param olduğu için değil, bu ülkede bankada para tutmamak gerektiğini anladım.

Ekonominin çöküyor olması da önemli bir sebep tabi yarın ne olacağı belli olmaz.

Ama beni asıl uyandıran konu şu oldu.

bundan 2 sene kadar önce, babamdan kalan bi 300.000 tl kadar bi SGK borcu vardı. Ben de af çıksın da borçlar silinsin diye bekliyordum.

Neyse sonra bir gün bi baktım banka hesabıma e-haciz gelmiş.

Gittim icra memuru ile konuşmaya. Dedim ki şu hacizi kaldırın SGK affı çıkacak onu bekliyorum. Dedi ki olmaz. Peki dedim o zaman yapılandırın, herkese yapılandırıyor devlet bana neden haciz koydunuz?

Dedi ki ben bankada parayı bulmuşum neden yapılandırayım ki.

Hakkaten de bankada para olmasa çok daha iyi ödeme seçeneklerinden faydalanabilecekmişim. Sonra düşündüm de ben neden bankada para tutuyorum ki? Sadece gereksiz bir ekstra risk yüklüyor hayatıma.

O mantıkla gidersen, banka kasası da olurmuş? 

Kurtlar tasma takmaz....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Bankalarda güven sorunu yok . 

Sen yanlış ypmışsın . Devlet baba çarpmış 

Evde değerl evrak dışında birşey tutulmaz  . 

O kasa dediğini 2 kişi battaniyeye sarıp götürüyorlar  . 

Bende çilingir konusunda 1 2 defa sordum . ama cevap veren olmadı . evrak silah falan koymalık sağlam 1 kasa tavsiyesi istedim .

takip edelim . 

çizik 

Aksata nın önerdiği ve benim büyük kasam(72kg Yale) yine de yeterli değil.

Holy alacaksa şöyle dökme demir çelik 200 250 kilo zeminden ve duvardan sabitlenen alsın zorluyor onlar 2 kişiyi de 3 üde (: . 15 20 bine rahat bulur diye düşünüyorum

Vardı bende bi kasa üreten tanıdık Beylikdüzü tarafında bulursam kartını fırlatırım buraya.

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Bankalarda güven sorunu yok . 

Sen yanlış ypmışsın . Devlet baba çarpmış 

Evde değerl evrak dışında birşey tutulmaz  . 

O kasa dediğini 2 kişi battaniyeye sarıp götürüyorlar  . 

Bende çilingir konusunda 1 2 defa sordum . ama cevap veren olmadı . evrak silah falan koymalık sağlam 1 kasa tavsiyesi istedim .

takip edelim . 

çizik 

bankalara güven sorunu yok evet ama bütün bankalar tek bir kişinin ağzından çıkacak iki kelimeye , üstelik yasa dışı olsa dahi bütün emirlere başüstüne padişahım çekecek durumdalar memleketin diğer tüm kurumları gibi.

bu yüzden hiç bir şekilde güven vermiyorlar. artık tl nin a4 kağıttan farkı kalmadı ki durmaksızın tl basıyorlar. önemli olan bankalarda döviz mevduatlarına ne olacağı ?

bu konuda da bankalara güven sorunu yok diyebilir misin ?

kimse diyemez.

tabi lan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Bu arada neden kasa arıyorum söyliyim. Çok param olduğu için değil, bu ülkede bankada para tutmamak gerektiğini anladım.

Ekonominin çöküyor olması da önemli bir sebep tabi yarın ne olacağı belli olmaz.

Ama beni asıl uyandıran konu şu oldu.

bundan 2 sene kadar önce, babamdan kalan bi 300.000 tl kadar bi SGK borcu vardı. Ben de af çıksın da borçlar silinsin diye bekliyordum.

Neyse sonra bir gün bi baktım banka hesabıma e-haciz gelmiş.

Gittim icra memuru ile konuşmaya. Dedim ki şu hacizi kaldırın SGK affı çıkacak onu bekliyorum. Dedi ki olmaz. Peki dedim o zaman yapılandırın, herkese yapılandırıyor devlet bana neden haciz koydunuz?

Dedi ki ben bankada parayı bulmuşum neden yapılandırayım ki.

Hakkaten de bankada para olmasa çok daha iyi ödeme seçeneklerinden faydalanabilecekmişim. Sonra düşündüm de ben neden bankada para tutuyorum ki? Sadece gereksiz bir ekstra risk yüklüyor hayatıma.

kuveyttürk bankasından kasa kirala hocam :) yıllık 1000-1500 civarında masrafı var. Kasayı kiralayınca sana 1'i yedek 2 adet anahtar veriyorlar. İstediğin zaman gidip kasayı açabilirsin.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByFth
    ByFth's avatar
    Erkek
    aksata bunu yazdı

https://www.yalehome.com/tr/tr/products/kasalar

Boyut ne olacak. Ne kadar paran var:)

Bı ara açılamayan çelik kasa mevzusu vardı. Oradan markayı öğren :)

https://www.tahribat.com/forum/150-yillik-celik-kasayi-acmamiz-lazim-162890

150 yıllık kasa konusunu okurken gülmekten yaş geldi. Güzel konuymuş eyvAllah 😂😂

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

çelik kasadan ziyade saglam zula sistemi yap daha iyi çelik kasa adı çelik içi hepsi kum çelik olan bi kasa görmedim simdiye kadar geri dönüşümcü arkadasa gelenlerde :) en saglıklısı saglam bi mobilyaya yada farklı bi mekanizmaya zula..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Kasanın duvara gelecek kısmına ve altına bolca silikon sıkarak ve kalın vidalarla sabitlemezsen iş görmez. Vidaları belki kesip atabilirler ama silikon kurursa sağlam uğraştırır.

Normal sabitlemeden bırakırsan battaniyenin üstüne devirip sürükleyek götürüyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Kasanın duvara gelecek kısmına ve altına bolca silikon sıkarak ve kalın vidalarla sabitlemezsen iş görmez. Vidaları belki kesip atabilirler ama silikon kurursa sağlam uğraştırır.

Normal sabitlemeden bırakırsan battaniyenin üstüne devirip sürükleyek götürüyorlar.

silikon yerine celik kasa etrafina dikenli galvanizli tel dedigimiz tellerden cevirip ustune beton atin 4 saat icinde o kasayi soksun gelsin bide beni soksun :) hilti matkap levhe istediyle denesin 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Bağ evi yayla evi gibi yerlere evin tabanına japon gömmeleri veya ABD de ki gibi müstakil evin bahçesine nem ve sıcak soğuktan etkilenmeyecek modeller de mevcut.dünya yı döndüren sahtekarlıkların şehrin de yaşıyorsun aytek.bankalara güvenin azaldığı dünya da yastığın altı bile güvenli değil.bir tek kriptolara güveniyordum onları bile ayçekirdeği rulosu gibi boşalttılar .

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
Toplam Hit: 3602 Toplam Mesaj: 38
kasa çelik kasa