folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Cemaat Yurdunda Kalanları Kyk'ya Mı Aktarıyorlar ?

Cemaat Yurdunda Kalanları Kyk'ya Mı Aktarıyorlar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Kurtcebe bunu yazdı

Böyle bişey varmı bilmem ama dershane,yurt, ev cart curt imkanı olan, orda sadece daha az aylık verdiği için durmak zorunda olan öğrenciler çıksınlar bir an önce. 2 sene bunların yurtlarda kaldım, sistem hepsinde aynıdır. Bir iki din allah kitap sohbeti ondan sonra siyaset. Ki benim olduğum dönemde akpye yamarlardı gençleri şimdi tam tersi.

bende hiç öyle olmadı hacı bende cemaatte kaldım ne namaza ne cumaya ne başka birşeye zorla çagırmadılar. giden kendi gidiyordu

2 yıllık üniversite hayatımın en rahat 3 ayını cemaatte geçirdim. 5 yıldızlı otel gibi keyif yaptım. Ateist biri olarak fazlası ile rahattım.

KYK veya Diğer yurtlarda soguktan donabilirsiniz , yemekler kötü olabiir su sorunu olablir ama cemaatte bunların hiç biri olmazdı ayrıyetten bir sorn varsa maks 2-3 gün içinde çözüyorlar. 

Yani hükümet zaten yeni kanunla öğrencilerin alayını kyk yurtlarına hapsetmek istiyor

kız erkek ogrenci birlikte ev tutmasını

insanların ( sadece cemaat degil diğe bazı yurtlarda böylee ) pansiyon yurtlarda kalmasını yasakladılar. 

Normal yurtlarında kendilerine bağlanmasını istiyorlar örnek özel bir yurtta kalsan bile giriş çıkış saatlerine sınırlama getirebilecekler.

işte biz bunlara ocluk diyoruz. Tek tip AKP yalakası bir gençlik yetiştirmek için çalışıyorlar.

Erdoğan her domakratikleşme , demokrasi dediğinde özgürlüğümüzün bir kısmını kaybettiğimizi unutmayın. Unutturmayın.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zodiac
    Zodiac's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Kurtcebe bunu yazdı

Böyle bişey varmı bilmem ama dershane,yurt, ev cart curt imkanı olan, orda sadece daha az aylık verdiği için durmak zorunda olan öğrenciler çıksınlar bir an önce. 2 sene bunların yurtlarda kaldım, sistem hepsinde aynıdır. Bir iki din allah kitap sohbeti ondan sonra siyaset. Ki benim olduğum dönemde akpye yamarlardı gençleri şimdi tam tersi.

bende hiç öyle olmadı hacı bende cemaatte kaldım ne namaza ne cumaya ne başka birşeye zorla çagırmadılar. giden kendi gidiyordu

2 yıllık üniversite hayatımın en rahat 3 ayını cemaatte geçirdim. 5 yıldızlı otel gibi keyif yaptım. Ateist biri olarak fazlası ile rahattım.

KYK veya Diğer yurtlarda soguktan donabilirsiniz , yemekler kötü olabiir su sorunu olablir ama cemaatte bunların hiç biri olmazdı ayrıyetten bir sorn varsa maks 2-3 gün içinde çözüyorlar. 

Yani hükümet zaten yeni kanunla öğrencilerin alayını kyk yurtlarına hapsetmek istiyor

kız erkek ogrenci birlikte ev tutmasını

insanların ( sadece cemaat degil diğe bazı yurtlarda böylee ) pansiyon yurtlarda kalmasını yasakladılar. 

Normal yurtlarında kendilerine bağlanmasını istiyorlar örnek özel bir yurtta kalsan bile giriş çıkış saatlerine sınırlama getirebilecekler.

işte biz bunlara ocluk diyoruz. Tek tip AKP yalakası bir gençlik yetiştirmek için çalışıyorlar.

Erdoğan her domakratikleşme , demokrasi dediğinde özgürlüğümüzün bir kısmını kaybettiğimizi unutmayın. Unutturmayın.

Yoo hayır ibadette sohbette vs kesinlikle zorlamaları yok bunu inkar etmek yakışmaz seninde dediğin gibi diğer özel yurtlara göre daha rahat ancak sohbetlerde siyasetten oldukça fazla bahsederler bu yüksek öğretim öğrencilerde biraz daha seyrek olur bilhassa liseli öğrenciler için çok yoğun bi fetullah propagandası var.

Ben kaldığım iki senede diğerler elemanlara göre bana soğuk davranılırdı bunda tabikide benim onlara karşı olan tavrım vs az çok ifşa etmiştim kendimi, kendileri gibi yaşam tarzı olmayan öğrencilere büyük ayrımcılık yaparlardı.

Ne olursa olsun ben bunların üst tabakadaki "örgüt" elemanlarından tiksiniyorum, olan iyi niyetli yurtlarda kendince bişey yapmaya çalışan belletmenlik bilmemnelik yapan gariban anadolu insanına oluyor.

mantığın korkunu yenemiyorsa kendini düşünenden sayma,
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ahmet & Elif.
    leadertay
    leadertay's avatar
    Erkek
    MustyKTE bunu yazdı

beyler az önce kız arkadaşım bi duyum almış , her odaya misafir öğrenciler yerleştirilecekmiş ,  ekstra yataklar geliyormuş odalara falan. 
    Cemaat yurtlarındakileri toplayacaklarmış galiba . 
    Sizin bilginiz varmı konu ile alakalı ? nedir ne değildir ?

evet doğru. şuan da cemeat yurtların da kalıp fikirlerinin örtüşmediği insanları atmaya başladıkları için yurtlardan (ve şuan olay mahkemelik çünkü ne kadar cemaat yurduda olsa orda ki insanlar da orda parasını verip kalıyordu) yapılan toplantılardan önce cemaat yurtarında telefonların kayıt yada dinlenme olaylarına karşı toplatıldığı için aşırı baskı uygulanmaya başladığı için ve bu olayı yaşamış insanlardan dün bizzat kendim dinlediğim için doğru  

Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm'ın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    kiz kardesim tarafindan dogrulanmis onerme. 4 kisilik odadaydi ranza yapiyorlarmis.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

yeterki o yurttan çıksın otellerde bile ağırlıcaklarmışşşşş :) yanlız çıkmayı düşünenler 30 marta kadar çıkın yoksa hükümetin durumu fena seçimlerde büyük süpriz olacak en fazla %35 :D

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    kalemlik bunu yazdı

yeterki o yurttan çıksın otellerde bile ağırlıcaklarmışşşşş :) yanlız çıkmayı düşünenler 30 marta kadar çıkın yoksa hükümetin durumu fena seçimlerde büyük süpriz olacak en fazla %35 :D

%40 ı rahat aşar istediğin iddaya girerim hoca :)

cesaretin varmı aşka?

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı
    kalemlik bunu yazdı

cesaretin varmı aşka?

hacı bi mesir macunun nu alırım ona göre ben varım :D %40 a varamıyacak

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    EdepsizPenguen bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı
    kalemlik bunu yazdı

cesaretin varmı aşka?

hacı bi mesir macunun nu alırım ona göre ben varım :D %40 a varamıyacak

%40 ın altına düşmesi durumunda hile ile her türlü yukarı taşırlar. hayatları buna bağlı. gerçekler ortaya çıkmasın diye hukuku yok edenlerden hereşeyi beklemek lazım ki zaten yapıyorlar :) 

%43 ile %47 arası alır diyorum 30 tl koyarım.

PanxeR tarafından 12/Mar/14 18:48 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

devlet yurtları kadar cemaat yurdu var.

o kadar insan devlet yurtlarına taşınırsa toplama kampı gibi olur. artık yer yatağında yan yana yatarlar.

Üstelik aşırı kızmış olanlar ona benzer dini kuruluşların yurduna kayıyor yada birkaç arkadaş ev tutuyor.

devlet yurduna gidecek kişi çok olmaz bence

seçim oranına gelince çok merak ediyorum. geçen sefer %51 di Eğer bu olaylar çıkmasaydı % 65 olur diye tahminim vardı

Ama bu olaylardan sonra %40-45 arası olacak kanaatindeyim

çünkü cemaat oy vermeyecek ama cemaate kızan diğer partilerden o  boşuğu dolduracak.

kendi içinde kayıplar olur

yeni anket bu olsun hangi parti % kaç alır şeklinde kim en iyi tahmin yürütüyor

Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Maxımum %40 oy bence.

matematik24.com
Toplam Hit: 2695 Toplam Mesaj: 21