folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Cep Telefonu Alırken Ve Servise Gönderirken Bir Daha Düşünün.

Cep Telefonu Alırken Ve Servise Gönderirken Bir Daha Düşünün.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dragoonx
    dragoonx's avatar
    Erkek

Cep telefonu tamir - onarım (temel elektronik de dahil) için sağlam eğitim seti olan arkadaşlar varsa lütfen esirgemesin. kendi söküğümüzü dikmek zorunda kalacağız artık.

Delikanlım! İyi bak yıldızlara. onları belki bir daha göremezsin. Belki bir daha yıldızların ışığında kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin… (Nazım Hikmet RAN)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    dragoonx bunu yazdı

Cep telefonu tamir - onarım (temel elektronik de dahil) için sağlam eğitim seti olan arkadaşlar varsa lütfen esirgemesin. kendi söküğümüzü dikmek zorunda kalacağız artık.

iFixit ?

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dragoonx
    dragoonx's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    dragoonx bunu yazdı

iFixit ?

Pek fazla bilinirliği yok gibi, yeni yeni gelişmeye başlıyormuş havası sezdim ama yinede site güzelmiş hocam, sağolasın.

Delikanlım! İyi bak yıldızlara. onları belki bir daha göremezsin. Belki bir daha yıldızların ışığında kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin… (Nazım Hikmet RAN)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iFixit dünyaca bilinen bir site. iPhone'dan tut Nokia 3310'nun tamirine kadar her şeyin tamiri makro fotoğraflar ile anlatılmış.

https://tr.ifixit.com/Guide/Nokia+3310+LCD+Replacement/73804?lang=en

https://tr.ifixit.com/Device/iPhone

https://tr.ifixit.com/Device/Android_Phone

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aress
    Aress's avatar
    Erkek

Cihazımda 1tane ölü piksel var mayıstan beri şimdi bu zamanda kvk nın nasıl bir yaklaşımı olur ücretsiz hizmetmi sunarlar yoksa eller yukarı donlar aşağımı derler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jubei
    Jubei's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Cihazımda 1tane ölü piksel var mayıstan beri şimdi bu zamanda kvk nın nasıl bir yaklaşımı olur ücretsiz hizmetmi sunarlar yoksa eller yukarı donlar aşağımı derler.

Sen yine de şansını bir dene, bakatsıb donla ile ilgili bir şey istemezler. :)

Olmaz ise tüketici hakem heyeti veya tüketici mahkemesi kesin çözüm olur.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

cep telefonu veya diğer cihazlar teknik servisi için tek bir kaynak hiç bir zaman yeterli olmaz. Her cihaz için onarım videosunu izlemeniz gerekiyor.

örnek bir iphone 6 ile 8 in ekranı parmak izi okuyucu vs açma sökme yerleri aynı değil.

yine her samsung da da aynı şekilde değil kimisi direk sök aç kimisi ısıtıp açıp sonra yapıştırmak gerekiyor.

ifixit aslında yeni çıkan cihazları çabuk eklediği için her ne kadar iyi olsada biraz işin ticari yönüylede ilgileniyor her cihaz için açma setlerini de satıyorlar sitelerinde buda bazen o aletler olmadan sanki açılamayacakmış gibi gelebiliyor fakat her zaman öyle olmuyor.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

iFixit dünyaca bilinen bir site. iPhone'dan tut Nokia 3310'nun tamirine kadar her şeyin tamiri makro fotoğraflar ile anlatılmış.

https://tr.ifixit.com/Guide/Nokia+3310+LCD+Replacement/73804?lang=en

https://tr.ifixit.com/Device/iPhone

https://tr.ifixit.com/Device/Android_Phone

Güzel site hıcam arada paylaş hayrına böyle siteleri 

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Aress bunu yazdı

Ücretsiz ekran değişimi hakkın var hocam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saku
    saku's avatar
    Erkek
    dragoonx bunu yazdı

+1 

Genelde işimi youtubedan görüyorum ama böyle bi eğitim seti varsa ben de bilgilenmek isterim.

Toplam Hit: 3956 Toplam Mesaj: 24
apple samsung lg apple huawei servis