Cep Telefonu İle Mısır Patlatmak ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

dene abi denemesi bedeva sonuçta.. orda 3 telefonla 7-8 tane mısırı patlatılıyorsa sen 5-6 telefonu koy o şekle 1-2 tane mısır at ortaya başlat deneyini..

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

zone bunu yazdı:
    -----------------------------

dene abi denemesi bedeva sonuçta.. orda 3 telefonla 7-8 tane mısırı patlatılıyorsa sen 5-6 telefonu koy o şekle 1-2 tane mısır at ortaya başlat deneyini..

üşenmiycem deniycem amk :D 

video çekebilri miyim bilmiyorum :D 

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

dokunmayım barışıma :)

Beyler ben feyk mi degil mi sormuyorum bu işin hilesini bilen varmı diyorum bazıları alta ısıtıcı koyuyor tamam da bazıları mermer masada yapıyor bu işi, mikrodalga ışınları filan yayan bi cihaz ne bilim mor ötesi kızıl ötesi ışınlar filan mı kullanıyorlar :)

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

someone_from_71 bunu yazdı:

dokunmayım barışıma :)

Beyler ben feyk mi degil mi sormuyorum bu işin hilesini bilen varmı diyorum bazıları alta ısıtıcı koyuyor tamam da bazıları mermer masada yapıyor bu işi, mikrodalga ışınları filan yayan bi cihaz ne bilim mor ötesi kızıl ötesi ışınlar filan mı kullanıyorlar :)

face gelsene 2dakka :D 

bi çaldırda deneyim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

üşenmedim denedim :D 

3telefonuda koydum hepsinin sonuna kadar çaldırdım..

hiç biride patlamadı.

lakin hala şu wikipedia'daki şeyler takılmıyor değil..

"....Bu banttaki elektromanyetik radyasyon kaynaklarına Cep telefonu, Baz istasyonlar, Mikrodalga ısıtıcılar örnek verilebilir. Bu kaynakların yakın ve yüksek güçte olması, IR gibi vücutta ısınmaya sebep olur. Ancak bu ısınma deriye değil, vücudun derinliklerine işleyebildiğinden hem hissedilmesi zordur, hem de bu aşırı ısınma insana zararlı olabilir. Tam kesin olmamakla birlikte, bu tür ısınmanın kanserojen etkilerinin olabileceğini düşünen bilim çevreleri vardır. Ancak gücün çok yüksek, mesafenin de çok yakın olması durumunda IR'de olduğu gibi yanma (pişme) belirtileri derhal görülür. Örneğin bir cep telefonunun çıplak antenine parmağınızla (sıkmadan) hafifçe dokunursanız parmağınızda yanık oluşabilir."

neyse en iyisi mısırı ocakta patlatıyımda film izleyim ben :D 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

BarisYigit bunu yazdı:

someone_from_71 bunu yazdı:

evet hocam yeni gördüm aradım çıkmamıştı da buldum, orda da pek bi cevap veren olmamış, bu işin fakesini soruyorum ben, işin püf noktası ne.. 

Edit : barış, dostum 3 telefonun manyetik alanıyla elektrik alanıyla böle mısır patlarsa beynimiz de patlar :) 

zaten eski telefonlarda bu değer çok yüksek olduğu için bas bas bağırıyorlardı kanser riski var hastalık riski var vs.

verdiğim wiki linkinde telefonların sar değerleri yazıyor.

SAR (Specific Absorbation Rate) özgül soğurma oranı, kilogram doku başına yutulan elektromanyetik gücü gösterir. Canlılarda SAR değerinin ölçülmesi için (akupuntur iğnelerine benzeyen) küçük, ince antenlerin doku içerisine sokularak elektrik alan değerinin ölçülmesi gerekir. Bunu hiçbir canlıda yapamazsınız. Bu nedenle, günümüzde SAR değeri ya elektriksel özellikleri insana EM olarak benzeyen robotlar kullanarak laboratuarlarda ya da bilgisayarda matematiksel modellerle elde edilmekte.

Yani kısaca cep telefonları bazında SAR bir cihazın yaydığı elektromanyetik güçtür. İşte bu yüzden cep telefonlarının SAR değerleri aslında çok önemlidir. Çünkü cep telefonları hepimizin artık günlük vazgeçilmez bir unsuru olmuş, yanımızdan ayırmadığımız bir uzvumuz olmuştur nerdeyse.
    Yüksek SAR değerine sahip cihazların etkileri ise kısaca şunlar:

@smirnoff "Sar dediğin radyasyon , Radyasyon mısır patlatırsa halimiz harap."

http://tr.wikipedia.org/wiki/Radyasyon

http://tr.wikipedia.org/wiki/Mikrodalga_f%C4%B1r%C4%B1n

şunlara bi göz at hocam :)

senmi yazdın yoksa cp mi yaptın bilmiyorumda burada yanlış bilgilendirme var

sar açılımındada anlayacağın üzere kütle başına soğurulan enerji 

telefonun yaydığı enerji değil telefon yüzünden vicuduna giren enerji

ayrıca telefonun yayınımından(radyasyon) basadeceseksen

şunlardan bahsedebilirsin ama elektromanyetik radyasyonda pek kullanılmaz

E=hf (tek bir foton)   toplam yaydığı enerji/E buradan saniyede kaçtane foton yaydığını bulabilirsin bununda birimi bequriel(yazım yanlış olabilir)

onunda dışın birim kütle başına soğurulan enerji

sar ın birimi gray olması lazım 

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek

hocam ilk paylaştığın videoyu  bilmem ama edit de paylaştığın 2. video cok belli fake

alttan cakmakla yapıyolar ya var mı böyle bişey 

Mobil uygulama geliştirilir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Dar gelirliliğin alaemi yok bir mısır patlatma makinası aldınız bitti gitti,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

la ben mısırları patlattım yedim üstüne bugün yine patlattım siz hala bunu mu tartışıyonuz :D

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

üşenmeyip o saatte denediysen TBT olarak sana bi makinasını alalım bari :9

ayrıca teller hoşuma gitti sevdim.

ben de istiyom :F

Toplam Hit: 4567 Toplam Mesaj: 34