folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Cep Telefonuna Belli Saatlerde Mesaj Attırmak?(Soru)

Cep Telefonuna Belli Saatlerde Mesaj Attırmak?(Soru)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Hocalar google da arama yaptım ingilizce birkaç döküman çıktı ama aradığım şey değil sanırım.Kısaca durumumu anlatayım bana bir program lazım fakat cep telefınları için yazılmıs olmalı uzantısı da .sis değil .jar olmalı.

Şimdi istediğim özellikler

-Belli saat aralıklarında örneğin 1.30 saatte bir belirlediğim numaraya sabit bir metni göndermeli
    -Nokia 5310 xpressmuic ile uyumlu yani uzantı desteği .jar olmalı
    -Program benden bağımsız bu aralıklarda mesaj gödermeli kendi kendine kısacası

Bu program benim hayatımı epey kolaylaştıracak bişey.Lisanslı ise lisans satın almaya razıyım.
    Java programcısı varsa aranızda ya da bu tür işlevi olduğunu bildiğiniz bir yazılım yardımlarınızı bekliyorum.

Programı ücretli yazarım diyen müridler varsa da serdar@birboluiki.net adresinden benimle irtibata geçerlerse çok iyi olur.

Böyle birşey yapabilirsem hayatım çok kolaylaşmış olacak (:

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    heza
    heza's avatar
    Erkek
    sanki vardı die hatırlıyom ama bi araştırayım bulursam yazarım

"We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

vodafone da öyle bir srvis var sanırım

özel servisler ><  özel mesaj ><  ileri tarihli mesaj  vodafone da bu var :D 

Boş İşler Uzmanı..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alp
    alp's avatar
    Erkek

Eğer sadece telefon destekli olacaksas bilemiyorum ama

www.pusulasms.com web'den sms gönderme işini yapıyo. üye olup, ücret ödeyip kontör alıyosun siteden.

daha sonra sana verdikleri api referanslarıyla telefon kullanmadan sms gönderiyosun. senin sorunun için mesela

bi vbasic programı yaparsın(çünkü bildiğim kadarıyla sadece vbscript dillerinde kullanabiliyosun), program sürekli çalışır timer ile kontrol sağlayıp zamanı geldiğinde bu api referanslarını kullanarak sms'i gönderirsin. hatta bu hizmet sayesinde mesaj ulaştı mı ulaşmadı mı, ulaşmadıysa niye ulaşmadı gibi bilgilendirmeler de var. ama istersen program yazmadan sadece siteyi kullanarak ileri tarihli sms olayı vardı sanırım onu yapabiliyosun.

her neyse, siteyi incele sen: http://www.pusulasms.com daha sonra takıldığın yerleri tartışalım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler aslında benim dediğim tek numaraya 1-30 2 saatte bir nasılsın ne yapıyorsun gibi tek metin gönderecek bir program vadofone değil hattım ama bunu sürekli yapacak birşey kendi hattım üzerinden iyi olur bu pusulasms te bunu sağlayabilir miyim? Aslında PC' den bağımsız cep telefonu için olsa süper olurdu.Çok mu şey istiyorum =) mig33 gibi mobitwitter gibi telefon uygulaması olsa yalnızca bu işi yapacak basit bir uygulama 1-30 saatte bir mesaj gönderecek altı üstü.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    h4cky0u bunu yazdı:
    -----------------------------

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler aslında benim dediğim tek numaraya 1-30 2 saatte bir nasılsın ne yapıyorsun gibi tek metin gönderecek bir program vadofone değil hattım ama bunu sürekli yapacak birşey kendi hattım üzerinden iyi olur bu pusulasms te bunu sağlayabilir miyim? Aslında PC' den bağımsız cep telefonu için olsa süper olurdu.Çok mu şey istiyorum =) mig33 gibi mobitwitter gibi telefon uygulaması olsa yalnızca bu işi yapacak basit bir uygulama 1-30 saatte bir mesaj gönderecek altı üstü.

altı üstü diyorsunda hocam o kolay degil o kadar:) telefonların dışardan kontrolü için AT kodları var ve seri haberlesme yapabiliyorsun.Bu olayda her telefonla mümkün olmuyor.genelde nokianın telefonları ıle oldugunu duydum.PCden bagımsız olarak bu işi yapabılıyorsun ama onemlı olan uygun telefonu bulmak piyasada.Bende cok arastırdım bu olayı ama bıraz sermaye ısteyen bır ıs:)telefon alma acısından yoksa gerısı kolay ıstedıgın numaraya attırır mıkroıslemcı/elektronik bilgisi olan.Onemlı olan haberlesmeyı saglamak.Eger ıstersen bır arastırayım ben ırtıbata gecelım senınle hocam.ama java v.b gibi telefona adapte olan bır yazılım istiyorsan mümkün degil benım capımı aşar.Sadece dışardan bır mıkroıslemcı ıle telefona hükmedebilirsin benım verebılcegm fıkır budur.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    HeadBanger bunu yazdı:

bunu yazmak için girmiştim :) ileriye dönük 1,30 saatte bir ayarlarsın atar ama kontör yer o ayrı :)

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cordelian
    cordelian's avatar
    Banlanmış Üye
    Homo
    eray bunu yazdı:
    HeadBanger bunu yazdı:

bunu yazmak için girmiştim :) ileriye dönük 1,30 saatte bir ayarlarsın atar ama kontör yer o ayrı :)

Bu msj attırma olayı hertürlü yicek ztn hocam ama senın dedıgın servısle heralde vodafone + kdv + ötv + sbs eklemelerıde yapar:) Gsm pahalı iş.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek
    Turkcell in ücretsiz sms lerinden gönderse ya (: Vodafone a geçebilirim sırf bu iş için ya da müştri hizmetlerini arayıp böyle bir talepte bulunsam ilgilenirler mi ki?
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    hocam mevzu ne eğer 1 haftalık felansa ben atayım senin yerine :D

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opensource2009
    opensource2009's avatar
    Erkek

Hocalar sağolun mesajlarınız için şuan sandman ile irtibattayız sağolsun ilgilendi.Ne işte kullanacağımı yazmamıştım belli aralarda kız arkaşıma mesaj atacak oda ilgisizsin diye trip atamayacak :D Hatta random saatlerde mesaj atacak sanırım =)

Telde günde 2-3 saat konusanlar yüzünden biz mağdur oluyorduk ((:

Toplam Hit: 2528 Toplam Mesaj: 12