folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Cep Telefonunun Şebekesini Kullanarak PC Den Sms Gönderme

Cep Telefonunun Şebekesini Kullanarak PC Den Sms Gönderme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Benim için çok önemli olan ancak henüz beceremediğim bir olay bu. Ben birçok kişi gibi cep telefonundan mesaj yazmayı sevmiyorum. Ayda 2000 sms hakkım olmasına rahmen bu kotanın %1 ini bile kullanmıyorum. Bazen bir şeyi hemen sms ile bildirmem gerekiyor. Ancak cepten yazmak istemiyorum.

Öncelikle belirmem gerekenler:

-Günün büyük bir çoğunluğunu pc başında geçiriyorum.

-Masaüstü PC kullanıyorum. Windows 7 Home Premium 64 bit işletim sistemi ile.

-Masaüstü PC me bağlı bir wireless alıcı var. ( Poly Gold PG-720 modeli ve gayet güçlü)

-Şuanda kullandığım telefon Samsung Galaxy Gio.

-Telefonun işletim sistemi: Android 2.3.5 Gingerbread

İstediklerim:

-Telefonu wireless üzerinden bilgisayara bağlamak istiyorum. Herhangi bir kablo bağlamak istemiyorum.

-Masaüstünde bir uygulama üzerinden sms atabilmek istiyorum. Yazdığım sms telefonun şebekesi üzerinden gönderilsin ki sms kotamı kullanmış olayım.

Denediklerim:

-Kies in güncel versiyonu pc de yüklü. Cihazımı görüyor. Ancak kies sadece yedekleme, güncelleme, dosyalara erişim vs.. işlemlere yarıyor. Sms göndermiyor.

-Samsung New PC Studio güncel versiyonu yüklü. Bu programın özellikler tam istediğim gibi. Sms gönderme widget ı da var. Tam istediğim gibi. Ancak 2 sorun var:

1- Programa wireless ile bağlanılmıyor.

2- Kablo ile usb den bağlanmak istediğimde telefonumu görmüyor. Daha doğrusu Telefonu bellek olarak görüyor. Dolayısıyla sadece hafıza kartındaki dosyalara erişebiliyorum. Ama telefonu bir cihaz olarak görmüyor.

Birçok müridin benzer şeyler aradığını da biliyorum. Şuanda farklı yollarda araştırıyorum.

Şuanda sadece Samsung New PC Studio telefonumu bir cihaz olarak görse yine işimi görür. O zaman sms gönderebilirim.

Saygılarımla,

opusdei

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nitrous
    Nitrous's avatar
    Erkek

tek ihtiyacın 40 50 milyonluk bluetoothlu nokia telefon ve pc suite:) ya da aveanın vardı galiba bu işe yarayan programı online işlemden de yapılabiliyordu galiba telefon kapalı dahi olsa o hesabından sms atabiliyordun 

<< Nitrous@TahriBaT.com >>
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Nitrous bunu yazdı:
    -----------------------------

tek ihtiyacın 40 50 milyonluk bluetoothlu nokia telefon ve pc suite:) ya da aveanın vardı galiba bu işe yarayan programı online işlemden de yapılabiliyordu galiba telefon kapalı dahi olsa o hesabından sms atabiliyordun 

Hocam Turkcell in de online sms atma uygulaması var. Web üzerinden. Gayet kullanışlı. Ama Bedava mesaj kotam var. Orada 16 sms = 40 kuruşa atabiliyorsun. Paketini yada kotanı dikkate almadan para kesiyor....

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExcellencE
    ExcellencE's avatar
    Erkek

bi program vardı

telefonu pc ye bluetooth üzerinden bağlayıp sms atabiliyordun

adını yazarım hatırlayınca

edit:http://www.fjsoft.at/en/ buraya bak

Yapay zeka, zeka değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ExcellencE bunu yazdı:

bi program vardı

telefonu pc ye bluetooth üzerinden bağlayıp sms atabiliyordun

adını yazarım hatırlayınca

edit:http://www.fjsoft.at/en/ buraya bak

Programı indrdim kurdum. Wireless bağlantısını destekliyor. Telefona da client kurmamı istedi onu da kurdum. Ama nedense pc ile telefon birbirine bağlanamadı. Bluetooth ile bağlandıktan sonra zaten Samsung New Studio yeterli gelecektir. Hatta görsel olarak daha ii.

Neyse biraz yatayım da ayık kafayla yarın bir daha denerim.

İlgilenen herkese teşekkür ederim.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

RemoteSMS programını bul tarayıcı üzerinden bağlanıp mesaj alıp gönderebiliyorsun.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Edit : Airdroid programını kullan dostum . Wifi ile bağlan ağa telefon ip verecek tarayıcında o ip yaz şifreyi gir olsun bitsin

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gecement
    Gecement's avatar
    Erkek

Aynı telefonu bende kullanıyorum.

MyPhoneExplorer olabilir (marketten indir) (dosya düzenleme vs vs özellikleride mevcut)

Benim tavsiyem ise Browser Texting (internet tarayıcını kullanarak yolluyorsun. Aynı mirc gibi düşünebilirsin. Sağda rehberin solda açılmış tab lar şekilde mesajlaşma alanın. Reklam vs da yok)

her ikisinde de wireless üzerinde bağlantı sağlayabilirsin.

Benzer bi konu daha önce açılmıştı orada farklı önerilerde bulunanlarda olmuştu. Tavsiylerim tatmin edici olmazsa o konuya bi bak derim.

edit: remote demişler ancak o da tarayıcı çok kasıyor diye kalmış aklımda. Reklamıda cabası :)

Solak Cerrah
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Anlaşılan pc ye bir bluetooth aparatı almak gerekecek...

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EMRE955
    EMRE955's avatar
    Erkek

takipteyim..

xxx
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

czk

arbeit macht frei