folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Çeşitli Savaş Anılarının Anlatıldığı Kitaplar Arıyorum

Çeşitli Savaş Anılarının Anlatıldığı Kitaplar Arıyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxkomandoxx1
    xxkomandoxx1's avatar
    Erkek

Geçen gün osman pamukoğlunun unutulanlar dışında yeni birşey yok kitabını okudum çok hoşuma gitti.

Bu tarz savaş anılarının birinci ağızdan anlatıldığı kitaplar arıyorum. (Che guevera felanda olur fakat hangi kitabı bu dediğim tarza yakındır orasını bilmiyorum)

Osman pamukoğlunun unutulanlar dışında yeni birşey yok kitabından alıntı. Bu tarz anlatıma sahip kitaplar arıyorum kısacası

"Bu operasyonlar sonucu 107 PKK militanı ölü olarak ele geçirildi. Şemdinli
    Kuringan Tepedeki operasyonda 3. Dağ ve Komando Taburundan bir teğmen PKK'nın takım düzeyindeki bir
    lideriyle, ikisi de ayakta ve 20 metre mesafe içerisinde, bizim teğmenin omzunda hafif tanksavar
    silahı (Law) karşı tarafın omzunda ise RPG-7 roketatar olduğu halde, karşı karşıya geldiler.
    Đkisinden hangisi kendi silahını da-. ha erken ateşlerse yaşama hakkı onun olacaktı. Teğmen cıva
    gibi bir hareketle omzundaki tanksavar silahını ateşleyip karşısındakini kömür haline
    getirdi.
    "

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxkomandoxx1
    xxkomandoxx1's avatar
    Erkek

up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akmarky
    akmarky's avatar
    Erkek

Cizik up olsun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihcan38
    salihcan38's avatar
    Erkek

howard fast-spartaküs kitap yurdundan aldım başka yerde bulamadım diziden daha farklı ilerleyen bi kurgusu var  ama  dizi bu kitaptan esinlenmiş diye filan dumuştum eski bi kitap hatta benimaldığım kitapta bandrol bile yok. ama herşeye rağmen okunabilir güzel analizler spartaküs ün güzel diyalogları filan hoş okunur.

düzeltme : pardon konuyu okumadan girdim sadece başlığı okumamın maduru oldum.

salihcan38 tarafından 17/Şub/14 20:01 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxkomandoxx1
    xxkomandoxx1's avatar
    Erkek

:D demekki dediğim tarzda kitap yok cevap gelmediğine göre

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CosTeR
    CosTeR's avatar
    Erkek

che nin savaş günlükleri ve bolivya günlükleri var onu oku tavsiye ederim  güzeldir hüsrev geredenin de anıları var ayrıca bir yedek subayın savaş anıları var  ernest hemingway in güneşde dogar adılı kitabı var bir savaş pilotunun anıları var  siper mektupları var  andrew wheaftcroft un kapıdaki düşman kitabı  var c.s forester ın bismark ı batırın adlı kitap var bunlar aklıma gelenler bak içinden seç eger begenmezsen yine tavsiyede  bulunurum 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek

ayşe kulin'in nefes nefese kitabını öneririm.2.dünya savaşında geçiyo olaylar.

http://www.idefix.com/kitap/nefes-nefese-ayse-kulin/tanim.asp?sid=H3JVOCABRN5N5IN1WPMK

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    xxkomandoxx1 bunu yazdı

agahsga :D Kemal Tahir'in kitapları romandır ama sağlamdır hocu okuyabilirsin. Philip Stoddard'ın Teşkilat-ı Mahsusa var, Eşref Kuşçubaşı'nın anlatımıyla. Yine Kuşçubaşı'nın hatıratı niteliğinde Hayber'de Türk Cengi vardır ( bulmak çok zordur, sanırım piyasadaki son numuneyi ben almıştım). Efendime söyleyeyim, Arif Cemil Denker'in Birinci Dünya Savaşı'nda Teşkilat-ı Mahsusa kitabı var.

Teşkilat'ın İki Silahşoru var Soner Yalçın'ın, her ne kadar ufurmece ve Soner'i kandırmaca olsa da.İhsan Aksoley'in vardı gene Teşkilat ı Mahsusa ile alakalı, bir subayın hatıratıydı anımsayamadım şimdi.Netten bakarsan görürsün. Şimdilik alıma gelenler bunlar ama kitapyurdu'nda savaşlar ve hatırat kategorilerine bakarsan aradığın tarzda çok eser bulabilirsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xxkomandoxx1
    xxkomandoxx1's avatar
    Erkek
    CosTeR bunu yazdı

che nin savaş günlükleri ve bolivya günlükleri var onu oku tavsiye ederim  güzeldir hüsrev geredenin de anıları var ayrıca bir yedek subayın savaş anıları var  ernest hemingway in güneşde dogar adılı kitabı var bir savaş pilotunun anıları var  siper mektupları var  andrew wheaftcroft un kapıdaki düşman kitabı  var c.s forester ın bismark ı batırın adlı kitap var bunlar aklıma gelenler bak içinden seç eger begenmezsen yine tavsiyede  bulunurum 

Çok teşekkürler en kısa zamanda alıcam bu yazdıklarını

Sencer bunu yazdı
    xxkomandoxx1 bunu yazdı

agahsga :D Kemal Tahir'in kitapları romandır ama sağlamdır hocu okuyabilirsin. Philip Stoddard'ın Teşkilat-ı Mahsusa var, Eşref Kuşçubaşı'nın anlatımıyla. Yine Kuşçubaşı'nın hatıratı niteliğinde Hayber'de Türk Cengi vardır ( bulmak çok zordur, sanırım piyasadaki son numuneyi ben almıştım). Efendime söyleyeyim, Arif Cemil Denker'in Birinci Dünya Savaşı'nda Teşkilat-ı Mahsusa kitabı var.

Teşkilat'ın İki Silahşoru var Soner Yalçın'ın, her ne kadar ufurmece ve Soner'i kandırmaca olsa da.İhsan Aksoley'in vardı gene Teşkilat ı Mahsusa ile alakalı, bir subayın hatıratıydı anımsayamadım şimdi.Netten bakarsan görürsün. Şimdilik alıma gelenler bunlar ama kitapyurdu'nda savaşlar ve hatırat kategorilerine bakarsan aradığın tarzda çok eser bulabilirsin.

Teşekkürler hocam yazdıklarına bakıcam

Nako19 bunu yazdı

http://www.idefix.com/kitap/nefes-nefese-ayse-kulin/tanim.asp?sid=H3JVOCABRN5N5IN1WPMK

Teşekkürler

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lacuradeamore
    lacuradeamore's avatar
    Erkek

Hocam Kudret Cengiz paşanın Engizek Kartalı kitabını tavsiye ederım terörle mücadele anılarını anlatıyor

Ben veremden öldüm Belki ölmezdim Sıkıntım olmasa Paradan yana.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    holederma
    holederma's avatar
    Erkek

Nako19 bunu yazdı

Teşekkürler

önemli değil hocam 

İtten korkmam kemiksizim , s.kten korkmam deliksizim...
Toplam Hit: 2574 Toplam Mesaj: 23