folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Çevremiz İçin Mi Yaşıyoruz Gerçekten

Çevremiz İçin Mi Yaşıyoruz Gerçekten

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    acikistihbarat
    acikistihbarat's avatar
    Erkek

Sokarfeys bunu yazdı:
    -----------------------------

acikistihbarat bunu yazdı:

menzile mi takılmaya başladın hayırdır ?

herhangi bir yere bağlı değilim ama tek başıma bu savaşı kazanamayacağımı da biliyorum, cephe seçmem lazım farkındayım

bu gibi durumlarda salt dini-manevi hedefler yeterli gelmeyebilir.bu, dinin bir eksikliği değil insanın kavrayışıyla alakalıdır. içinde bulunduğun vaziyeti bir mücadeleye çevirmen ve seni esir almaya çalışanlara karşı bir savaş başlatman gerekiyor ki bir nebze yol alabilesin. kulağa fantastik ve delice gelebilir ancak yapman gereken budur. nasıl bir mücadeleden bahsettiğimi zaten biliyorsun ve bilmen gereken bir konu daha bu mücadelede cephelerde savaşan çok insan var şu anda. çevrende biraz dikkatli bakarsan fazlasıyla göreceksin. terhis olduğunda elinde sadece mutluluk olacak daha fazlası değil.

matrix gibi oldu la :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sokarfeys
    Sokarfeys's avatar
    Erkek

pirax bunu yazdı:

ben de uzun yıllarca sana anlattıklarını hep başkalarına anlatırdım, şimdi dönüp geçmişe baktığımın da ne kadar da mal bir çocukmuşum diye kendimle dalga geçiyorum.

Ama dediğim gibi, şu hayatta herkes işine geleni, mutlu olduğu şeyi, ona fayda sağlayan şeyi seçiyor.Kimse sevdiği için yapmıyor bunları, senin için demiyorum, genel olarak.Buna eminim

ha ben çıkarsızca bağlanmıştım orası ayrı, sen diyorsun ya müsibet gelince anladım, ben de gel gör ki müsibetler gelince anladım, ha bi de düşünce kendinden başka kimse olmadığını, kimsenin sana yardım etmediğini gördüm.Acı ama gerçek, neye inanırsan inan yalnızsın, yalnız kalıyorsun

beni o kötü halden uzaklaştıran müsibet şuydu; kütahyada okuldaydık, paramız bitmişti, ev sahibi ile yaptığımız kontratın bitmesine 4 gün vardı ve kimseden 5 kuruş alacak durumda değildik, evde erzak tükendi tükenecej durumdaydı yani hatırlıyorum 6 yumurtamız kalmıştı sadece

gecenin bir yarısı dışarı çıkıp bakkalların dolaplarından ekmek alıyorduk o gece fatih (HannibALgan) baygınlık geçirdi, hepi topu 2-3 bin nüfuslu yer hastaneye zar zor gittik, ilaç vercekler tansiyon düşük iğne yapamıyolar, bursaya sevk etcekler edemiyorlar bende telefonla ulaşabildiğim arkadaşlara ulaşmaya çalıştım ama hepsinin de bir bahanesi vardı. o an bir saniye içerisinde aklımdan mlyarlarca şey geçti rakı sofrasında delikanlılık yapanlar neredeydi, paramız varken etrafımızda uçuşanlar şimdi nolmuştu da kaçmıştılar

bir de şu var basit bir haslık halinde bile kimsenin bana faydası yokken ye gerçekten bir hesap günü varsa ben bu kadar hesabı nasıl öderim diye düşünmeye başladım, içimi bir korku ve tedirinlik aldı. işlediğim günahlar gözlerimin önünde uçmaya başladı sandalyeye çöküp kalmışım o sırada fatih uyandı bana bakıyordu, gözgöze geldik o an ne kadar boş bir hayatın içerisinde olduğumuzu benimde fatihinde ve bütün insanların da ne kadar yalnız olduğunu anladım

ve o gece kendime bir söz verdim bir elif kadar dosdoğru olucam diye, şükür şu ana kadar o yolda gidiyorum, allah ayırmasın

İşimi bitirmek için koca bir ordu lazım!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

bence doğru yoldasın. çok ufak bi manevi doygunluğa ulaşınca bile populerizme bağımlı insanlara çekici gelen şeyler sana itici geliyor. mesela şu üstteki videoyu izleyince benim midem bulanıyor. tabi ki sağlıklı her erkek gibi cinsellik benim için de bir ihtiyaç. ama sadece ihtiyaç, yaşama amacı değil. bana göre asıl o videodaki yaşam tarzına sahip kişiler boş yaşıyor. düşünsene benim ibadet ederek ulaşacağım manevi doygunluğa (onların amacına göre değerlendirirsek) 1 milyon kişiyle yatsalar bile erişemeyecekler. sence de ne kadar boş değil mi? hayvan gibi sevişip her gece başka biriyle yatsan ne olacak? her gün sızana kadar içsen ya da? ölmeyecek misin? dolu mu yaşamış olacaksın? hiç sanmıyorum.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jon6
    jon6's avatar
    Erkek
    Sokarfeys bunu yazdı:

pirax bunu yazdı:

ben de uzun yıllarca sana anlattıklarını hep başkalarına anlatırdım, şimdi dönüp geçmişe baktığımın da ne kadar da mal bir çocukmuşum diye kendimle dalga geçiyorum.

Ama dediğim gibi, şu hayatta herkes işine geleni, mutlu olduğu şeyi, ona fayda sağlayan şeyi seçiyor.Kimse sevdiği için yapmıyor bunları, senin için demiyorum, genel olarak.Buna eminim

ha ben çıkarsızca bağlanmıştım orası ayrı, sen diyorsun ya müsibet gelince anladım, ben de gel gör ki müsibetler gelince anladım, ha bi de düşünce kendinden başka kimse olmadığını, kimsenin sana yardım etmediğini gördüm.Acı ama gerçek, neye inanırsan inan yalnızsın, yalnız kalıyorsun

beni o kötü halden uzaklaştıran müsibet şuydu; kütahyada okuldaydık, paramız bitmişti, ev sahibi ile yaptığımız kontratın bitmesine 4 gün vardı ve kimseden 5 kuruş alacak durumda değildik, evde erzak tükendi tükenecej durumdaydı yani hatırlıyorum 6 yumurtamız kalmıştı sadece

gecenin bir yarısı dışarı çıkıp bakkalların dolaplarından ekmek alıyorduk o gece fatih (HannibALgan) baygınlık geçirdi, hepi topu 2-3 bin nüfuslu yer hastaneye zar zor gittik, ilaç vercekler tansiyon düşük iğne yapamıyolar, bursaya sevk etcekler edemiyorlar bende telefonla ulaşabildiğim arkadaşlara ulaşmaya çalıştım ama hepsinin de bir bahanesi vardı. o an bir saniye içerisinde aklımdan mlyarlarca şey geçti rakı sofrasında delikanlılık yapanlar neredeydi, paramız varken etrafımızda uçuşanlar şimdi nolmuştu da kaçmıştılar

bir de şu var basit bir haslık halinde bile kimsenin bana faydası yokken ye gerçekten bir hesap günü varsa ben bu kadar hesabı nasıl öderim diye düşünmeye başladım, içimi bir korku ve tedirinlik aldı. işlediğim günahlar gözlerimin önünde uçmaya başladı sandalyeye çöküp kalmışım o sırada fatih uyandı bana bakıyordu, gözgöze geldik o an ne kadar boş bir hayatın içerisinde olduğumuzu benimde fatihinde ve bütün insanların da ne kadar yalnız olduğunu anladım

ve o gece kendime bir söz verdim bir elif kadar dosdoğru olucam diye, şükür şu ana kadar o yolda gidiyorum, allah ayırmasın

bu ve bunun türevi olayları çok kez yaşadım, öyle yoruldum ki artık kafam, bedenim kaldırmıyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jon6
    jon6's avatar
    Erkek

ha ayrıca şunu da ekleyeyim, sen sadece yaşadığın 1 olay ile bu hale geldin, ben sana bir olaydan değil, çocukluğumdan, küçüklüğümden, gencliğimden beri görüp yasadıklarımdan yola çıkarak neden bu hale geldiğimi anlatıyorum.
    Eğer buraya yazayım, sana yemin ederim ki en dindarı bile inancını yitirmezse bir şey bilmiyorum

Eskiden ateistler olsun vb.ler olsun, hep farklı gözle bakardım, sadece gördüğümle değerlendirirdim adamları.çünkü bir maldım, çünkü bana öyle öğrettiler, öyle empoze ettiler.Gidip sormadım onlara, neden diye ? bugün bu ve buna benzer bir çok kesimi eleştiriyorlar, ama o adamların, o çocukların gidip hayatlarına bakın, neden böyle olduklarını anlayacaksınız.

eskiden kaçtığım bu adamlar şimdi arkadaşlarım.Dünyada hiçbir şey nedensiz olmaz.
    yıllarca bu adamları öcü gibi gösterdiler, eğer onlara sorarsanız neden diye size çok güzel cevap verirler, işte o zaman anlamış oluruz.

sığ biri iken şimdi farklılıklarla yaşamayı öğrendim, farklı insanlarla yaşamayı öğrendim, çünkü sorgulamayı öğrendim, en önemlisi de ne biliyor musun, neden ? diye sorabilecek cesareti, özgüveni kazandım.
    Kimsenin dediklerini değil, gidip bizzat o insanla konuşarak öğrendim her şeyi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sokarfeys
    Sokarfeys's avatar
    Erkek

pirax hacım senin söylediklerine katılırım, çünkü aynı şeyleri görmüş geçirmişiz bana da böyle ön kabullerle veya önyargılarla yaklaştıkları için ve fazla rahat büyüdüğümden olsa gerek saçmalığa balıklama atladım biraz da nasip meselesi tabi, ne demiş atalarımız kısmetse gelir çinden yemenden kısmet değilse ne gelir elden 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

Sokarfeys bunu yazdı:

menzile mi takılmaya başladın hayırdır ?

herhangi bir yere bağlı değilim ama tek başıma bu savaşı kazanamayacağımı da biliyorum, cephe seçmem lazım farkındayım

bu gibi durumlarda salt dini-manevi hedefler yeterli gelmeyebilir.bu, dinin bir eksikliği değil insanın kavrayışıyla alakalıdır. içinde bulunduğun vaziyeti bir mücadeleye çevirmen ve seni esir almaya çalışanlara karşı bir savaş başlatman gerekiyor ki bir nebze yol alabilesin. kulağa fantastik ve delice gelebilir ancak yapman gereken budur. nasıl bir mücadeleden bahsettiğimi zaten biliyorsun ve bilmen gereken bir konu daha bu mücadelede cephelerde savaşan çok insan var şu anda. çevrende biraz dikkatli bakarsan fazlasıyla göreceksin. terhis olduğunda elinde sadece mutluluk olacak daha fazlası değil.

matrix gibi oldu la :)

ne oluyor savaş mı çıktı :)

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sokarfeys
    Sokarfeys's avatar
    Erkek

rebellisch kardeşim merak etme savaç çıkmadı, ama insan 5 şey ile daima savaş halindedir

-kafirle(inanmaz senle madden ve manen kavgaya tutuşur

-münafıkla (inandım der inançsızlığını gizler)

-nefsinle (en çetin savaş bunladır ki nefsini terbiye edenler tasavvufî ve batınî olarak ermişlerdir)

-şeytanla (söylemeye gerek yok herhalde)

-kötü arkadaşıyla (bu gidin arkadaşınızın ağzını burnunu kırın anlamında değildir, onların gittiği kötü yola gitmemek ve onları doğru yola davet etmek şeklinde)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaTRiXe
    MaTRiXe's avatar
    Erkek
    insanlar değişimlere sıcak bakmazlar sen de anlattığına göre 180 derece bi değişim geçirmeye başlamışsın daha önceki arkadaşlarında senin daha önceki kafa yapında olan kimselerdi ki arkadaş edindi şimdi edindiğini düşündüğün farkındalığa varamamışlar yahut varamayacaklardır da bundan ötürü yabancılaşmak durumundalar sana ama asıl yabancılaşan sensin. İnsan çevreyle öğrenir çevreyle yaşar kendi benliğini ve isteklerini çevre/grup isteklerinden üstün tutup bu şekilde yaşamaya başlayınca artık kendisi için yaşar yanlışları doğrular tabular ananeler, vicdani değerler bunların her biri bir şekilde çevre tarafından bize nüksetmiştir. Her şeyin her yerin kendince bi adabı uslübu vardır sen kendi uslubunu arar olmuşsun
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mycity
    Mycity's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Renard bunu yazdı:

Mycity bunu yazdı:

Biz zaten yaşamıyoruzki Bak Sana Gösterim Yaşayanları Kendileri İçin Özellikle

http://www.youtube.com/watch?v=NYjPkHTanGI

La bura benim memleket :|

Harbimi :D bende kalıcak yer arıyorum aranan taze kan bulundu :D

Bazıları sadece konuşur bazıları ise hayalleri ile dünya'ya yön verir.. Mycity
Toplam Hit: 2094 Toplam Mesaj: 21