Çiçek Sepeti Fırsatçılığı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Bu adamlardan 3 mayısta sipariş verecektim. akşamında unuttum felan birşeyler oldu siparişi oluşturamadım.

4 mayısta kalktım, sipariş vereyim diye, anneler günü geliyor diye fiyatları %20 civarında arttırmışlar. Ayar oldum, vermedim bunlardan siparişi. Şimdi bir yerde denk geldim, bakayım dedim fiyatlara, yine zam yapmışlar fiyatlara.

5 adet sipariş verecektim, fiyat farkı çiçek fiyatını geçecek neredeyse. 3 mayısta 120 tl olan şeyi şimdi 199tl ye satıyorlar. Bu kadar kısa sürede bu kadar zam yapmaları yasal mı ? Elimde google cache fotoğrafları var. Tüketici hakkına felan şikayet etsek birşey olur mu ?

Almayın, aldırmayın şunlardan birşey. Alternatif mis gibi birsürü online firma var. Milletin canı burnunda zaten, ne yapıyorsak kendimize yapıyoruz.

Castaway tarafından 09/May/21 05:40 tarihinde düzenlenmiştir

...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Çiçeksepeti zaten Hepsiburada gibi dönüşüm geçirdi. Artık herkes sitede satış satabiliyor. Çiçeksepeti'de oturduğu yerden komisyonunu alıp keyfine bakıyor.

Tüketici hakem heyetine şikayet etsen bile bir şey ispat edemezsin. Serbest piyasa. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Şöyle yap.

Elinde ön bellek fotoğraflarını sakla. Şuanki fiyatını sakla ardından anneler günü geçtikden sonra fiyatı düşecekti o fotoğrafı sakla daha sonra Ticaret Bakanlığının uygulaması var oraya şikayet et.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek

Şuanda 10 liraya sattığım X ürününü "fırsattan istifade etmek için" özeel günlerde 15 liraya satmamım yasal olarak ne gibi bir yaptırımı olur ki ?

Serbes piyasa, 5 liraya satsam eğer "abi seende bu 10 liraydı al 5 lira fazladan veriyorum" diyecek misiniz ?

İlla anneler gününde mi annene hediye alman lazım ? Madem başka zaman daha ucuzdu bekle 1 hafta o zaman al. Eminim annenin/babanın senden özel günlerde birşey beklentisi yoktur.  Sahir zamanda evine git elini öp canım annem de alacağın çiçeekten böcekten daha kıymetli o zaten.

Telegram : @CuneytKuscu && Discord : Tyenuc#2679 | İstanbul Avr. Yazılım Mühendisi ve sonunda işim var (:
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

çiçeksepeti zaten pazaryeri, aldığın şeyi çiçekçiden alıyosun zaten. adamlar aç zaten muhtemelen kaç aydır siftah yapmıyolar, adamların bi anneler günü var. maddi olarak seni yormuyorsa bırak kazansınlar biraz daha. senin "ya bizi sikiyolar" dediğin +50 lira, +100 lira o adamın şu zor dönemde aç kalmama parası olabilir.

ha direkt çiçeksepetine gidiyosa bu para, onlar yapıyosa bu zammı. cibiliyetlerini sikeyim. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı

çiçeksepeti zaten pazaryeri, aldığın şeyi çiçekçiden alıyosun zaten. adamlar aç zaten muhtemelen kaç aydır siftah yapmıyolar, adamların bi anneler günü var. maddi olarak seni yormuyorsa bırak kazansınlar biraz daha. senin "ya bizi sikiyolar" dediğin +50 lira, +100 lira o adamın şu zor dönemde aç kalmama parası olabilir.

ha direkt çiçeksepetine gidiyosa bu para, onlar yapıyosa bu zammı. cibiliyetlerini sikeyim. 

Geçen normal bi berbere gittim saç kestirdim sakal düzelttim (mac 30dk) 70 tl istedi. Bayadır kapalıydı bi şey demedin ama çok pahalı. 

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Direk bu konu ile alakalı değil de bende geçen bir olaya şahit oldum paylaşayım. 

Öğrenci kardeşime Erzincandan Manavgata bilet alacaktım biletler 150 den 250ye çıkmış yuh dedim sinir oldum %66 zam ne demek anlamış değilim neyse o bölgenin meşhur firmasını aradım. Bilet fiyatları neden bu kadar zam aldı dedim. adam "tam kapanmadan dolayı 17 mayısa kadar satılan biletlerde 2 koltuk satın alıyorsunuz hatta bu fiyat indirimli" gibisinden konuştu. tabi bendeki sinir++++ yaptı dedim "kardeşim virüsü ben çıkarmadım, yasağı ben koymadım yaptığınız düpedüz fırsattan istifade etmek ama biz muz cumhuriyetinde değiliz Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz yaptığınız sizin gibi firmeye yakışıyor mu? hani tam kapanma pandemi nedeniyle cüzi miktarda zam yapılır anlarım ama bu soygundur." vs vs ağzıma geleni söyledim adam isterseniz şikayet oluşturalım dedi başka birşey diyemedi ne anlam içerecekse şikayet oluşturduk. bileti de mecbur olduğumuz için aldık karaborsacılardan.

Bu durum normal midir? bunu cimer gibi bir kanala yazsam ne çıkar?  (cimer e yazmak o an aklımda vardı ama unuttum onu şimdi tekrar hatırladım da adam serbest piyasa usulu satış yapıyorsa kim ne diyebilir ki)

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sadakat
    Sadakat's avatar
    Erkek

Çiçek sepeti dün bana 50 lira ve üzeri için 25 lira kupon vermiş. Anneler gününe hediye maksatlı... Ufacık da altına not düşmüşler. Bonnyfood ve çiçek siparişleri hariçtir diye :)

Girip ürünlere bir bakayım dedim. Kupon boşa gitmesin. Eve bir şeyler alayım bari diye. https://www.ciceksepeti.com/bingo-matik-toz-deterjan-sik-yikananlar-9-kg-kc2384183 bunu gördüm. 25 lira indirimle baya uyguna geldi. 

Sonra aklıma takıldı ulan dedim bu çiçek sepeti kaç para komisyon alıyor acaba satıcıdan. Hepsiburadaya falan baktım aynı ürün için. 

https://www.hepsiburada.com/bingo-sik-yikananlar-toz-camasir-deterjani-9-kg-p-ZYHAYAT5021399 bu da hepsiburada ilanı. 

Aynı satıcının fiyatına baktım, çiçek sepetinde 56 ,99 TL'ye eklediği ürünü adam hepsiburadada 69,99 TL'ye koymuş. 

Trendyola da https://www.trendyol.com/bingo/matik-toz-deterjan-sik-yikananlar-9-kg-x-2-adet-10-adet-evony-maske-hediye-p-80200988?boutiqueId=567964&merchantId=113641 bunu koymuş. 

Öyle bir duruma geldik ki hem satıcılar mağdur hem alıcılar. Zam gelmeyen bir şey yok tüketici zaten zor durumda. Satıcılar da zor durumda. Kime üzüleyim bilmiyorum. Geçinmek her geçen gün zorlaşıyor

Sokaklar kedi, köpek, çocuk doğurmaz!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

Geçen normal bi berbere gittim saç kestirdim sakal düzelttim (mac 30dk) 70 tl istedi. Bayadır kapalıydı bi şey demedin ama çok pahalı. 

Sağlam kazıkçıymış. İki katı para almış. Erkek saç traşının maksimum ederi 30-40 liradır. O berber çok duramaz bir kaç aya kapatır. Bir gelen müşteri bir daha gelmez. Berberler daimi müşterisinden kazanır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    eyuperol bunu yazdı

Direk bu konu ile alakalı değil de bende geçen bir olaya şahit oldum paylaşayım. 

Öğrenci kardeşime Erzincandan Manavgata bilet alacaktım biletler 150 den 250ye çıkmış yuh dedim sinir oldum %66 zam ne demek anlamış değilim neyse o bölgenin meşhur firmasını aradım. Bilet fiyatları neden bu kadar zam aldı dedim. adam "tam kapanmadan dolayı 17 mayısa kadar satılan biletlerde 2 koltuk satın alıyorsunuz hatta bu fiyat indirimli" gibisinden konuştu. tabi bendeki sinir++++ yaptı dedim "kardeşim virüsü ben çıkarmadım, yasağı ben koymadım yaptığınız düpedüz fırsattan istifade etmek ama biz muz cumhuriyetinde değiliz Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz yaptığınız sizin gibi firmeye yakışıyor mu? hani tam kapanma pandemi nedeniyle cüzi miktarda zam yapılır anlarım ama bu soygundur." vs vs ağzıma geleni söyledim adam isterseniz şikayet oluşturalım dedi başka birşey diyemedi ne anlam içerecekse şikayet oluşturduk. bileti de mecbur olduğumuz için aldık karaborsacılardan.

Bu durum normal midir? bunu cimer gibi bir kanala yazsam ne çıkar?  (cimer e yazmak o an aklımda vardı ama unuttum onu şimdi tekrar hatırladım da adam serbest piyasa usulu satış yapıyorsa kim ne diyebilir ki)

dayi adam demiş sana işte iki koltuk vermek zorundayım bu yüzden yüksek fiyat diye :D 

normalde 40 kişiyle giden arabanın parasını 20 kişiden çıkarması gerekiyo. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

@GodKlaus;
    Enterasan bir yaklaşımda bulunmuşsun. Söylediğin şeyleri zaten yapıp yapmadığımı bilemezsin ? Polemiğe girmek istemiyorum şu anda seninle.

@yolbulucu
    Hocam bizde kazanamıyoruz. O zaman alma diyeceksin. Haklısın burada fakat tüm satıcılar mı aynı günde zam yaptı ? 4 Mayısta tüm site zamlandı. 5-6 mayısta devam ettirdiler. %20 ile başladı, gün sonunda %60-70 zam oldu.

@zeybekustasi;
    Hocam vardı paran verdin, sesini çıkartmadın. Fakat bu fakirlerin, aylardır para kazanmayan insanların, her gün parasızlıktan intihar eden insanların saçları uzamıyor mu ? Bunlar ne yapacak ?

Adamlar aylardır para kazanmıyor, kazanmaya başlayınca da milleti siksinler. Bu yaklaşımı doğru bulmuyorum. Bu aynı zamanda kalıcı zamları ve fahiş fiyarları beraberinde getiriyor. Bir berber bu gün böyle bir ekonomik sıkıntıda olan insanları 70 tl ye traş ediyorsa, yarın insanlar iş yapmaya başlayınca ucuzlatmaz fiyatları. Berbere gidecek adam 70tl vermemek için kendine gidiyor 100tl ye makine alıyor. evde kafasını 3 e vuruyor. Berber yine kaybediyor. Saçma sapan işler

Castaway tarafından 09/May/21 15:03 tarihinde düzenlenmiştir

...
Toplam Hit: 3853 Toplam Mesaj: 33
çiçek sepeti çiçeksepeti