folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Çift Monitör Hakkında Yardım Edebilecek?

Çift Monitör Hakkında Yardım Edebilecek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emango
    emango's avatar
    Erkek

Merhabalar

Ben ikinci monitörü almaya niyetlendim bu hafta içi almayı planlıyorum ama bir sorum olacak çok araştırdım ama çözüm elde edemedim. Şimdi benim Nvidia GeForce 9400 GT bir ekran kartım var. Araştırdım çift vga çıkışlı ekran kartı istiyor bu olay ama ben şu ürünü aldım http://www.focalprice.com/detail_CA243W.html yani kısacası bir vga çoklayıcı aldım. Bu doğru birşey mi? Ekran kartına bu olay zarar verir mi ya da işe yarar mı? İllaki yeni bir ekran kartı almam gerekiyor ise uygun fiyata ekran kartı önerebilir misiniz bana? Bu olayı yapmayı çok istiyorum bana yardım ederseniz çok sevinirim müridler.

www.medyamango.com +dijital hizmetler - Her türlü web sitesi işiniz yapılır, Wordpress ile alakalı işleriniz yapılır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

hoca kullanacağın çözünürlük ne kadar yükselirse görüntü de o kadar bozulma ve karıncalanma olacaktır. tek vga üzerinden bozulma yapabilir. emin değilim. 

edit: bu arada senin ekran kartında iki çıkış olması lazım. o şekilde kullan ? o zaman sıkıntı yapmaz.

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hoca gizli yapmayın şu konuları ya millet de faydalansın ya tahribata üye olmak o kadar kolay mı sanki bu konunun gizli olacak nesi var

Soruna gelecek olursak : Ekran kartının iki çıkışı varsa kullanırsın hatta hdmi çıkışı varsa yada s-out o zaman daha iyi kullanırsın windows 7 kur ve öyle kullan çok daha kolay olur win +p tuşuyla ekranlar arasında geçiş yaparsın hatta birinden film izlerken diğerinden oyun felan oynayabilirsin

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sanane
    sanane's avatar
    Erkek

o bahsettiğin zımbırtıyı alırsan çift monitörün bi amacı kalmaz. çünkü bi ekrandaki görüntünün aynısını diğerinde de görürsün. ikinci monitör olarak kullanamazsın. yani birinci ekranda ne açarsan ikinci monitörde aynı görüntüyü verecektir.

Naber la?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emango
    emango's avatar
    Erkek

Kullandığım monitör samsung 22 inch 15000:1 konstrat, alacağım monitör 20inch acer 5000 konstrat.

Kullandığım: http://forum.donanimhaber.com/m_39585718/tm.htm

Alacağım: http://www.bitmedenal.com/G205HVB-20-LCD1920x10805MSGENIS-PARLAK-SIYAH-MONITOR,PR-43275.html

www.medyamango.com +dijital hizmetler - Her türlü web sitesi işiniz yapılır, Wordpress ile alakalı işleriniz yapılır.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emango
    emango's avatar
    Erkek

sanane bunu yazdı:
    -----------------------------

o bahsettiğin zımbırtıyı alırsan çift monitörün bi amacı kalmaz. çünkü bi ekrandaki görüntünün aynısını diğerinde de görürsün. ikinci monitör olarak kullanamazsın. yani birinci ekranda ne açarsan ikinci monitörde aynı görüntüyü verecektir.

o zaman bana ucuz yollu çift vga çıkışlı bir ekran kartı önerin var mı?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

yeni alacağın monitörün ekran çözünürlüğü 1600x900 imiş. diğerini de düşürmen gerekebilir.. daha önce başıma gelmişti. veya çözünürlüğü yüksek olan bi monitöre bak.

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Paşam zaten  senin ekran kartının çift çıkışı var... biri DVI, biri DUSB( VGA) yani... İki monitörü bağlayabilirsin..

Monitörlerin ikisi de  VGA ( analog) girişli  ise ekran kartının dvı çıkışın vga dövüştürücü takman gerekir ki genelde ekran kartıyla gelir zaten..

Monitörün birinde DVI girişi varsa zaten onu ona bağlarsın diğerine vga girişli olanı..

Ortada sorun yok yani..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emango
    emango's avatar
    Erkek

ltcelik bunu yazdı:

Paşam zaten  senin ekran kartının çift çıkışı var... biri DVI, biri DUSB( VGA) yani... İki monitörü bağlayabilirsin..

Monitörlerin ikisi de  VGA ( analog) girişli  ise ekran kartının dvı çıkışın vga dövüştürücü takman gerekir ki genelde ekran kartıyla gelir zaten..

Monitörün birinde DVI girişi varsa zaten onu ona bağlarsın diğerine vga girişli olanı..

Ortada sorun yok yani..

yüreğime su serpttin vallahi allah razı olsun ozaman şu yeterli olur mu bana ?

http://www.focalprice.com/CA087W/DVI_to_VGA_Converter_Adapter_White.html

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Yeter..

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Nvida ayarlarından iki ayrı monitör olarak ayarlarsan iki ayrı görüntü alırsın.. klon olarak ayarlarsan aynı görüntüyü alırsın..

Toplam Hit: 2610 Toplam Mesaj: 20