folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Çifte Vatandaşlık Hakkında (Türkiye-İsrail)

Çifte Vatandaşlık Hakkında (Türkiye-İsrail)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DanLev
    DanLev's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İsrail vatandaşlığının avantajları:

- Abd dahil, Abd vatandaşlarının vizesiz girebildiği ülkere vizesiz giriş,

- Abd, Kanada ve İngiltere Yahudi cemaatinin açık ticari desteği

- İleri teknolojiye kolay ve ucuz erişim.

- İsrail vatandaşı sadece İsrail'de değil tüm dünyada Dokunulmazdır.

İsrail vatandaşlığının dezavantajları:

- 18-28 yaş arası askerlik zorunluluğu,

- Tüm dünya tarafından düşman bilinme

-  Yerleşimcilik kanunu gereği 3 sene İsrail devletinin verdiği yerleşim bölgesinde kalma zorunluluğu (bu zorunluluk döneminde kira ödemez, çok düşük elektrik su parası öder ve o süreç içerisinde kaldığı ay başına 1000-2000 $ arasında maaşda alabilir)

Türk vatandaşlığından İsrail vatandaşlığına geçme safhasında yapması gerekenler ise;

- Nüfus cüzdanında ki din ibaresinde yazan İSLAM ibaresinin MUSEVİ olarak değişmesi (tek celselik davaya bakar)

- Açtığı ilk davayı dayanak göstererek MUSEVİ dinine uygun İSİM ve SOYİSİMİ tayini...

Bildiklerim bu kadar, yanlış bildiğim bir bölümde olabilir.

Saygılar 

kontrol edebilir olduğum savaş, kontrolüm dışında ki barıştan her zaman daha iyidir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheIceberg
    TheIceberg's avatar
    Erkek

kesinlikle kabul etsin. abd yle cifte vatandasligim var benim de, hic bi yere giderken ne bi vize sikintisi ne baska dert. cok rahat. kesinlikle kabul etsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

kabul etmezse suç be. başka insanların nasıl davrandığını umursamasın.

=)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

rajooonn bunu yazdı:
    -----------------------------
    irem27 bunu yazdı:

Iranda 30 bine yakin yahudi yasiyor, onlara karisan gorusen olmuyor .Insanlar nutellaya da tapabilirler,dinlerini yasamakta da ozgurdurler.Hukumetler degisir,ideolojiler degisir ve elbette yonetim sekilleri de degisir ama millet olmanin yolu degismez, hem laik,hem musluman hemde milliyetci olabilirler.kulturumuz bir cok dunya ulkelerinden ilerde eski koklu saygi ile hosgoru esasina dayali bir kulturdur,Osmanlidan bu yana devlet yonetenleri her dine saygilari ile dunyaya ornek davranislarda bulunmuslardir.

Marasin,Sivasin,6-7 Eylul olaylarinin yasandigi bir ulkede hala hosgorusuyle ovunen yobazlari gorunce elim ayagim titriyor

yobazlık nedir kardeşim? osmanlıyı savunan herkese yobaz diyeceksen . Akıllı olan herkes adaletli olanın yanında olmuş hoşgörülü olanın yanında olmuş maraşta ve sivastaki olayların ideolojisi farklı o işte siyaset varken sen bunu söyleyerek cahilliğini mi yoksa osmanlıya olan nefretini mi dile getiriyorsun ediyosun?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kvasir
    kvasir's avatar
    Erkek

o farklı davranan salaklara söyle yahudi ayrı şey musevi ayrı.

Bir sıkıntı yok hocam gayette güzel bir teklif gelmiş arkadaşına gözü kapalı kabul etsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

konu olarak yorumum ben pek sevmem şu zamanda ki yahudileri hem dini açıdan hem siyasi açıdan bu arkadaşın zaten yahudi ise ve bunu kesin biliyorsan zaten zamanında Uygurlar gibi Türklüğünü kaybetmiş geçmesi bişey değiştirmez..

Ancak adam zehir kafalı diyosan İsraile yaptığı her iş bize zarar/bana batar.. belki bilmeden bizde yapıyoruz iyilik ama onlar sorgulanamaz şimdi neyse.. 

Arkadaşının kariyeri olarak da şöyle diyim iyi olur tabi onun için iyi para alır yahudiler böyle adamı harcamazlar aksine baya bilgili biri olarak çıkar ilerde..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

muhalif olmaya gelmiştim herkes diceklerimi yazmış :S

ben bekliyodum ki israil kaka devlet onlar yahudi soykırım fln diye girerler :S niye herkes övdü la bu israili bu kadar

kradeşim israil çok kötü günahkar muhamede inanmıyolar yani bidahadüşün

"
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

bir süre iret orada kalmıştı galiba. oda tecrübelerden söyler birşey.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Atalarımız yıllar önce cevabını vermiş ; ''Evli evine, Köylü köyüne! ''

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Bende cifte vatandasim. Bunun saklanmasi gereken bir durumda olmadigini belirtiyim. (tahribat profilimde yaklasik 2 yildir yaziyor mesela) nasil derler "Bir vatandaslik bir insan; 2 vatandaslik 2 insan" :) degil tabi. ama isleri bazi noktada cok kolaylastiyor. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
Toplam Hit: 4746 Toplam Mesaj: 32