Çıkmaz: Sadece Bir Kahve Daha

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Üflediği sigara dumanı, atmosferde kaybolmamak için bir beden aradı tutunacağı. O hayatta kalacak, akciğerlerdeki birkaç bin tane hücre ölecekti. Dürüst olalım; çekilen o dumanın verdiği haz için birkaç bin değil, birkaç milyon hücreden de vazgeçilebilir ki duman eşliğinde bir de Şef, soprano saksafonunda en iyi notaları üflüyorsa. “Çıkmaz” dediler o barın adına. Sadece çıkmaza düşenler gidiyordu ve bir daha çıkmıyorlardı düştükleri çıkmaza bir daha girmemek için. O bara her giren bir kahve daha içmek istedi, yola çıkmadan önce içilen son biranın üzerine. Biranın üzerine bir kahve, kahvenin üzerine bir bira daha derken adının hakkını verdi Çıkmaz. Oysaki herkes “sadece bir kahve daha” diyordu, Bob Dylan ile beraber.

Louis Armstrong, Charlie Parker ve bir de Yakut Hanım ile Ella Fitzgerald’a sonsuz saygılar gönderiliyordu barın tam yanında olan ve küçük bir küvetten büyük olan sahnede.  Barda duran ve sattığı biralara net bir fiyat biçemeyen Gül Abla da şikayet etmiyordu Şef ve Yakut’un çıktığı gecelerde ucuza giden biralardan. Amatördü, profesyonel olarak yapmıyordu bar işletme işini. Amatör olmanın en güzel yanı da paranın hep ikinci planda olmasıdır. Oraya gelen herkes amatör olarak yaşar ve amatör olarak yaşardı… “Amatör olarak ölürdü…” diye devam ettirilmesi gereken bir söz, evet lakin kimse amatör olarak ölemez. Kefen parası kavramı da bunu en iyi şekilde açıklıyor.

Çıkmaz bir sokakta, Çıkmaz adında bir bar ve bir çıkmazın içine düşmüş kadrolu elemanların girip çıktığı bir çıkmaz. Buraya giren herkes, biraz herkes oluyor.

Evet… Çıkmaz dediler o barın adına. Sadece beyaz giyen ve kalın tahtaların altında eşit şartlarda yaşayanların girdiği, içinden çıkmaz yollar geçen o barın…

http://fizy.com/#s/1a0mhy

Kerem Yükseloğlu

Saygılar.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sherlock.
    r10aldinho
    r10aldinho's avatar
    Erkek

bir kahve daha..

eline sağlık hocam

İlk batışını ben gördüm güneşin, Gün dönümüne sen yetiştin, Kaptanı benim bu geminin, En son ben çıkarım, Panik etmeyin ___________________________________________________________ iletisim: www.tahribat.com@gmail.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

ilk kez bi yazını okuyorum kısa diye diğerlerinde  sadece yorumlara bakmıştım 

ama olmamış be hocam çok anlamsız saçma bişi geldi bana

cümleler o kadar kopuk ki sürekli kendini tekrarlıyorsun bide sıkıyor bayıyor ve anlam verilemiyor

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cem-engine
    cem-engine's avatar
    Erkek

okurken uyuya kaldım

çok ciddiyim bugün yaşadığım olayları da içine alan 30 40 sn lik bir rüya da gördüm,1 2 dk sonra uyandım

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_Gizemli
    By_Gizemli's avatar
    Banlanmış Üye
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

akciğerlerdeki birkaç bin tane hücre ölecekti. Dürüst olalım; çekilen o dumanın verdiği haz için birkaç bin değil, birkaç milyon hücreden de vazgeçilebilir ki duman eşliğinde bir de Şef, soprano saksafonunda en iyi notaları üflüyorsa. 
    ------------------------------------------------------------

amk, yine amk. ve tekrar amk. yazmiyim yazmiyim diyorum ama tutamıyorum kendimi. 

burda kısaca ; akciğerlerdeki hücreler ölecekti veya ölmüş olacaklar(dı). (yazabilirdin bence) + 
     akciğerlerdeki birkaç bin tane ( bu demek amk.) beni neden sinirlendiriyorsun sen insan evladı :)

By_Gizemli tarafından 14/Eyl/12 00:38 tarihinde düzenlenmiştir

Hayat Boş , Vur Göte Çoşşşş.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    By_Gizemli bunu yazdı

akciğerlerdeki birkaç bin tane hücre ölecekti. Dürüst olalım; çekilen o dumanın verdiği haz için birkaç bin değil, birkaç milyon hücreden de vazgeçilebilir ki duman eşliğinde bir de Şef, soprano saksafonunda en iyi notaları üflüyorsa. 
    ------------------------------------------------------------

amk, yine amk. ve tekrar amk. yazmiyim yazmiyim diyorum ama tutamıyorum kendimi. 

burda kısaca ; akciğerlerdeki hücreler ölecekti veya ölmüş olacaklar(dı). (yazabilirdin bence) + 
     akciğerlerdeki birkaç bin tane ( bu demek amk.) beni neden sinirlendiriyorsun sen insan evladı :)

Sen sinirlenme hocam. Sakin ol.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    otocu
    otocu's avatar
    Erkek

Şimdi senmi yazdın bunu hacı ?

Load time: 100101001110101010010000100100 Miliseconds.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

Dostum sen semsiye yapmaya devam et hep semsiye yap hatta

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gozkopat
    gozkopat's avatar
    Erkek

bob baba ve bu sarkısı bı klasık baba buyuksun

Kolera Açık Hava Üniversitesi Sexoloji Profesörüyüm : "Efenim manita seni seviyorum evlenelim ayakları yaparsa önce yüz mumluk ampüle yarım metre mesafeden bakın.Sonra gözlerinizi ampülden ayırıp manitanın gözlerinin içine dikin,eğer hala cıvırın gözlerini görüyorsanız onunla hemen evlenin..."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    otocu bunu yazdı

Şimdi senmi yazdın bunu hacı ?

Evet hocam.

@swordfish ben de seni bekliyordum gel hele. Herkez burada bir sen yoksun.

SweeneyTodd tarafından 14/Eyl/12 01:51 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    imlegend
    imlegend's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Fizy e sadece turkiyeden giriliyormus. Ben afrikadan giriyorum sanki. Nigde turkiye de degil mi?
    yazi guzelmis.
Toplam Hit: 1392 Toplam Mesaj: 12