folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Çimenlerle Alakalı Sorun..

Çimenlerle Alakalı Sorun..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Evimin bahçesi full çimen ve artık iyice canımı sıkmaya başladı bıktım biçmekten 3 haftada bir uzuyor üşeniyorum..

Gelelim soruna ' a Çimenin sararması için , kuruması , uzamaması için ne yapabilirim bi fikriniz var mı ?

Yada bunun ilacı filan varmı döktüğümde uzaması yavaşlasın mümkünse uzamasın.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manhyak
    manhyak's avatar
    Erkek
    bi kutu deterjan al deterjanı karşılayacak kadar su ile karıştır dök bahçeye
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

manhyak bunu yazdı:
    -----------------------------
    bi kutu deterjan al deterjanı karşılayacak kadar su ile karıştır dök bahçeye

Denedinmi ? Fayda edermi ? ölçüyü nasıl yapmalıyım ? deterjan eriycek kadarmı ? çok soru sordum :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek

çoraklaştırmak istiyosan onun için kimyasallar var peyzaj cılardan iste yada porçöz dök bi dha hiçbişey yeşermesin

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

lalada bunu yazdı:

çoraklaştırmak istiyosan onun için kimyasallar var peyzaj cılardan iste yada porçöz dök bi dha hiçbişey yeşermesin

Hacım bu porçöz nasıl bşiy ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cicoo
    Cicoo's avatar
    Erkek

MUHRIP bunu yazdı:

lalada bunu yazdı:

Çamaşır suyu gibi bişey hocam :)

Zor günler geçirdi ama hala ayakta. :/
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

Cicoo bunu yazdı:

MUHRIP bunu yazdı:

lalada bunu yazdı:

Çamaşır suyu gibi bişey hocam :)

Temizlik maddeleri stan yerlerde vardır 4 5 tane alıyımda kurutayım ortalığı :)

Bunu deniycem başka bi fikri olan filan varsa iyi olur.. onlarıda denerim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Çimenlerin sararmasını istemiyorsan güneşten sonra sula ve fazlada sulama çimler 2 hafta içinde yemyeşil olur ama sakın güneş varken sulama

edit: Porçöz çimleri bozar toprağada zarar verir

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DiKeyEy
    DiKeyEy's avatar
    Erkek

dinde yeşil otu yakmak günahtır.ot canlıdır ve gördüğün güzellikte gözünde bile hakkı vardır.ama sende onu suladığın için seninde onun üzerinde hakkın vardır

bence çimenleri yicek bi hayvan besle.. doğalıda budur zaten, çimenler büyüyor çünkü biz dengeyi bozmuşuk,bide üstüne doğaya karbon salan çim biçme makinasını icat etmişik.. ne kadar inatçıyız tövbe estağfirullah.

aklıma ilk gelen tavuk mesela, küçük civciv al iki tane büyüsünler hergün taze yumurta ye hatta.

tavşan al çöpe atçağın salata artıklarını atma, köpek al yemek artıklarını ama vs.

haklı öğüt egoyu öfkelendirir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek

DiKeyEy bunu yazdı:

dinde yeşil otu yakmak günahtır.ot canlıdır ve gördüğün güzellikte gözünde bile hakkı vardır.ama sende onu suladığın için seninde onun üzerinde hakkın vardır

bence çimenleri yicek bi hayvan besle.. doğalıda budur zaten, çimenler büyüyor çünkü biz dengeyi bozmuşuk,bide üstüne doğaya karbon salan çim biçme makinasını icat etmişik.. ne kadar inatçıyız tövbe estağfirullah.

aklıma ilk gelen tavuk mesela, küçük civciv al iki tane büyüsünler hergün taze yumurta ye hatta.

tavşan al çöpe atçağın salata artıklarını atma, köpek al yemek artıklarını ama vs.

Tavşan aldım çimenlerin dşında bahçenin anasını ağlattı bir tane çiçektir meyve ağacıdır kuruttu.. bide tavşanın bokuyla uğraşmak zor iş hayatımda gördğüm en kötü kokuydu..Tavukta aynı şekilde çiçeklerin ağzına ediyor.. köpek arıyorum da oda çimen yemiyor :)

Edit : Archair23 sararmasını istiyorum Hocam..

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

ben etraf çimlensin diye ugrasiom sn ne dıosn - kes sat bana metrekaresıne 1tl verem

Toplam Hit: 6253 Toplam Mesaj: 40