folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Cimri Akakçe Tarzı Bir Site Maaliyeti

Cimri Akakçe Tarzı Bir Site Maaliyeti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Merhabalar,

www.ucuzyoldan.com isimli sitem için akakçe ve cimri tarzı bir proje yapmak istiyorum. yazılım bilgim maalesef yok. 

Sistem botlarla çalışmak üzere kurulmuş olacak en başta. ilerleyen zamanlarda ise XML üzerinden tedarikçi firmalardan ürünler çekilip kullanılacak. 

daha sonraki zamanlarda sistemin içerisine dahili eticaret sistemi koyulacak. 

Bu tarz bir işlem bana ne kadara mal olur acaba bilen varmı? piyasa araştırması yapmam lazım şu aşamada. 

daha önce bu tür bi iş yapmış olan varmıdır? varsa fikirlerini yazabilir mi?

tesekkürler. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

bende araştırma yapmıştım 20-30k lardn bahsediyorlar bu tarz siteler için

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    x-t0xid
    x-t0xid's avatar
    Erkek
    xylgn_ bunu yazdı

bende araştırma yapmıştım 20-30k lardn bahsediyorlar bu tarz siteler için

Daha fazladir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

o paralari o ise yatirilmaz. ne olcak yani siteyi acinca tum turkiye gelcek sende fiyat mi arayacak bos bos oturcan gene.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Yazılım bilgisi olanlar için böyle bir sitenin maliyeti sıfırdır.
    DH'de birisi benzer bir sistem yazmıştı. Sürekli siteleri takip edip yüzde bilmemkaç düşen ürünleri listeliyor

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

Selam dostum. Bot'lar ile bu tarz bir site yapmak zor. Neden zor dersen sitelerin temalarinin değişmesi ürünün kesinlik secimi, Kampanyalar için farkli divler kullanması vs. sitelerin XML'leri var ise ki bildiğim kadari ile akakce boyle xml ile entegre idi. simdi cift tarafli iletisim icin web servis kullanıyorlar ve kendi sitesi üzerinden satin alma gerceklestiriyor.

Maliyet işi dersen 25-30 bin e bu tarz bir script yaptirdin diyelim. Asıl önemli olan bu scripti ayakta tutmak dediğim gibi bot tabanli ilerliyorsan sitelerin kendi sistemlerinde yaptiklari değişiklikleri kendi scriptine uydurman - uyurtman gerecek. site yeni bir kampanya modulu yüklediğinde oradaki div'lerin id leri class'lari değişicek gerçek fiyat farkli bir yerde kampanya fiyati farkli bir yerde olacak. Falan filan.

Bunun içinde ayde 2-3 adam gün bir firmadan destek alsan oda sana 1000 liraya maaal olur.

En maliyetli kisma geldik. Reklam ve Tanitim.

Bu noktada google a reklam verdim bitti demek olmaz. Senin de bildiğin gibi bu piyasada yaklasik 5-6 tane bu tarz site var. Farklarini anlatabileceğin ve Kendini pazarlayabileceğin bir sey olmali. Daha ileride aff anlaşmalari yapip senden gelen müşteriye extra indirim veya, senden gelen müşteri için sana extra bir gelir iletimi gibi bir akişa ihtiyacin olacak. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

Selam dostum. Bot'lar ile bu tarz bir site yapmak zor. Neden zor dersen sitelerin temalarinin değişmesi ürünün kesinlik secimi, Kampanyalar için farkli divler kullanması vs. sitelerin XML'leri var ise ki bildiğim kadari ile akakce boyle xml ile entegre idi. simdi cift tarafli iletisim icin web servis kullanıyorlar ve kendi sitesi üzerinden satin alma gerceklestiriyor.

Maliyet işi dersen 25-30 bin e bu tarz bir script yaptirdin diyelim. Asıl önemli olan bu scripti ayakta tutmak dediğim gibi bot tabanli ilerliyorsan sitelerin kendi sistemlerinde yaptiklari değişiklikleri kendi scriptine uydurman - uyurtman gerecek. site yeni bir kampanya modulu yüklediğinde oradaki div'lerin id leri class'lari değişicek gerçek fiyat farkli bir yerde kampanya fiyati farkli bir yerde olacak. Falan filan.

Bunun içinde ayde 2-3 adam gün bir firmadan destek alsan oda sana 1000 liraya maaal olur.

En maliyetli kisma geldik. Reklam ve Tanitim.

Bu noktada google a reklam verdim bitti demek olmaz. Senin de bildiğin gibi bu piyasada yaklasik 5-6 tane bu tarz site var. Farklarini anlatabileceğin ve Kendini pazarlayabileceğin bir sey olmali. Daha ileride aff anlaşmalari yapip senden gelen müşteriye extra indirim veya, senden gelen müşteri için sana extra bir gelir iletimi gibi bir akişa ihtiyacin olacak. 

Görüşlerine katılıyorum. Gerçek anlamda gelir etme şansı arkadaşın çok uzun zaman alır. 

Bence böyle bir yatırıma girmemeli.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosphorusPasha
    BosphorusPasha's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

abi ne yapalım o zaman? bu domain yıllardır herşey maaliyetli diye duruyor boşta. ne yapacağız bu domaini? para kazandırsın istiyorum artık. 

İmzalar Kaldırılsın!!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

ucuz yoldan para kazanma sırları, yöntemleri, yollarını takip edip bunları ziyaretçiye güzel bir biçimde sunacak interaktif bir topluluk sitesi yapılabilir domain için. oturduğum yerden nasıl para kazanırımın alternatifi olur işte ucuz yoldan nasıl para kazanırım hesabı. maliyeti az ama uğraşması gereken bir site olur yalnız.

:|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

@telekom mürid bir zamanlar böyle bir site açmıştı istersen ona bir ulaş. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

akakce nin sahibinin roportajlarını izle nasıl para kazanmaya başladıgını kaç yıldır bu işi yaptıgını görürsün.

akakceden çok daha önce aynı işi yapan siteler vardı bi akakce bi cimri kaldı diğerleri çöp.

bot ile olmaz bu iş site ile anlaşarak xml üzerinden olması gerek.

alışveriş sitelerinden müşteri aktarımına göre gelir elde etmen gerekli diğer türlü olmaz hocam.

Toplam Hit: 2459 Toplam Mesaj: 18
script e ticaret cimri akakçe