Çin Malı Android Telefonlar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=HE5KHN4RPcw

ahanda almayı düşündüğüm telefonun videosu. 280 tl  ye geliyor.

googledan baktımda telefon getirme konusunda bi sıkıntı var. getirtenler diyor ben getirttim kullanıyorum , bi kısımda 1$lık bile tel. gelemez diyor.

getirtme-getirtememe konusunda bi fikri olan varmı? öğleden sonra gümrüğü arıyıp sorcam. postaneye sordum ağırlığı çok değilde geçer dedi.

kelimeler albayım bazı anlamlara gelmiyor.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bloom
    Bloom's avatar
    Erkek

Gumlukten telefon gecirme konusunda bi olayi anlatmak istiyorum, gecen sene yurt disindan kargo gelmisti bana, paketi alamaya gittigim zaman sirada onumde baska birisi vardi, pttdeki gorevli adama paketin icinde ne var diye sordu, adam mp3 calar dedi, fakat adamlar paketi onceden acmislar ve icinde telefon varmis, bunun icinde telefon var dediler ve telefonu adama vermediler paketi adrese geri gondericez dediler.

Bortubocek sever
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

Bloom bunu yazdı:
    -----------------------------

Gumlukten telefon gecirme konusunda bi olayi anlatmak istiyorum, gecen sene yurt disindan kargo gelmisti bana, paketi alamaya gittigim zaman sirada onumde baska birisi vardi, pttdeki gorevli adama paketin icinde ne var diye sordu, adam mp3 calar dedi, fakat adamlar paketi onceden acmislar ve icinde telefon varmis, bunun icinde telefon var dediler ve telefonu adama vermediler paketi adrese geri gondericez dediler.

bu durumda gümrük vergisini verip alma gibi bir durum yokmu acaba ? öğlen arası bitsede arasam

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

şimdiden geçmiş olsun diyebilirz. bir güzel hayalin daha sonuna geldik.

ankara gümrüğü aradım. yurtdışından telefonu anca yanında getirebilirsin dedi. hele posta yoluya getirmek gibi bir durum yokmuş.

yani %100 değilsede %90 olay yattı. bi numara verdi konuştuğum kişi muafiyet bürosuydu ismi galiba onu arıyorum açmıyorlar. açınca bide onlara sorup emin olmak istiyorum yarın açarlar heralde artık.

şu 150€ mevzusuda değişmiş 75 € indirilmiş olabilir dedi ama tam emin değilimde dedi. neyse yarın olsunda bide muaf bölümünü arıyım.

yani öyle vergisini vereyimde getirteyim gibi bir durum yok. eskiden belki vardır ama şu ara yok.(postayla)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dead_march
    dead_march's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

arkadaşlar bişey sorucam bu telefonlar akıllı olunca e oluyor hepiniz işadamımısınız lütfen yanlış anlamayın bu bir eleştiri değil ciddem soruyorum

bundan sonra oy kullanmayacağım eğer bir kişi bile gelip oy kullanmak vatandaşlık görevidir felan derse çıkarır kimliğimi götüne sokarım
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    raul
    raul's avatar
    Erkek

FOXXLY bunu yazdı:

şimdiden geçmiş olsun diyebilirz. bir güzel hayalin daha sonuna geldik.

ankara gümrüğü aradım. yurtdışından telefonu anca yanında getirebilirsin dedi. hele posta yoluya getirmek gibi bir durum yokmuş.

yani %100 değilsede %90 olay yattı. bi numara verdi konuştuğum kişi muafiyet bürosuydu ismi galiba onu arıyorum açmıyorlar. açınca bide onlara sorup emin olmak istiyorum yarın açarlar heralde artık.

şu 150€ mevzusuda değişmiş 75 € indirilmiş olabilir dedi ama tam emin değilimde dedi. neyse yarın olsunda bide muaf bölümünü arıyım.

yani öyle vergisini vereyimde getirteyim gibi bir durum yok. eskiden belki vardır ama şu ara yok.(postayla)

yok kardeşim gümrüğünü ödeyip alabilirsin . kıytırık bir telefonu gümrükten çekmek için yapacağın masraf 600 lira filan civarı olacaktır. gümrükçüsü vs kolay iş değil

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

dead_march bunu yazdı:

arkadaşlar bişey sorucam bu telefonlar akıllı olunca e oluyor hepiniz işadamımısınız lütfen yanlış anlamayın bu bir eleştiri değil ciddem soruyorum

akıllı telefonları sadece iş adamlarının kullandığınıda nerden çıkardın :) çok merak ettim :)

küçük bir örnek vereyim. herkes mail kullanıyor en basitinden bir maillerine bakıp çıkmak, bankaların (iş bankası kullanıyorum) uygulamaları ile kolayca işlemlerini yapmak(atm aramadan, bilgisayar aramadan) , uzun yolculuklarda telefona film atıp izlemek ( uzun zaman bu şekilde seyahat ettim otobüslere tv geldi ama trenlere gelemedi).

en basit örnekleri bunları yapmak için iş adamı olmaya gerek yok. sıradan vatandaşın bile zaman zaman ihtiyacı olan şeyler.

ben iş adamı değilim ama bu üsttekileri telefonumda isterim. alacağım telefonunda bunları desteklemesini isterim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FOXXLY
    FOXXLY's avatar
    Erkek

Tarih : 13/04/2012
    Sayı  : 9279

İlgi     : 29/03/2012 tarihli dilekçeniz

Sayın XX,

2011/39 sayılı Genelgeye göre, posta/hızlı kargo taşımacılığı yoluyla muafen veya vergileri ödenerek cep telefonu getirilmesi mümkün bulunmamakta olup, cep telefonlarının vergilerden muaf olarak serbest dolaşıma sokulabilmesi için sadece yolcu beraberi kişisel eşya statüsünde olması gerekmektedir.

Yolcular, iki takvim yılında bir adet ile sınırlı olmak üzere, telefonun kıymetine bakılmaksızın, gümrük vergilerinden muaf olarak yurda cep telefonu getirebilmektedir.

Ayrıntılı bilgi için lütfen http://www.gumruk.gov.tr/tr-TR/yolcuislemleri/Sayfalar/Posta.aspx adresini ziyaret ediniz.

Bilgi edinilmesini rica ederim.

bugün geldi konuyu açtığım dönemde yazdığım yazıya cevaben gelmiş.

yazayımda benim gibi düşünenlerde bilgilensin dedim.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mfatihbodur
    mfatihbodur's avatar
    Erkek

hocam alma sakın. sakın alma.

SAMSUNG S5670 GALAXY FIT PEARL WHITE

Bak bu telefonu araştır bugün teknosa da turuncu indirim var 460 Tl ye düşmüş nette en ucuzu 600 tl git bunu al keyfine bak...

Yeryüzünün öğretmeni olmak için, gökyüzünün öğrencisi olmak gerekir. - Aliya İzzetbegoviç / mfatihbodur@tahribat.com
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

hala 600 tl ne zaman giriyo indirime

Toplam Hit: 12263 Toplam Mesaj: 43