Cinema 4D Denemesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek

İlk cinema 4d denemem.

Yorumları, eksik ve yanlışları bekliyorum.

Özellikle render, ışıklandırma ve şu floor'u bir sürü ders izledigim halde istedigim gibi yapamıyorum :) Tarikatın c4d ustaları bi kaç tüyo verirlerse sevinirim.

Tüm sıkıntı ve üzüntülerin kaynağında iradenin arzuları vardır; çünkü tatmin edilmemiş bir arzu bizi özlemle dolu olarak bırakır, tatmin edilen bir arzunun yerine bir yenisi alıncaya kadar da can sıkıntısı yaşarız.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

hoca oldukça güzel olmuş ilk deneme için çok iyi (tabi gözlemci gözü ile ) bi profesyonel ne der bilemem x))

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inception
    inception's avatar
    Erkek
    bi ilk için güzel olmuş. kenarları biraz yumşat bide o toplara kullandığın hdri resmini değiştir.

hayir demek için kalabaliga arkasini dönmüs,ilk silahi icindeki öfkesi olan,vadedilen sözlerden nefret etmis,ve bilmek istedigi seyi zaten bildigini farketmis,merakini seven,yarinin sadece onu ölüme yaklastiran bir gün olduguna inanan kisi.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek

Teşekkür ederim. Bu sahne olayında daha cok calısmam lazım. Birde baska render motorlarını kullansam Gözle görülür değişiklikler olur mu acaba?

Tüm sıkıntı ve üzüntülerin kaynağında iradenin arzuları vardır; çünkü tatmin edilmemiş bir arzu bizi özlemle dolu olarak bırakır, tatmin edilen bir arzunun yerine bir yenisi alıncaya kadar da can sıkıntısı yaşarız.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek

Tebrikler, ilk deneme için çok güzel. Bu objeyi smooth ederek ve renderda biraz daha antialias verirsen ayrıca global illumination kullanımı hakkında döküman/video incelersen tam istediğin gibi olur diye umuyorum :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    İlk calisma icin gayet guzel ;) "Antialiasing; Best" yap. arti objenin segmentlerini arttir objede koselenmeler var. ve ambient light kullan. Gelelim can alici noktaya. Parlak bir obje renderi alicaksan mutlaka Sueface Custics kulanmalisin. okadar guzel bir render alirsin ki aklin halayin durur ;)

Shaban Interactive Pro.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

ilk deneme icin gayet güzel :)

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek

@xcoder Tesekkür ederim. Smooth derken segmentleri mi artıraym ? Onları cok artırdıgımda bilylerin oturdugu yuvayı yaparken seçmeye calıstıgmda cok zorlanmıstım :D Ama artırmıstım yine de. Global illumination açık şekilde yaptım renderi.

@Dj_DooM3  Teşekkür ederim. Sueface Custics'i hemen deniyorum. Floor olayını kavrayamadım yanlız. Bu cismin üstünde duracagı şeyi ayrıca mı yapmam gerekli? Mesela masa, cok az yansıtan metal bi yüzey veya ahsap yapmaya calısıyorum hic alakasız şeyler cıkıyor ortaya

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XCoder
    XCoder's avatar
    Erkek

evet ben c4d kullanıcısı değilim maxçiyim ama ismi benzer/aynıdır büyük ihtimalle, dediğim olay mesh smooth. objeyi seçip bu fonksiyonu(modifier) atıyosun.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the force.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shaban Interactive
    Dj_DooM3
    Dj_DooM3's avatar
    Erkek
    hocam floor ekleme. sana tavsiyem plane kulan. cismin uzerinde duracagin seyi tabiki ayrica yapman gerek ;). smooth olayi xcoderin dedigi gibi her programda mantik aynidir, poligonal moda gec ve objenin poligonlarini secip sag tus tikla, gelen menude "subdivide" diye bir secenek var onu seciyosun, odada senden subdivide degeri girmeni istiycek, o degeri 1 olarak gir, deger girisinin sol tarafinda da smooth kutucugu olacak, onu isaretle. ve oke de ;) sonuc ehemen gorunecektir ;)

Shaban Interactive Pro.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frank
    Frank's avatar
    Erkek

Dj_DooM3 bunu yazdı:
    -----------------------------
    hocam floor ekleme. sana tavsiyem plane kulan. cismin uzerinde duracagin seyi tabiki ayrica yapman gerek ;). smooth olayi xcoderin dedigi gibi her programda mantik aynidir, poligonal moda gec ve objenin poligonlarini secip sag tus tikla, gelen menude "subdivide" diye bir secenek var onu seciyosun, odada senden subdivide degeri girmeni istiycek, o degeri 1 olarak gir, deger girisinin sol tarafinda da smooth kutucugu olacak, onu isaretle. ve oke de ;) sonuc ehemen gorunecektir ;)
    -----------------------------
    Evet smooth olayını anladım. Üzerinde duracagı şeyi ayrıca yapmam gerek derken şunu kastetmiştim floor veya plane koysam da istedigim derinligi veremiyorum. Mesela bi ahşap masa yapcam araları boş olcak. Fakat dümdüz kütük koymusum gibi sonuçlar cıkıyor :D Biraz kurcalıyorum bu seferde kütüğü yan yatırmışım gibi oluyor :D hep dümdüz işte. Materyaldenmidir nedir anlamadım. Daha kurcalamam gerek sanırım. Teşekkürler bilgiler icin

Toplam Hit: 2545 Toplam Mesaj: 15