folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Çıtır Patatesler

Çıtır Patatesler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

patates yiyecekseniz tek bir yer var

istanbul uskudar baglarbasinda cumhuriyet lisesi karsisindaki "patso" dur. ne zaman gitseniz sira vardir ve kesinlikle cok lezzetlidir.

eger patates kizartmasi hastasiysaniz mutlaka gidin derim

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Falassion
    Falassion's avatar
    Erkek
    ya evet bana da lazım lütfen biliyorsanız yazın:)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:
    -----------------------------

istanbul uskudar baglarbasinda cumhuriyet lisesi karsisindaki "patso" dur. ne zaman gitseniz sira vardir ve kesinlikle cok lezzetlidir.

Bir akşam vardiyası çıkışında o patsoları alıp boğaz köprüsü altında yemenin tadı hiç bir yerde yok...

Bi ara götürem seni =)

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mx0TBT
    Mx0TBT's avatar
    Erkek
    Patates, mutfaklarımızda geniş bir kullanım alanı bulmaktadır. Yemeklerinin yanında salata, börek, kızartma, köfte, çorbası yapılmaktadır. Çoğu ana yemeklerin yanında garnitür olarak kullanılmaktadır. Birçok çeşiti olmasına rağmen mutfaklarımız da, iki çeşitini kullanmaktayız. Sarı patates ve beyaz patates.

Sarı Patates:
    Sarı patatesler mutfaklarda genel olarak sulu yemek yapımında, salatalarda, patates köfteleri ve püre yapımında kullanılmaktadır. Kısacası sarı patatesin haşlaması ve yemekleri yapılmaktadır.

Beyaz Patates:
    Beyaz patates ise, yağı az çektiği inancı nedeniyle kızartmalarda kullanılmaktadır. Her iki patates cinsini kullanırken bazı konulara dikkat etmemiz gerekiyor. Alışveriş yerlerinden patates alırken, öncelikle cinsini bilmemiz de fayda var. Patates kabuğunu kazıdığımız an da, görünen renk patetes cinsini saptamamıza yardımcı olur. Görünen renk sarı ise, patatesimiz sarı patates cinsidir. Eğer renk açık görünüyor ise, patates cinsi beyaz patatestir. Bunun yanında, satın alacağımız patateslerin kabukları gergin olmalı ve buruşuk olmamalıdır. Yüzeylerinde filizlenme olmamalıdır. Patatesleri kestiğimiz zaman gövde tek renk olmalı ve siyah bölgeler bulunmamalıdır.

Aslında hepimiz eksiğiz biraz Leylası olmayan mecnunlarız Ne sıcacık bir ismail abimiz var. Nede kötü zamanda Yanımızda olan İskender babamız Ne mahellemizi mahalle yapan Erdal bakkalımız ne her kapıyı açan yavuz abimiz nede bize doğru yolu gösteren dedemiz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2006
    2006's avatar
    Erkek

Dondurulmuş patates ancak çıtır çıtır... olur.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

EmiRReiS bunu yazdı:

underzero bunu yazdı:

Bir akşam vardiyası çıkışında o patsoları alıp boğaz köprüsü altında yemenin tadı hiç bir yerde yok...

Bi ara götürem seni =)

:S ulen ordan koprunun altina gidene kadar buz gibi olur o patates, 

en guzeli orda ya ayakustu gotureceksin veya hemen yanindaki parkta

tamam sozunu unutma 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:

Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hayatımda orası kadar iğrenç, pis bir yer görmedim. Nerede pislik varsa oraya toplanmış. Oradan fare çıktığını da biliyorsun? Rezil rüsva bir yer fakat ucuz olduğu için bir de insanlar sağlıktan önce para azlığını düşündükleri için sıra oluyor. Eğer maddi durumu kötü olan insan olmasa orası da kapanmassa adam değilim :)

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

mamii bunu yazdı:

underzero bunu yazdı:

Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hayatımda orası kadar iğrenç, pis bir yer görmedim. Nerede pislik varsa oraya toplanmış. Oradan fare çıktığını da biliyorsun? Rezil rüsva bir yer fakat ucuz olduğu için bir de insanlar sağlıktan önce para azlığını düşündükleri için sıra oluyor. Eğer maddi durumu kötü olan insan olmasa orası da kapanmassa adam değilim :)

valla temizlik konusunu bilmem ama sunu iyi biliyorum ki adam patateslerin en iyisini aliyor, orda calisan birisi anlatmisti 

"adam bi kamyon patatesi getirtiyor icinden secmece iki cuval cikartip kizarttiriyor begenmezse almiyor veya iyi cikti aldi digerleri kotu cikti oldugu gibi geri veriyor" demisti

para konusuna gelince o dukkanin onunde gordugun jip ler son model motorsikletler son model arabalardan inenlerin orda patates yedigini gordum.

mcdomalts dan daha sagliklidir belki 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mamii
    mamii's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:

mamii bunu yazdı:

underzero bunu yazdı:

valla temizlik konusunu bilmem ama sunu iyi biliyorum ki adam patateslerin en iyisini aliyor, orda calisan birisi anlatmisti 

"adam bi kamyon patatesi getirtiyor icinden secmece iki cuval cikartip kizarttiriyor begenmezse almiyor veya iyi cikti aldi digerleri kotu cikti oldugu gibi geri veriyor" demisti

para konusuna gelince o dukkanin onunde gordugun jip ler son model motorsikletler son model arabalardan inenlerin orda patates yedigini gordum.

mcdomalts dan daha sagliklidir belki 

Sen adamın dediğine ne inanıyorsun, adam satmak için yazar da yazar :) Okulum hemen orada fakat son model jip falan yok.

ÖSS maratonu başlıyor. Dershane de başladı. Bir süre TBT"de yokum. Seneye kaldığım yerden devam =)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xzxz
    xzxz's avatar
    Erkek
    bim den patates bile almayın teröristlere çalışıyor o mendeburlar

herşeyin bir şeyi vardır
Toplam Hit: 6361 Toplam Mesaj: 41