Cloudflare DKIM Ve SPF (Maillerin Spama Gitmemesi İcin)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Cok onemsemedim ilkten.

Sonra kafayi kirdim biraz.

Site cloudflarede free account, onuda sirf https icin yapmistim zaten... Neyse

Simdi hostumun cPanelinde DKIM ve SPF ayarlari icin "valla biz buna bakmayik cunkum sen bizim DNS kullanmiyor, git cloudflare de ugras" gibi bisey diyor...

Cloudflaredede diyor cpanelde bisey yapmaniza gerekyok burdan ekleyin diyor.

Anladigim iki tane TXT eklemem lazim hem DKIM hem SPF icin.

E valla ekledim ettim oluyore...

Varmi yapan ? Cloudflare'e DKIM ve SPF ekleyen ? 

Danke in advance

garga tarafından 04/Oca/20 15:58 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

suan vaktim yok ama aksama kadar kimse yazmazsa saat 7 den sonra yardimci olurum haci

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Benim de merak ettiğim konulardan bir tanesi, cloudflare DNS'leri ile yayın yapan bir sitenin gerçek dns'lerini öğrenmek mümkün mü.

Mesela site ihs'de yayın yapıyor ama dns'ler cloudflare'ye yönlenmiş durumda. Acaba bu ihs'den yayın yaptığını anlamanın bir yolu var mı.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek
    CEO bunu yazdı

Benim de merak ettiğim konulardan bir tanesi, cloudflare DNS'leri ile yayın yapan bir sitenin gerçek dns'lerini öğrenmek mümkün mü.

Mesela site ihs'de yayın yapıyor ama dns'ler cloudflare'ye yönlenmiş durumda. Acaba bu ihs'den yayın yaptığını anlamanın bir yolu var mı.

bu olaya cloudflare bypass deniliyor, şimdiye kadar geçilemeyen siteye denk gelmedim

yöntemler farklı tabii

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek

aynen iki txt kaydı eklemen lazım hocam. ama bunu mail hizmetini verenin söylemesi lazım.

yandex için spf ve dkim kayıtları şu şekilde mesela;

TXT   @                            v=spf1 redirect=_spf.yandex.net

TXT   mail._domainkey     v=DKIM1; k=rsa; t=s; p=MIGfMA0GCSEBtaCOteH4EBqJlKpe...

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Guzelhostingdeyim :P

https://dkimcore.org/tools/keys.html

DKIM icin burayi kullanarak key falan olusturdum. Ekliyorum...

Olmaiii.

SPFe hic bakmadim daha.

Hostun cPanelde email adresini falan yaratiyorum.

Web Aplikasyonumda admin kismi var orda STMP ayarlari falan hep ok sorun yok. Maillerde gidiyor ama spama gidiyor mq.... Password resette spama gidince olmuyor Yani :P rezil kepaze...

-----

Ondan ayri, Gmail free account acip, app password falan alip yine, admin panelde gmailin STMP ayarlarini yapinca oda gidiyor sorun yok, ama yine spam.

Hadi onu anladim, domain le @gmail tutmuyor dedim. O yuzden kendi domainime email yarattim iste guzelin cpanelden. O olmayinca dedim bu DKIM SPF den heralde. E onuda Cloudflarede ayarlamak lazim, sokayim Boyle ise :D

garga tarafından 04/Oca/20 20:05 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

Guzelhostingdeyim :P

https://dkimcore.org/tools/keys.html

DKIM icin burayi kullanarak key falan olusturdum. Ekliyorum...

Olmaiii.

SPFe hic bakmadim daha.

Hostun cPanelde email adresini falan yaratiyorum.

Web Aplikasyonumda admin kismi var orda STMP ayarlari falan hep ok sorun yok. Maillerde gidiyor ama spama gidiyor mq.... Password resette spama gidince olmuyor Yani :P rezil kepaze...

-----

Ondan ayri, Gmail free account acip, app password falan alip yine, admin panelde gmailin STMP ayarlarini yapinca oda gidiyor sorun yok, ama yine spam.

Hadi onu anladim, domain le @gmail tutmuyor dedim. O yuzden kendi domainime email yarattim iste guzelin cpanelden. O olmayinca dedim bu DKIM SPF den heralde. E onuda Cloudflarede ayarlamak lazim, sokayim Boyle ise :D

cpanelinden dnslerine gir o zaman orada yazan DKIM ve SPF ayarlarını olduğu gibi cloudflare'e aktar o zaman sorun kalmaz. Olması gereken DKIM ve SPF kayıtları cpanelinde zone manager içinde vardır. Yukarıda da yandex için olanını vermişler. 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Cloudflare arkasında barınan sitelerin real ip adreslerini şuan görmek neredeyse imkansız eskiden bir ara uğraşmıştım fakat cloudflare arge ekibi muazzem derecede hızlı şekilde açıkları kapatıyorlar.

Cloudflare Dns bütün bir proxy yazılımı ve gerçek anlamda çok başarılı bir servis

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Beyler ilgilendiginiz icin tesekkurler ederim efendim. Tamamen benim malligim...Ama hallettim. 

cpanelde "cloudflareda ayarlama yapman lazim" yazan yere tiklanabiliyormus. @sRcN Zone managerde degil ama email delivaribility mi ne oyle bir bolum var... Orda "yonet"e tiklayinca cikiyor degerler...

Ben aceleden (tembellikten aslinda) farketmemisim.

Sakin kafayla bi daha bakinca tikladim, degerleri aynen copy paste yaptim cloudflare e ve test ettim artik spamda degilim.

garga tarafından 07/Oca/20 11:28 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek
    garga bunu yazdı

Beyler ilgilendiginiz icin tesekkurler ederim efendim. Tamamen benim malligim...Ama hallettim. 

cpanelde "cloudflareda ayarlama yapman lazim" yazan yere tiklanabiliyormus. @sRcN Zone managerde degil ama email delivaribility mi ne oyle bir bolum var... Orda "yonet"e tiklayinca cikiyor degerler...

Ben aceleden (tembellikten aslinda) farketmemisim.

Sakin kafayla bi daha bakinca tikladim, degerleri aynen copy paste yaptim cloudflare e ve test ettim artik spamda degilim.

sorunu çözmene sevindim mobilden yazmıştım bakmadan ama sonuçta doğru yeri bulmuşsun hayırlı olsun :) hatta bu adımların bi ekran görüntülü rehberini oluşturup döküman olarak paylaşabilirsin bence .

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Yazicam elbet........ Kendimde unutmamak icin :P

garga tarafından 16/Oca/20 23:49 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
Toplam Hit: 3902 Toplam Mesaj: 13
cloudflare dkim spf