folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder Cod5 Hata (Xp Kullanıyorum Dx10 Mu İstio Acep)

Cod5 Hata (Xp Kullanıyorum Dx10 Mu İstio Acep)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    forcarbon
    forcarbon's avatar
    Erkek

Bilgisayarı yeni topladm. AMD Phenom 9650 Quad-Core Processor 2.30 ghz . 4gb Ram -  ZOTAC GeForce 9800GT 1gb Ekran kartı

şmdi sistemden kaynaklanan kesinlikle 1 sorun deil. DX10 mu istiyor anlamadımki :(  

bknz:

----- Initializing Renderer ----
    execing ragdoll.cfg from disk
    ----- Client Initialization -----
    ----- Client Initialization Complete -----
    Trying SMP acceleration...
    ...succeeded.
    ----- R_Init -----
    Getting Direct3D 9 interface...
    Pixel shader version is 3.0
    Vertex shader version is 3.0
    Shader model 2.0 code path is available.
    Shader model 3.0 code path is available.
    Using Shader model 3.0 code path because it is the best available path on this hardware.
    Attempting 1024 x 768 fullscreen with 32 bpp at 60 hz
    Game window successfully created.
    Using 4x anti-aliasing
    Creating Direct3D device...
    Com_TouchMemory: 0 msec. Using sum: 0
    Loading fastfile code_post_gfx
    Loading fastfile ui
    Loading fastfile common
    Initializing render targets...
    Requested frame buffer to be 24-bit color with 8-bit alpha
    DirectX returned a frame buffer that is 24-bit color with 8-bit alpha
    Loading fastfile 'code_post_gfx'
    used 1.13 MB memory in DB alloc
    Initializing static model cache...
    Initializing dynamic buffers...
    Initializing particle cloud buffer...
    Creating Direct3D queries...
    Loading fastfile 'ui'
    used 39.48 MB memory in DB alloc

Error during initialization:
    Unhandled exception caught

-----------------------------------------------

liseliyim ben , Tanrı,güneşi her gün yeniden doğurarak,bizi mutsuz kılan her şeyi değiştirmemiz için zaman tanıyor bize.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    DX10 istemiyor. Ben de xp kullanıyorum sorunsuz oynuyorum. Ekran kartı sürücülerini güncelleyip dene. Olmadı oyunu tekrar kur. Kurarken directx güncellensin mi diye sorarsa onu da onayla.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    forcarbon
    forcarbon's avatar
    Erkek
    Oyunu aldığım yer direk kurulu olarak dvdye çekmiş =(  . Daha bugun topladım sistemi . aldığım ilk oyun açmadı

liseliyim ben , Tanrı,güneşi her gün yeniden doğurarak,bizi mutsuz kılan her şeyi değiştirmemiz için zaman tanıyor bize.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    O zaman ondan dolayı hata veriyordur. Sen yine de nvidia.com'dan sürücü güncelleştir. Sendeki son versiyon değilse kartta performans artışı yaşarsın. Mesela left 4 dead oyunu için %15 performans artışı yaptığını söylemişler. Güncellemeden sonra da çalışmazsa internetten kurulumunu indir. Multiplayer oynarken falan sorun yaşarsan yardımcı olurum. Biz oynuyoruz sürekli.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kerim
    kerim's avatar
    Erkek
    nvidia sitesine internet explorer 'la gir otomatik en son sana uyan driverlarını buluyo indir kur. cod5 'den sonra bi güncelleme yapmıslardı özelliklerinde
    oyun performansı güncellendi  felan yazıyodu

(:
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeroiquE
    HeroiquE's avatar
    Erkek
    donanımını test ettinmi dostum buradan   :  http://www.systemrequirementslab.com/referrer/srtest

Hak,tepene inen bir kılıç da olsa,boynunu ona uzatmaktan çekinme. // Donamım soru-destek için pm ON.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    forcarbon
    forcarbon's avatar
    Erkek
    gerek varmı sence =) tmm arkadaşlar sorunu çözdüm. vista yükledm dx10 oyuna girdm herbişeyini high yaptm . 0 kasma full görüntü :D oyunu bitirdm . şmdi multiplayer başlıycam. bunun içn hangi patchleri indirmem gerek bi bilgin varmı DarkSkull?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

1.4 update'i google'dan bul yükle. Crack için

http://m0001.gamecopyworld.com/games/pc_call_of_duty_5.shtml

buradan en üstteki 1.4 normal crack ve aşağıdaki 1.4 lanfix dosyasını indir.2 tane lanfix var sorun olursa ikisini de denersin. Lanfix sadece co-op olarak oynamanı sağlar. Oyunun normal crack'inden farklı bir exe olarak klasörüne atıyorsun. Bunun için de masaüstüne kısayol alırsın. Normal multiplayer oynamak için yine aynı sayfadaki

# Call of Duty: World at War v1.4 PRIVATE CLIENT PATCH - NO PB KICK
    # Call of Duty: World at War v1.4 PRIVATE SERVER PATCH

patchlerini indir. Server olacak kişi  PRIVATE SERVER PATCH'den çıkan dosyayı çalıştıracak. Bağlanacak olanlar da  PRIVATE CLIENT PATCH'deki dosya ile oyuna girecekler. Biraz uzun oldu ama oyunda 3 mod var 3'ü için de farklı crack gerekiyor. Hafta sonu sınav var o yüzden pek vaktim yok yapamazsan sınavdan sonra yardımcı olurum. Ben bi paket yapmıştım hatta tüm crackleri yükleyip kısayolları da oluşturuyordu. İstersen onu da yollarım sana (sınavdan sonra:) ) Multiplayer crack'i birkaç ay önce sorunluydu ama belki düzeltmişlerdir. İyi oyunlar :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brK
    brK's avatar
    Erkek

Aynı hatayı bendede verdi çözüm

Aygıt Yöneticisne gir oradan  Ses, Video ve oyun kumandasına tıkla Unimodem Half-Dublex Ses Aygıtını devre dışı bırakıp oyuna girmeyi tekrar dene

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    forcarbon
    forcarbon's avatar
    Erkek

önerin için teşekkürler. Ben vista yükledim dx10 çektm bide ohh 1 günde oyunu bitirdim =) ... Online başlıycam şu internet çok yvaş indirmek zor geliyor patchlerini =)

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brK
    brK's avatar
    Erkek

forcarbon bunu yazdı:
    -----------------------------

önerin için teşekkürler. Ben vista yükledim dx10 çektm bide ohh 1 günde oyunu bitirdim =) ... Online başlıycam şu internet çok yvaş indirmek zor geliyor patchlerini =)

-----------------------------

Zombi Falan Avlıcam diyorsan haber et hamachi falan indirelim aşağıya zombileri

Toplam Hit: 4537 Toplam Mesaj: 17