folder Tahribat.com Forumları
linefolder Kriptoparalar & Blockchain
linefolder Coin Madenciliği Yapmak İstiyorum

Coin Madenciliği Yapmak İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Hocalar, müritler merhaba.

İş yerinde bedava internet, bedava bilgisayar ve bedava elektrik var. Aylık 1₺ bile getirse sorun değil herhangi bir coin'in madenciliğini nasıl yapabilirim. Yerli birçok kaynağa baktım ancak neredeyse hepsi bitcoin'in ne olduğunu anlatmaya çalışıyor. Kimisi farklı coinlerden bahsetse de tüm siteler coin'lerin ne oldukları ve nasıl satın alındıkları, cüzdan açmamız gerektiğini vs anlatıyor. İhtiyacım olan şey coin madenciliği yapmak ve kazanılan coin'leri internette bir cüzdanda değil de internet erişimi olmayan normal bir flash bellekte tutmak istiyorum bu konularda yardımcı olabilecek bilgili bir mürit var mıdır?

Bilgisayar öyle donanımlı bir şey değil ancak amacım da gelir değil geleceğe yatırım.

Mustafa
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akenaton
    akenaton's avatar
    Erkek

bu alenen hırsızlık olmuyor mu? ve sen bunun için yardım istiyosun..

biz sarımsak tarlasından vazgeçmeyiz..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

patrona zarar verme amacın yoksa değmez 1 lira için 10dk uğraşır mısın? 

vakit değerli bir şey arkadaşlar :)

https://www.tahribat.com/forum/binance-uyelik-bitcoin-ve-diger-altcoinler-nasil-233486

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Catapat
    Catapat's avatar
    Erkek

Hocam işe başlamadan önce iş yeri elektriği gerçekten bedava mı önce onun kararını vermeni öneririm .

Sonrası için bilgili arkadaşlar cevap verirler. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

siz bedavaya kullanıyor olabilirsiniz ama iş yeri sahibi onlar için para ödüyor olmalı.

coin madenciliği yaptığınızda normalde 100 lira gelen fatura 110 lira gelmez 200-300 gelmeye başlar, bu da dikkat çeker.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek

Bilgisayar genel olarak mail gelirse bilgilenmek amacıyla açık duruyor o kadar fark olacaksa hakka girmek istemem. Eğer ki GPU hızı ayarlanabiliyor ve çok düşük bir ayarda yapılabiliyor ise (ortalama olarak yine fatura aynı kalacak ise) yaparım o halde. Yoksa kendi evimin çatısına fotovoltaik paneller kuruncaya kadar beklerim.

O kadar fark edeceğini düşünmemiştim :/

Mustafa
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek
    Moustafa bunu yazdı

Bilgisayar genel olarak mail gelirse bilgilenmek amacıyla açık duruyor o kadar fark olacaksa hakka girmek istemem. Eğer ki GPU hızı ayarlanabiliyor ve çok düşük bir ayarda yapılabiliyor ise (ortalama olarak yine fatura aynı kalacak ise) yaparım o halde. Yoksa kendi evimin çatısına fotovoltaik paneller kuruncaya kadar beklerim.

Farkın küçüğü veya büyüğü hak yemek olmuyor mu ?

eğer Fark 20 TL den küçükse hak yemiş olmuyorsun.

eğer Fark 20 TL den büyükse hak yemiş oluyorsun.

Bu şey gibi. Beni tahrik etti hakim bey der gibi. Mini etek varsa suçlu kadın. Yoksa gerçi gene suçlu kadın oluyor ama neyse . Konu başka yerlere gidiyor :D

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Hocam konuyla ilgili birkaç konu açıldı forumda. Şuradaki arama sonuçlarına bir göz gezdir istersen: http://www.tahribat.com/Search?search=maden&NeredeAranacak=1&NasilAranacak=1&usersearch=&tamisim=1&topfolderid=-1&KonuCreatePostDate=0&KonuMessagePostDate=0&order=0&orderdesc=False&Action=Forumlarda+Ara

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Moustafa
    Moustafa's avatar
    Erkek
    MhmdAlmz bunu yazdı
    Moustafa bunu yazdı

Farkın küçüğü veya büyüğü hak yemek olmuyor mu ?

eğer Fark 20 TL den küçükse hak yemiş olmuyorsun.

eğer Fark 20 TL den büyükse hak yemiş oluyorsun.

Bu şey gibi. Beni tahrik etti hakim bey der gibi. Mini etek varsa suçlu kadın. Yoksa gerçi gene suçlu kadın oluyor ama neyse . Konu başka yerlere gidiyor :D

:) yok aslında kast ettiğim bilgisayarın açık kalması için gereken işlem gücü kadar bir şeydi parasal bir ölçüt kullanmamıştım aslında. bilgisayar haftanın 6 günü öylece açık duruyor ve sadece ofis işleri olduğunda bir de mail alıp gönderirken kullanılıyor onun dışında açık öylece bekliyor. Neyse vaz geçtim ama işte ve iş bilgisayarıyla yapmaktan. Çatılara güneş panelleri koymayla ilgili serbestlik geldiğine dair bir haber gördüm sanki geçende onun detaylarına bakayım da varsa öyle bir şey bizim çatıya birkaç ev yapımı panel koyar hem paneli dener hem de panelden gelen elektriği UPS aracılığıyla bilgisayara bağlar bu işten para kazanırım :)

Özetle yine ilk duruma geldim. Mining'i nasıl yapabilirim yardımcı olabilirseniz ileride kullanmak üzere bilgiyi saklarım ve kullanırken de minnetle anarım. He öyle bitcoin gibi uçuşa geçer birikimini yaptığım coin o zaman elbet maddi paylaşımda da bulunurum emeği geçenlere 

Mustafa
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

normal cpu gücü ile kazacağınızı düşünelim elektriğe çok yansıtmayım ayar eder çalıştırırım elektrik yemez diyosan zaten baştan kaybediyorsun. Nekadar elektrik okadar köfte diye bi orantı kursak yanlış olmaz(spesifik durumlar hariç). 1 lira da kazasam kar demişsin öyle düşünüyoran evindeki bilgisayarı(vasrsa tabi) koy kazıya kazsın aylık olarak tek başına 1 lira kazar ya da kazmaz. (tamamen kaba hatları ile söylüyorum.) Zaten patrona geçireceğin durumu varki o da problem. Şuanda elindeki imkanlara bakarsak yorulduğunun karılığını alamamakla birlikte eksilere düşeceğin garanti hem günah point olarak hem para hem zaman vs.vs.

next next next install
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

İş yerinde kullandığınız ve görevi sadece mail alıp göndermek olan bir bilgisayar çok da iyi özelliklerde olmasa gerek. Yıllık kazanç 20-30 doları geçmez diye düşünüyorum. Dilerseniz pm atın test edelim :) 

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 1995 Toplam Mesaj: 12
madencilik maden cüzdan coin