folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Coinlerin Düşüşündeki İnanılmaz Mantık Hatası

Coinlerin Düşüşündeki İnanılmaz Mantık Hatası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek

Gerçekten de inanılmaz bir mantık hatasıdır. Şimdi bu coin dediğimiz şeyler piyasada alınıp satılan şeyler. Coinleri boşluğa satamıyorsun, bankaya gidip al bu coin boşa çıksın sen bana benim paramı ver diyemiyorsun. Coinini sattığında illa ki karşılığında alan birinin olması lazım. Yani aslında satış olduğunda boşluktaki coin miktarı artmıyor. Sen alıyorsun bana satıyorsun. Peki bu coinler boşluğa satılamıyorsa değeri neden düşüyor?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Kardeşim almak isteyenler daha az para verip alıyor ondan düşüyor işte. 

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

arz ve talep dengesi. sen 100 liradan satmak istiyorsun o an 100 liradan alan yoksa düşüyor. alıcı kaçtan alırsa coin in değeri ona göre belirleniyor. 

burada benim anlayamadığım nokta şurada btc düşüyor aynı oranda diğerleri de düşüyor. o an bitcoin alıcısı yoktur düşer anlarım. diğerleri nasıl aynı anda senkronlu anında düşebiliyor anlamak çok zor. sanki bir görünmez el hepsini kontrol ediyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

parasını sağa sola kaçırmak için başka yöntem bulduklarında para girişi olmayınca göreceksiniz mantık hatasını 

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

Hacimlere buradan bakın ne paralar dönüyor :) https://coinmarketcap.com/tr/currencies/volume/24-hour/ 

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek

Neticede alıcı fiyatı kendisi belirlemiyor. Piyasadaki fiyata göre alıp almamaya karar veriyor. 5 liralık şeye 2 lira teklif edemiyor. Öyleyse fiyatı kim düşürüyor? Benim 30 milyar dolar değerinde bitcoinim var diyelim. Bitcoinin piyasa değerine de 10 bin dolar diyelim. Bir gün canım sıkılıyor ve bitcoin piyasasından çıkmak istiyorum. 30 milyar dolarlık bitcoin satış emri veriyorum. Benim bu satışı yapabilmem için başkalarının bitcoin alması gerekiyor. Herhangi bir ülke parası gibi başkasına satmadan iade edemiyorum bunu. Demek ki benim devasa satışıma rağmen bitcoin piyasasındaki para miktarı azalmıyor. Peki benim satış emrimle bitcoin neden düşüyor? 10 bin dolardan alan yoksa bile onun ne kadar düşmesi gerektiğine kim karar veriyor? Bu mantıkla hiçbir şekilde değeri düşmeyen coin yapılamaz mı? Ponzi gibi en son satamayının elinde kalan bir sistem kursun tbt xd

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

İstediğin fiyattan alış emri sarış emri verebilirsin. Elinde 30 milyar dolar btcn var o anki fiyat 10 bin usd. Bir başkasının 50 milyar usdsi var. Adam hemen elinden çıkarmak istiyor ve satış emrini 9.990 dolardan koyuyor ve adamın coinleri satılmaya başlıyor sizinkiler satılmıyor. Hal böyle olunca fiyat düşmüş oluyor. Sen de kendi coininin hemen satılmasını istiyorsan 9980 den koyuyorsun fiyat iyice kırılıyor. 

Bittik biz bittik
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Tüm kriptopara borsalarının hem doğrudan hemde çapraz pariteleri dengede tutan robotları var ve sürekli al sat yapıyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    salihgs
    salihgs's avatar
    Erkek

Her borsada Alım emirleri yukardan aşağı dizilmiştir. Örneğin ethereum

Alış emirleri:

990usd mehmetin velinin toplam 3 ethlik alım emri

989.8 usd hasanın hüseyinin toplam 2 ethlik alım emr

987 usd ayşe fatma

.

.

.

Şimdi bütün piyasa satma pskolojisine girince satışçılar mehmetin ve velinin 3 ethlik alım emrine ellerindeki ethleri boşaltmaya başlıyorlar onlara ethler satılınca oraya yeni emir de girilmeyince yani talep olmayınca sıra hasanla hüseyinin emrine geliyor onlara da satış yapılınca ayşeyle fatmaya. 

990 usd olan eth bir anda 987 oldu. 

Bunun tam tersini fiyat yükselirken nasıl yükseliyor şeklinde düşünebilirsin

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    mahmuttuncer1 bunu yazdı

Neticede alıcı fiyatı kendisi belirlemiyor. Piyasadaki fiyata göre alıp almamaya karar veriyor. 5 liralık şeye 2 lira teklif edemiyor. Öyleyse fiyatı kim düşürüyor? Benim 30 milyar dolar değerinde bitcoinim var diyelim. Bitcoinin piyasa değerine de 10 bin dolar diyelim. Bir gün canım sıkılıyor ve bitcoin piyasasından çıkmak istiyorum. 30 milyar dolarlık bitcoin satış emri veriyorum. Benim bu satışı yapabilmem için başkalarının bitcoin alması gerekiyor. Herhangi bir ülke parası gibi başkasına satmadan iade edemiyorum bunu. Demek ki benim devasa satışıma rağmen bitcoin piyasasındaki para miktarı azalmıyor. Peki benim satış emrimle bitcoin neden düşüyor? 10 bin dolardan alan yoksa bile onun ne kadar düşmesi gerektiğine kim karar veriyor? Bu mantıkla hiçbir şekilde değeri düşmeyen coin yapılamaz mı? Ponzi gibi en son satamayının elinde kalan bir sistem kursun tbt xd

Hocam biraz daha araştırın isterseniz borsada işleyiş nasıldır, ne tür işlemler yapılır.

goo.gl/qBNZmW
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mahmuttuncer1
    mahmuttuncer1's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    mahmuttuncer1 bunu yazdı

Hocam biraz daha araştırın isterseniz borsada işleyiş nasıldır, ne tür işlemler yapılır.

Burada alış - satış emirlerinden, stoplardan vs. bahsetmek istemedim. Bunlar haricinde şu anda değeri 10 lira olan şeyi tam şu anda 3 liraya satamam diye biliyorum ben. Yanlış mı?

Toplam Hit: 1883 Toplam Mesaj: 17
bitcoin para eth kripto ripple