folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Çömelen Devlet (Yılmaz Özdil)

Çömelen Devlet (Yılmaz Özdil)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Turania
    Turania's avatar
    Erkek

arkadaşlar saçmalamayın o görüntüleri kaçınız izledi ? adamlar ayakta gezdi gezdi en son subay birşey anlatıyordu onun için eğildiler subayla beraber ortada birşey yok ..!

ayrıca heryerde komandolar cirit atıyor havadan jetler helikopterler her yerde oraya buraya roketler için ısı bombaları atılıyor o ortamda hiç kmse korkup çökmez uyanık olun...

Söyleyin eşe dosta herşeyden vazgeçer, Vatan'dan vazgeçmeyiz.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

nolanded bunu yazdı:
    -----------------------------

ne saçma bir yazı, Atatürk zamanında 3000 metreden vurabilen kanas mı varmış?

devletin zirvesi orada tabi çömelecek...

Orada asla çömelmeyecekler ! Bu gidişle sadece milletine ve askere PKK dan cekindiklerini gösterir. Orda dümdük durmalıydılar ki lider olduklarını göstersinler.

Atatürk zamanında 3000m vurabilen kanas yoktu ama o zamanlar siperlerin arası 50 metreden azdı.. Her türlü silah vururdu yani..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hworm
    hworm's avatar
    Erkek

Kanas ;

Etkili menzil: 800 m
    Azami menzil: 1200 - 1300 m

Dötümüzden element uydurmayalım.Menzil yukardakigibidir.1300 metreden atsan kesin öldürmez ağır yaralayabilir(Öldüredebilir).800 metreden en etkili atışı yaparsın.

Benim bildiğim en uzun menzilli sniper ( Rekoru elinde bulundururan ) Barrett m107 dir.

Etkili Menzili: 1830 m

Maksimum Menzili: 6812 m

2 km den atış yapabilir rahatlıkla öldürebilirsin.Ancak silahın bakımı ve taşıması ve elde edebilme süreci çok zor olduğu için pkk bu tür silahlar taşımıyor.Kanas ( Asıl adı Dragunov) ve Ak47 gibi bakımı kolay suda çamurda çalışan silahları kullanıyor.

No thing is possible ,world itselfs say ı’m possible
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

Askerden açıklama geldi

SİPERDE ÇÖMELME GEREKLİYDİ

Açıklamada "Gediktepe'yi ziyaret esnasında Başbakan ve komutanların, mevzilerde çömelme fotoğrafı'' konusundaki soru üzerine, ''Orası düzenli bir cephe mevzi değil, Türkiye-Irak sınır hattının tam üzerindedir. Sıfır hattıdır. Güneyi Irak'ın kuzeyidir, güneydeki arazi daha hakim bir arazidir. Her zaman bir kaç teröristin veya keskin nişancıların civarda bulunması mümkündür. Mevzilerde iken Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını ve komutanlarını tehdide açık bir şekilde ayakta tutmak doğru bir hareket tarzı olmazdı. Kısacası bu askeri bir gereklilikti" denildi.

AYRICA BAŞBAKAN VE GENELKURMAY TEEE OLAY YERİNE GİTMİŞ KİMSE HELAL OLSUN DEMİYOR DA, NİYE ÇÖMELMİŞLER GİBİ KOMİK LAFLARIN PEŞİNDELER BUNLARI DİYENLER.

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

diamonique bunu yazdı:

ValentinoRossi bunu yazdı:

bende çaksam?

Hadi o cevap verebilecek kapasiteye sahip değil, sen de mi değilsin? Sen git bar rafaeli ye çak. Eğer tatmin olmak istiyorsanız çakın. Boşuna bana mesaj yazdırmayın.

diamonique arkadaşım bi paragraf boyunca sıralamışsın sözde kıyamet senaryolarını

onu sonra konusuruz.

sen bana önce şu açılımı bi açsana. sence daha neler olmalı ya da akp hükümeti ne yaptı da daha neler yapmalı?

ve yahut pkk'nın bitmesi için ne kadar taviz verilmeli. şöyle sırala bana. merak ettim.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

diamonique bunu yazdı:

ValentinoRossi bunu yazdı:

bende çaksam?

Hadi o cevap verebilecek kapasiteye sahip değil, sen de mi değilsin? Sen git bar rafaeli ye çak. Eğer tatmin olmak istiyorsanız çakın. Boşuna bana mesaj yazdırmayın.

al ben çakayım sana: orda eğilerek duruyorsan milletin gözünün içine baka baka yalan söylüyorsundur.ayakta mı dursun kafasına kurşun mu yesin..bunu iyice oku o zaman.

baskından sonra hemen operasyon düzenlendi.k.ırağa kadar.askerleri ileri sürdüler..tayibin durdu mevziden daha ileri sürdüler askerleri..madem askerleri ileri sürdük geriyi temziledik.neden çömelerek duruyor ? arkamızı temizlemeden ileriye niye gittik ?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ömer Kerem
    MuTReFT
    MuTReFT's avatar
    Erkek

nolanded bunu yazdı:

Askerden açıklama geldi

Açıklamada "Gediktepe'yi ziyaret esnasında Başbakan ve komutanların, mevzilerde çömelme fotoğrafı'' konusundaki soru üzerine, ''Orası düzenli bir cephe mevzi değil, Türkiye-Irak sınır hattının tam üzerindedir. Sıfır hattıdır. Güneyi Irak'ın kuzeyidir, güneydeki arazi daha hakim bir arazidir. Her zaman bir kaç teröristin veya keskin nişancıların civarda bulunması mümkündür. Mevzilerde iken Türkiye Cumhuriyeti Başbakanını ve komutanlarını tehdide açık bir şekilde ayakta tutmak doğru bir hareket tarzı olmazdı. Kısacası bu askeri bir gereklilikti" denildi.

AYRICA BAŞBAKAN VE GENELKURMAY TEEE OLAY YERİNE GİTMİŞ KİMSE HELAL OLSUN DEMİYOR DA, NİYE ÇÖMELMİŞLER GİBİ KOMİK LAFLARIN PEŞİNDELER BUNLARI DİYENLER.

----------------------------

+1

Mecburi not: Cahilliğin verdiği CESARET ile ettiği lafın nereye gideceğini hesap edemeyen, düşünemeyen, fikir yoksunu mahlukatlara CEVAP vermiyorum.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

nolanded bunu yazdı:

Askerden açıklama geldi

Bak bu sözüne katılıyorum oraya kadar gitme teşrifinde bulunmuşlar helal olsun kim olsa

ülkenin dört bi yanında ölen şehit haberlerini tv'den izler hiç gitmezdi oraya hatta bizim başbakan gibi

açılım ile uğraşmazdı bitirmezdi terörü :|

iyiki terör ile mücadele var ülkede mücadele olduğu halimiz buysa bide mücadele etmezsek kim bilir neler olur

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dentist
    Dentist's avatar
    Erkek

nolanded bunu yazdı:

Askerden açıklama geldi

Ver bana otobüs parası bende giderim ne anlamı var ?

Oraya gitcen askerin moralini bozup geri döncen gitmesen daha iyyidi...

Asker bu açıklamayla anca kendi götünü kurtarma peşinde bence..

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Florenzi
    Florenzi's avatar
    Erkek

davosta elin arabı için van minut diyeceğine girsin ırak'a desin amerikaya van minut.

olsun başımızın tacı

ama nerde o cesaret, basiret.

Tek Yol Atatürk 1881 - ∞
Toplam Hit: 6771 Toplam Mesaj: 45